Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

LASĪTĀJS JAUTĀ: Kāpēc nebija informācijas par vēlēšanu iecirkņiem?

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

“Kāpēc pašvaldības septembra informatīvajā izdevumā “Gulbenes Novada Ziņas” nebija publicēts, kurās vietās atrodas vēlēšanu iecirkņi Gulbenes novadā?” “Dzirkstelei” jautā kāds lasītājs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gulbenes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Jana Igaviņa skaidro: “Tā kā “Gulbenes Novada Ziņas” iznāca septembra sākumā (07.09.22.), informācija par iecirkņiem vēl nebija apkopota un nebija mūsu rīcībā. Iecirkņu saraksts tika publicēts “www.gulbene.lv” 14.septembrī. Saskaņā ar normatīvajiem aktiem šai informācijai bija jābūt izvietotai līdz piektdienai, 16.septembrim (ieskaitot), ko arī izdarījām.”

Taču pašvaldības izdevuma “Gulbenes Novada Ziņas” augusta numurā, izrādās, tomēr bija publicēti iecirkņu saraksti – šo informāciju izmantoja arī laikraksts “Dzirkstele” savās publikācijās. J.Igaviņa skaidro, ka tur bija “vispārīga ziņa par vēlēšanu norisi – tikai iecirkņu uzskaitījums bez adresēm”. Lasītājs uzskata, ka informācija vēlreiz septembrī būtu noderējusi arī šāda – bez adresēm, jo vietējiem jau skaidrs, kur atrodas kultūras nams vai pagastmāja, bet karstajā augustā diezin vai kāds domāja par vēlēšanām, izņemot politiķus.

Gulbenes novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Sanita Mickeviča “Dzirkstelei” apstiprina – vēlēšanu iecirkņi šogad nav mainījušies. Taču atsevišķi iecirkņi, kā zināms, ir mainījušies kopš pēdējām Saeimas vēlēšanām. Pērn uz pašvaldības vēlēšanām atnāca niecīgs procents balsstiesīgo Gulbenes novada iedzīvotāju, tāpēc uz šīm vēlēšanām bija gadījumi, kad vēlētāji meklēja iecirkni tradicionālajās vietās, kur tie gadu gadiem bijuši, piemēram, Gulbenes kultūras centrā vai Galgauskas pagasta pārvaldes ēkā.

Tomēr arī S.Mickeviča uzskata, ka informācija par šo iecirkņu atrašanās vietu ir tikusi paziņota vai publicēta pilnā apjomā saskaņā ar normatīvo aktu prasībām. Informācija obligāti noteiktajā termiņā ir bijusi izlikta pie tām pašvaldības ēkām vai tajās, kur tām obligāti bija jābūt, ieskaitot pagastu pārvaldes. Informācija par vēlēšanu iecirkņiem bija publiskota pašvaldības mājaslapā. Papildus obligātajam apjomam vēl arī pašvaldības “Gulbenes Novada Ziņu” informatīvajā augusta izdevumā 3.lappusē bija publicēta informācija ar nosaukumu “14.Saeimas vēlēšanas – 1.oktobrī”, kur bija uzskaitīti visi 18 vēlēšanu iecirkņi Gulbenes novadā. Tāpat papildu informācija par novadā esošajiem vēlēšanu iecirkņiem bijusi publiskota “Facebook” pašvaldības profilā.

  • Ginta Alberte, Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.