Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

LASĪTĀJS JAUTĀ: Ko darīt, ja saslimis bērns un nav pieejams ārsts?

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Ja bērns ir saslimis, ģimenes ārsts arī – kādas ir iespējas tikt pie pediatra? Šādu jautājumu “Dzirkstelei” uzdeva kāda “Dzirksteles” lasītāja, kura arī stāsta: “Atliek tikai brauciens uz vienu vai otru pusi – Balvi, Madona… Ko dara tie, kuriem nav auto vai nav naudas degvielai? Vai par klepojošu bērnu kāds būs priecīgs satiksmes autobusā, bet tajā pašā laikā bērna saslimšana nav tik akūta, lai sauktu neatliekamo palīdzību.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Dzirkstele” lūdza komentāru Gulbenes novada sociālā dienesta sabiedrības veselības speciālistei Ilzei Biseniecei. Viņa pastāstīja: “Ja cilvēks piezvana uz sociālo dienestu, mēs mēģinām risināt. Mums tas ir komandas darbs. Ja bērns ir smagā stāvoklī, viņu var vest uz Gulbenes slimnīcas steidzamās medicīniskās palīdzības punktu. Tur var izsaukt dežurējošo ārstu, kurš nosaka mazā pacienta veselības stāvokli, vai ārstu pediatru. Ja māte pati ar bērnu nevar nokļūt līdz šim punktam, sociālais dienests var palīdzēt to atrisināt.” Novada sociālā dienesta vadītāja tālrunis ir 64497611 vai 29463425.

Savukārt SIA “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība” publiskā informācija liecina – Gulbenes slimnīcā ir pieejams ārsta pediatra ambulators pakalpojums, piesakoties pa tālruni 64472809. Gulbenes slimnīcas galvenā ārste Sigita Drubiņa, kura ir pediatre, “Dzirkstelei” sacīja: “Ja ģimenes ārsts ir ilgākā prombūtnē, ir jābūt norīkotam tā aizvietotājam – citam ģimenes ārstam, pie kura var vērsties pacienti. Tomēr ne vienmēr tā notiek. Tad ir divi varianti. Viens variants ir doties uz Gulbenes slimnīcas steidzamās medicīniskās palīdzības punktu (tālrunis 64473868), kur dežurē ārsts, parasti tas ir terapeits, kurš apskatīs mazo pacientu. Ārsts vai nu sniegs rekomendācijas, kā rīkoties mājās, vai, ja situācija ir akūtāka, nosūtīs uz Balvu slimnīcu, kur pediatrs ir pieejams diennakti. Protams, iedzīvotāji arī paši var vērsties Balvu slimnīcas uzņemšanas nodaļā, kur diennakti dežurē pediatrs. Savukārt ambulatori es kā pediatre pacientus Gulbenē pieņemu katru pirmdienu no pulksten 14.00 līdz 16.00. Pirms tam pacienti ir jāpiesaka reģistratūrā (tālrunis 64472809). Lai nokļūtu uz konsultāciju pie pediatra Gulbenes slimnīcā, nekāds nosūtījums nav vajadzīgs. Gulbenes slimnīcā pacientus pieņem arī pediatre Dagmāra Mūrniece, taču viņai nav noteiktu dienu, kad pieņem pacientus, tāpēc ir jāinteresējas reģistratūrā, kur varēs uzzināt, kad šī ārste pieņems pacientus Gulbenē.”

– Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (4)

 1. Bet atbildi īsti uz jautājumu neizlasīju. Ja man nav transporta,ar ko aizvest uz citu pagastu,nevis kur ir savs ārsts….. Bet noteikti vajag būt ārsta praksē vēl feldšerim vai medmāsai. Jo darba laiks ambulancēm ir no plkst7,30 līdz 15,30.

 2. Nesaprotu, ko jūs nesaprotat. Tak rakstīts, ja nav transporta, palīdzēt var soc.dienests. un pediatri ir tepat Gulbenē. Protams, var braukt arī citur, bet katrs pats jau meklē transportu, ja sava nav.

  1
  3
 3. Sociālais dienests nepalīdz parastam cilvēkam. Palīdz tikai vientuļiem cilvēkiem un māmiņām. Ja esi strādājošais ar minimālo algu,tad nekā. Jā— tad tu esi bagāts. Bet jaunie vecāki uztraucas par katru sīkumu. Nu tak var pajautāt vecākiem, kaimiņiem,ar ko draudzējies un galu galā mājās jātur temp zāles un klepus zāles . Protams, ja nelaimes gadījums,tad jāsauc ātrie.

  5
  1
 4. Ir ātrā palīdzība ko var izsaukt kur problēma??? Ir ārstu konsultatīvais tālrunis kur var izskaidrot savu situāciju un tur pateiks ko darīt.

  2
  2
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.