Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

LASĪTĀJS JAUTĀ: Ko darīt ar pieklīdušu kaķi?

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

“Mums pieklīda kaķis. Kur viņu likt? Kaķis pie manis ir nedēļu. Bija atbraukusi pašvaldības policija, viņi nofotografēja kaķi. Ir pagājusi nedēļa. Nav ne pašvaldības policijas puišu, ne kā. Zvanīju pašvaldības policijai, tur atbildēja, ka jāsazinās ar pašvaldību. Mēs labprāt varbūt arī paturētu, bet mēs jau tik daudz reižu esam pieņēmuši pieklīdušus kaķus, kuri pēc tam nomirst. Man pašai ir divas kaķenes, un šis pieklīdušais runcis dara pāri manām kaķenēm – sit manas kaķenes. Ko lai dara? Ira Žeigure (biedrības “Ķepaiņu draugu klubs” vadītāja – red.) skaidro, ja esmu vienu reizi pieklīdušo kaķi pabarojusi, tad tas skaitās mans kaķis. Bet man taču ir sirds krūtīs – kā lai nepabaro!”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gulbenes novada pašvaldības policijas priekšnieks Mārtiņš Didrihsons-Linards skaidro: “Ja sāk barot pieklīdušu kaķi, tad tas arī jau ir jūsu kaķis. Nevar tā pieklīst un palikt, ja viņam nedod ēst. Tiklīdz sāk barot, tad, kā ir teikts Civillikumā – kļūstat par dzīvnieka valdītāju un rūpējaties par viņu. Cilvēki pabaro un pat neapzinās, ka pabarojot viņi kļūst par šī dzīvnieka saimnieku. Mēs mēģinām palīdzēt meklēt saimniekus, ievietojot informāciju sociālajos tīklos – varbūt kādam pieder konkrētais dzīvnieks, vai arī vienkārši piedāvājam – varbūt kāds vēlas kaķi. Policija ir kā starpnieks. Likums nosaka, ka par klaiņojošiem vai bezpalīdzīgā situācijā nonākušiem dzīvniekiem atbild pašvaldība. Saskaņojot ar pilsētas pārvaldi vai, ja tas ir pagastā, tad ar pagasta pārvaldi, ved dzīvnieku uz patversmi Alūksnē, kas ir maksas pakalpojums, un rezultātā to sedz pašvaldība. Bet, ja esi sācis dzīvnieku barot, tad pašam jāmēģina sazināties ar patversmi, ja negrib paturēt un tālāk barot. Ja negrib paturēt dzīvnieku, kas pieklīdis, tad labāk nebarot.”

– Inita Savicka

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (9)

  1. Tad varbūt nevajag kundzītei no Nākotnes ielas barot visus pieklīdušos kaķus . Kaķi stāv zem loga un gaida , kad izmetis ko ēdamu… Pēc tam bars ar kaķēniem skraida pa visu nākotnes ielu… ja jau viņa baro , tad lai parūpējās arī par kaķēniem , lai kastrē un sterilizē , nevis ziemā tik no kartona kastes uzliek “mājiņu ” un turpina kaķus radināt pie ielas…. kur tad paliek šeit dzīvnieku aizsardzība un cilvēku saukšana pie atbildības.

    6
    6
  2. Un Jums šķiet normāli uz šo visu noraudzīties? Kas traucē vērsties pašvaldībā, lai tā beidzot organizē klaiņojošu dzīvnieku izķeršanu un nogādāšanu patversmē! Neviens!
    Visdrīzāk, ka šie kaķi ir jūsu pašu Nākotnes ielas iedzīvotāju(ex iedzīvotāju) izmestie dzīvnieki un kaut kur viņiem ir jāpaliek.
    Atklāti sakot, cik sadarbojos gan ar pašvaldības policiju Rīgā, gan dzīvnieku biedrībām, pirmo reizi dzirdu šādu sviestu, “ja vienu reizi kaķi pabaro, tad tas skaitās tavs”. Tā vietā, lai plātītu rokas, reāli tiek meklēts risinājums, kā palīdzēt dzīvniekiem. Pašvaldībai ir līgums ar konkrētu dzīvnieku patversmi un pamestais dzīvnieks tajā tiek nogādāts.

    14
    2
  3. Diemžēl un ne vienmēr. Vispirms no atbildīgajiem ir jānoklausās lekcija, cik maksā tas un šitas. Vieglāk un lētāk ir pašam nogādāt dzīvnieciņu patversmē, nekā kavēt laiku un nervus. Un vēl, kad reiz pienāks tas brīdis, kad “cilvēkus” sauks pie atbildības par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem ?

    10
  4. Lai pierādītu, ka dzīvnieks ir kāda valdījumā, ir jābūt sakārtotai attiecīgai dokumentācijai( mikročips, mājdzīvnieka turēšanas pase). Tas ir pierādījies daudzos kriminālprocesos par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvnieku. Pretējā gadījumā, neviens īsti nevar pierādīt, ka dzīvnieks ir kāda valdījumā. Iesaku turpmāk attiecīgajam instancēm vienkārši neminēt, ka dzīvnieks ticis pabarots, ja likums tiek interpretēts šādi.
    Starp citu, likumā ir arī noteikts, ka pašvaldībai ir jāorganizē klaiņojošu dzīvnieku izķeršana, lai neveidotos pamestu dzīvnieku kolonijas. Lai sūkstas, cik grib par izmaksām, bet tas ir ar likumu noteikts pienākums!

  5. Rakstā skaidrojumus sniedz “eksperte”………. Pietiekot pabarot noklīdušu, 1000 eiro vērtu kaķi un viņš ir Tavs……
    Un kā paliek ar CL 934.pantu?!!!!!

  6. Nākotnes ielā pie 2/4 mājas pilns bezsaimnieku kaķu, baro, kas var atļauties. Dzelzceļa ielā netālu no dzelzceļa stacijas, ēka, kura pusnodegusi, arī tas pats. Dzīvnieki vairojas, klīst. Nevienam nav nekādas daļas. Vai tas ir normāli ?

  7. Biedrība lūdz un griežas pie tiem cilvēkiem,kas ir sācis rūpēties par pieklīdušo kaķi. Nogādājiet dzīvnieku pie vetārsta ,lai sterilizētu vai kastrētu (pēc nepieciešamības),tas ir ,lai apturētu vairošanos .Šim nolūkam vetārstiem Gulbenes novada pašvaldība ir piešķīrusi zināmu finansējumu.Un ,ja Jūs patiesi esat dzīvnieku mīļi tad izdariet to.Un tad neveidosies kaķu kolonijas

  8. Nu gan. Divkosība vai īsa atmiņa. Pirms kāda laika Dzirkstelē bija aktualizēts jautājums par pieklīduša dzīvnieka sterilizāciju. Tika uzdots jautājums par to, kam tad īsti jāsedz pieklīduša dzīvnieka sterilizācija. Rezultātā sanāca, ka pašam cilvēkam ir jāsedz šie izdevumi un neviens nepalīdz ar finansējumu! Žēl, ka nevaru atrast raksta saiti. Labrāt pievienotu komentāram, kā apstiprinājumu savam apgalvojumam.

    3
    2
  9. Izlasiet vērīgi rakstu 07.03.2022.( Kam Jāmaksā par klaiņojoša kaķa sterilizāciju?)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.