Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

LASĪTĀJS JAUTĀ: Kāpēc Eiropas dārzā nekopj ietvi?

Foto: Eiropas dārzs 9.maijā. Foto: Gatis Bogdanovs.

Pirms Eiropas dienas, 8.maijā, laikraksts saņēma telefona zvanu no kādas gulbenietes, kura sūdzējās par nesakopto ietvi pie Eiropas dārza.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Tas, kāds izskatās Eiropas dārzs Brīvības ielā Gulbenē, ir sasāpējis ne tikai man, bet arī citiem, kas te dzīvo. Ietve mēnesi netiek ne slaucīta, ne kopta. Zari, smiltis uz ietves. Atkritumu urnu saturu iznēsā vārnas. Grāvis ir ar papīriem. Protams, paceļu, iemetu atkritumu urnā, jo ir taču neestētiski. Ziemā ar traktorīti te tīrīja sniegu, bet tagad pavasarī mēnesi te nav nekas darīts. Puķītes gan apkopj! Bet kāda ir tā ietve! Saprotam – remontē tagad Brīvības ielu, bet tas nenozīmē, ka te neviens nestaigā. Kāpēc te nav sētnieka? Es zvanīju arī labiekārtošanas iestādes vadītājam Sandim Sīmanim. Atbilde no viņa bija: mums nav resursu. Saprotu – visu taupām, bet divās nedēļās reizi varbūt tomēr te var sakopt?” sacīja gulbeniete.

Gulbenes labiekārtošanas iestādes vadītājs Sandis Sīmanis “Dzirkstelei” skaidro, ka Eiropas dārzam ir piesaistīts sētnieks, par ko arī iedzīvotāja tika informēta. “Tādējādi informācija, ka Eiropas dārza teritorijai nav noteikts sētnieks, neatbilst patiesībai. Iedzīvotājas aprakstītā situācija par ietves nekopšanu un atkritumiem ir, maigi izsakoties, stipri pārspīlēta. Protams, var būt situācijas, ka kādu brīdi Eiropas dārza teritorijā atrodas kāds atkritums, bet tas nenozīmē, ka teritorija vispār netiek kopta. Domājams, ka šādas situācijas nav raksturīgas tikai Eiropas dārzam, bet jebkurai citai vairāk vai mazāk apdzīvotai teritorijai. Tāpat ir jāsaprot, ka Gulbenes labiekārtošanas iestādes sētnieki nestrādā 24/7, un prasīt no iestādes, lai jebkurā pilsētas teritorijā jebkurš atkritums tiktu savākts nekavējoties, ir nesaprātīgi. Oponējot iedzīvotājai, kuru neapmierina Eiropas dārza uzturēšana, varu norādīt, ka ir arī iedzīvotāji, kuri pretēji neapmierinātajai iedzīvotājai vērtē atzinīgi Eiropas dārza uzturēšanas kvalitāti. Atbildot uz jautājumu par to, vai iestādei trūkst resursu, tajā skaitā sētnieku, es varu atbildēt pārliecinoši apstiprinoši, jo iestādē ir izveidotas 10 sētnieka amata vienības, kas uz visu pilsētas administratīvo teritoriju ir nepietiekami, lai pilnvērtīgi un maksimāli iespējami kvalitatīvi apsaimniekotu visu pilsētas administratīvo teritoriju, tajā skaitā Emzes un Spārītes parkus, ņemot vērā ar domes sēdes lēmumu apstiprināto viena sētnieka kopjamās teritorijas normu. Vēsturiski agrāk iestādē bija nodarbināti 15 sētnieki,” stāsta S.Sīmanis.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (3)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.