Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

LASĪTĀJS JAUTĀ: Kāpēc Gulbenē Spārītes parka malā ir tāds nesmukums? (papildināts)

Taciņas malā šogad uzziedējuši ar pašvaldības ziņu stādītie baltie ceriņi, taču aiz sakrautajiem būvgružiem tie nav tā uzreiz pamanāmi. Šādi izskatās Spārītes parkā iepretim novada vidusskolai un netālu no melnā gulbja Heinriha vasaras mītnes. Foto: Diāna Odumiņa.

“Kāpēc Gulbenē skaisti sakoptā Spārītes parka malā pie brāļu kapu alejas veidojas būvniecības atkritumu, kā arī malkas krautuve? Cilvēki šādu situāciju novēro ilgstoši. Nav saprotams, vai tā ir pašvaldības zeme vai privāta teritorija, tomēr jebkurā gadījumā šādiem būvniecības atkritumiem jāatrodas vai nu Litenes atkritumu poligonā, vai, ja īpašniekam tā tīk, aiz viņa īpašuma sētas. Spārītes parks ar melno gulbi Heinrihu tomēr ir publiska vieta atpūtai, tūristiem. Blakus ir novada vidusskola. Vai šāda nekārtība ar būvgružu krautuvi ir saskaņota pašvaldībā? Domāju, ka tā nevar būt,” “Dzirkstelei” savu viedokli pauž kāda gulbeniete, kura vēlas būt anonīma.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldības īpašumu pārraudzības nodaļas vadītājs Kristaps Dauksts laikrakstam saka, ka nodos šo informāciju pašvaldības policijai, lai sākumā mēģinātu sarunu ceļā ar būvniecības atkritumu īpašnieku vienoties par loģisku risinājumu. Pēc K.Dauksta rīcībā esošajiem datiem privātīpašnieks, visticamāk, ir malku, dēļus un demontētos logus sakrāvis uz pašvaldības zemes.

Novada domes priekšsēdētājs Andis Caunītis “Dzirkstelei” pauž: “Pilsētā ir vairākas tādas vietas, kur vēlētos citādāku izskatu. Mēs privātīpašniekus no pašvaldības puses mēģinām uzrunāt, bet parasti ir aizbildināšanās, ka nokrautais ir tikai pagaidu variants. Grūti pateikt. Reizēm tas pagaidu variants ieilgst gadu un ilgāk. Šie jautājumi ir gana jutīgi. Kā panākt, lai ieklausās? Cilvēks savā īpašumā jūtas kā savās mājās un nepadomā, kā tas ietekmē citus.”

“Man stāv malka nolikta, es to sagriezīšu,” piezvanot “Dzirkstelei” pēc publikācijas 13.jūnija laikrakstā, teica vīrietis, kurš pieteicās kā krāvums īpašnieks. Par logu rāmjiem viņš teica: “Arī manējie. Es viņus salieku visus un aizvedu.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vīrietis arī pauda neapmierinātību, ka “Dzirkstele” raksta par šo tēmu, un vaicāja: “Jūs ar mani saskaņojāt?” Ar to viņš, pirmkārt, domāja publicēto fotoattēlu. Atbildot uz argumentu, ka krāvums stāv uz pašvaldības, nevis privātās zemes, viņš norādīja: “Ziemā notīra (pašvaldība – red.) vienu maliņu parkam un nenotīra manu daļu. To, kur es iebraucu iekšā. Tā nav mana daļa!” Tāpēc vīrietis pauda – “kāda vaina” nolikt malku uz pašvaldības zemes, ja “tur tāpat čūskas ložņā”.

Vīrietis arī pārmeta laikrakstam, ka pamanīts tikai kaut kas viens, lai gan parkā saskatāmas vēl daudzas problēmas. Piemēram, netālu no fotografētās vietas stāv sakrauta zāle. “Kādi koki nokaltuši, egles! Tūlīt nāks vētra – visu uzgāzīs virsū,” viņš teica. Vīrietis arī pārmeta, ka pa Brāļu kapu aleju iet saimnieki ar suņiem, bet ne visi saimnieki aiz saviem dzīvniekiem savāc fekālijas. Viņš aicināja “Dzirksteli” pievērst uzmanību arī šai situācijai.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (15)

 1. Ak vai! Nav smuki, nav! Sakārto! Malku sazāģē un savā šķūnī iekšā. Nav neiespējamā misija! Pārējām drazām nudien tur nav jāatrodas.

  13
  6
 2. Tur tie logi jau stāv ilgi.Sāc nu,draudziņ,sakārtot savu īpaßumu un nemēslo pašvaldības.Tas ir gana labi sakopts.

  19
  5
 3. Un čūskas staipās pa celiņu malām. Kā mātēm ar maziem bērniem tur iet pastaigāties? Galīgi nesakopts parks.

  10
  13
 4. Runa iet par logu rāmjiem, kas tur mētājas gadiem. Tad lūdzu konkrētu datumu kad tiks aizvesti! Citādi atrunas vien un nekas nemainās.

  11
  2
 5. Jā, traucē. Tad liec tos savā pagalmā un punkts.

  12
  3
 6. Punktu sev zem astes pameklē! Ne tā tava zeme ne tu regulēsi kam ,ko un kur likt!

  4
  13
 7. Vadonim tā patīk, soliņš pieturā malkā, vecenes gaida busu sēžot uz ielas, katru dienu brauc garām uz darbu

  3
  0
 8. ? – Tava jau tā zeme arī nav. Kāpēc piemēslo?

  9
  2
 9. Pastalnieku galvenā nelaime ir bāzt savu degunu tur, kur suns pat daiktu nebāž.

  4
  9
 10. Tie logi jau tur staveja kad es saku iet pirmaja klase! Tas jau ir patsmit gadus atpakaļ.

 11. Tādas vai savādākas drazu kaudzes pie mājām tikai augs, jo gudras galvas izdomāja vairs neizvest bio atkritumus.

  2
  1
 12. Bet par to zāles kaudzi, kas Spārītes parka malā sakasīta ilgstoši stāv ar visādu hlamu klāt (var labi pamanīt, ejot pa brāļu kapu aleju), tā ir balta patiesība. Jau iesmirdējusi kaudze… pēc skābsiena. Un to šķiet tur sakrāvuši un marinē novada vidusskolas darbinieki. Nu nesmuki. Būtu tad krāvuši un turējuši savā teritorijā – pie skolas. Kur skatās pašvaldības policija , kāpēc nesoda skolu? Attieksmei pret visiem nesmukumu taisītājiem ir jābūt vienādai. Ja pielaidīs tam skābsienam kāds uguni, nejauši iemetot cigareti… Atbildīgo nebūs?

  6
  2
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.