Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

LASĪTĀJS JAUTĀ: Ko darīt, ja atrasts svešs dokuments?

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

“Ko darīt cilvēkam, ja atradis svešu pasi, identifikācijas (ID) karti vai bankas karti? Izmest vai nest uz policiju? Bet, ja atradējs nevēlas policijai sniegt paskaidrojumu par atradumu? Vai nav nekādu iespēju svešo dokumentu atdot policijai anonīmi, neidentificējot sevi?” jautā kāds “Dzirksteles” lasītājs.

Laikrakstam atbild Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Gita Gžibovska: “Atrodot svešu dokumentu, tas jāaiznes uz izdevējiestādi vai uz tuvāko Valsts policijas iecirkni. To ir būtiski izdarīt tādēļ, lai kāds cits šo dokumentu nevarētu nelikumīgi izmantot. Kad uz policijas iecirkni tiek atnests nederīgs dokuments, tad tas tiek iekļauts Nederīgo dokumentu reģistrā un vēlāk tiek sūtīts uz izdevējiestādi. Ja ir atnesta pase, tad tā tiek sūtīta uz Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi, ja vadītāja apliecība – tad uz Ceļu satiksmes drošības direkciju. Ja tas ir ārvalstnieka dokuments, tad attiecīgi sūta uz vēstniecību. Ja cilvēks ir pazaudējis savu pasi vai ID karti un kāds to atrod, šo dokumentu atzīst par nederīgu, un pazaudētājam jāizgatavo jauna pase vai ID karte. Proti, policija nemeklē atraduma īpašnieku, lai dokumentu atdotu. Valsts policija aicina ļoti rūpīgi attiekties pret saviem dokumentiem un glabāt tos drošā vietā. Ja atradējs vēlas nodot atrasto dokumentu anonīmi, to var izdarīt, iemetot pastkastītē policijas iecirknī un atstājot zīmīti, ka dokuments ir atrasts.”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (1)

  1. pastakastītē gan nedrīkst mest jo mums pagastā ir kāda sieviete kura ņem no svešām kastītēm vēstules ārā tas notiek lizumā

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.