Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

LASĪTĀJS JAUTĀ: Kāpēc neapbalvo gulbeniešus?

Foto: Valsts prezidenta kanceleja.

“Skatījos valsts svētkos, kā Valsts prezidents Egils Levits apbalvo ar valsts augstākajiem apbalvojumiem iedzīvotājus. Jau kuro gadu šajos pasākumos nav neviena gulbenieša vai novada iedzīvotāja, kuru apbalvotu. Kā notiek pretendentu izvirzīšana?” vaicā lasītāja Zaiga no Gulbenes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Internetā “lvportāls.lv” lasāms, ka jebkurai personai un Valsts prezidentam ir tiesības ieteikt apbalvošanai citas personas, iesniedzot ierosinājumu jeb iesniegumu Ordeņu kapitulā. Ordeņu kapituls arī aicina iedzīvotājus novērtēt līdzcilvēku darbu un sasniegumus Latvijas labā un ieteikt tos valsts apbalvojumu saņemšanai. Pašam nav tiesības izvirzīt savu kandidatūru valsts apbalvojuma saņemšanai.

Ierosinājums valsts apbalvojuma piešķiršanai jāsagatavo atbilstoši Valsts apbalvojumu likuma prasībām. To sagatavo kā iesniegumu, kurā jānorāda, ka konkrētajai personai ierosina piešķirt valsts apbalvojumu, un jāmin šī ierosinājuma pamatojums – vispusīgs to nopelnu saraksts, par kuriem ierosina apbalvot. Ierosinājumā var norādīt arī konkrētu valsts apbalvojumu, kuram pretendents tiek virzīts.

Ja pieteicējs nav drošs, kuram apbalvojumam izvirzītā persona atbilst vislabāk, var norādīt vienkārši, ka izvirza personu valsts apbalvojumam. Ordeņu kapituls izvērtē pretendenta atbilstību katram no apbalvojumiem saskaņā ar ordeņu statūtiem. Ierosinājumam vēlams pievienot arī citu personu atsauksmes par apbalvošanai ieteikto personu. Tās var uzrakstīt, piemēram, darba devēji, atzinību ieguvušas personas, kuras darbojas tajā pašā nozarē, kurā pretendents. Citu personu atsauksmes var iesniegt arī pēc ierosinājuma iesniegšanas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bieži pieteikumam pievieno arī atbalsta vēstules. Tās paraksta personas, kuras izsaka savu atbalstu konkrētajam cilvēkam piešķirt valsts apbalvojumu. Atbalsta vēstulēs par iesniedzēju jānorāda tāda pati informācija kā ierosinājumā. Piemēram, atbalsta vēstules izglītības darbiniekiem sūta audzēkņi.

Iesniegumus par valsts apbalvojumiem izvirzītajām personām ir jāadresē Ordeņu kapitulam Latvijas Valsts prezidenta kancelejā, Pils laukumā 3, Rīgā, LV-1900. Sagatavotos ierosinājumus var sūtīt pa pastu vai personīgi nogādāt Valsts prezidenta kancelejā.

Gulbenes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Jana Igaviņa uzsver: “Pašvaldība vienmēr ir bijusi atbalstoša nominantu virzīšanā valsts augstākajiem apbalvojumiem, nepieciešamības gadījumā sniedzot rekomendāciju. Šajā rudenī notika sarunas par iespējamā kandidāta virzīšanu apbalvojumam nākamā gada pavasarī, precīzāk, 4.maijā – Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā. Piebilstams, ka pašvaldība ir atvērta iedzīvotāju ierosinājumiem kandidātu ieteikšanā/virzīšanā.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvijā ir četri valsts apbalvojumi: Triju Zvaigžņu ordenis un tā goda zīme; Viestura ordenis un tā goda zīme; Atzinības krusts un tā goda zīme; 1991.gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīme.

Ginta Alberte

“Dzirkstele” jau rakstīja, ka 18.novembrī tomēr ir apbalvots viens Gulbenes novada iedzīvotājs – Viestura ordeni saņēma stāmerenietis Valdis Kļaviņš.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (2)

  1. No Gulbenes neiesniedz pieteikumus, nevērtē augstu savus cilvēkus, lai gan ir ļoti daudz, kuri būtu pelnījuši.

    2
    1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.