Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

LASĪTĀJS JAUTĀ: Kur Gulbenē var nopirkt kvalitatīvu cūkgaļu?

Foto: “Pexels”.

“Kur Gulbenē var nopirkt normālu cūkgaļu? Ne kuiļa (riesta laikā nokautam dzīvniekam var būt specifiska smarža/garša – red.) gaļu! Cūkgaļu! Lai arī tā maksātu dārgāk. Kuiļa gaļu es atšķiru pēc garšas un nevaru ieēst,” piezvanot “Dzirkstelei”, jautāja kāda 84 gadus veca seniore.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pārtikas un veterinārā dienesta Austrumvidzemes pārvaldes vadītāja Indra Tomiņa “Dzirkstelei” saka: “Gaļa, ko pārdod veikalā, visa ir izgājusi ekspertīzi un ir atzīta par pārtikai derīgu, par kvalitātes prasībām atbilstošu, tāpēc veikalā var pirkt droši. Bet, ja pērk gaļu kaut kur no rokas, tad par to es neatbildu. Pieļauju, ka audzētājam var samisēties nokaut dzīvnieku meklēšanās fāzē. Tad varbūt gaļai var būt nelielas garšas izmaiņas. Nezinu, kur šī sieviete, kura vērsusies “Dzirksteles” redakcijā, ir pirkusi cūkgaļu. Ar veikalā pirktu gaļu tā nevajadzētu būt, jo tajā brīdī, kad dzīvnieku sūta uz nokaušanu, tad arī vispirms izvērtē. Es pieļauju – visdrīzāk runa ir par gaļu, kura pirkta no rokas. Ja gaļu tirgo uzņēmums, kas ir reģistrējies pārtikas apritē, tam ir jāievēro prasības, un tā arī notiek. Te runa ir ne tikai par veikaliem, bet arī par oficiālajiem tirgotājiem, kuri gaļu pieved klāt. Bet, ja kāds kaut kur tirgo tā saucamo “kreiso” gaļu, par to mēs, Pārtikas un veterinārais dienests, atbildību neuzņemamies. Tie, kuri normāli iesaistās pārtikas apritē, viņi arī zina, viņiem ir jāievēro prasības, un ļoti ceru, ka arī ievēro.”

I.Tomiņa aicina neapmierināto pircēju droši doties iepirkties uz Gulbenes veikaliem. Veikalos tiek tirgota gan Latvijas izcelsmes cūkgaļa, gan importa gaļa, taču pārsvarā jau visur cūkas tiek barotas vienādi.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (17)

 1. Tomin,beidz pl….,veikala gala ir roza krasa un zemas kvalitates…

  11
  1
 2. Drīz jau zvanīs dzirkstelei un prasīs vai uz tualeti šodien jāiet? 😂

  11
  4
 3. Maxima pirktā gaļa trāpijās slikta.Smirdēja visa māja pēc mīzeliem.Kāda pārbaude tad bija.???

  23
  1
 4. Švakas tās pārbaudes zemniekiem…, smird tā cūkgaļa.. smird! Un it sevišķi, kad liekāki svētki tuvojas…., izteikti, vai kreisā cūciņa iemukusi kopējā katlā vai kā, :)bet cūkgaļa nav kvalitatīva. Piekritīšu kundzes teiktajam , pirktu gaļiņu dārgàku, bet lai ir kvalitāte!

  14
  1
 5. Nu nu nu kur tad ir tie lielie pircēji kad pašu bio audzētu cūkgaļu pārdod pa 6euro/kg tad rauc degunus un kundziņiem pa dārgu,veikalā lētāk! Nekad tam pilsētniekam nav labi!

  8
  4
 6. Nu, nu nevienu raucošu degunu neesmu redzējusi…. Maximas kontingents uz tirgu neiet. Tas ir jaatceras, un ja iet…, tad tie arii degunu rauc! :))

  1
  1
 7. Gribēju teikt, ja maximas pirc., aiziet uz tirgu, tad arii degunu rauc!:)))

 8. Kunturi un SiSiDra bij’ labākais bet veikalos ir milzu cena par sliktu gaļu kunturiem cena bija 2,5-3 eiro kg diemžēl zarnu miestā neviens negrib vairs vest

  4
  1
 9. Es Gulbenē cenšos nepirkt veikalos,uz tirgus jā nu vēl Betā.Braucu uz Balviem uz veikaliņu kur tirgo lauku galiņu.Tur ir dārgāk bet toties pēc galiņas smaržo.Protams vecai tantītei neizbraukāt,bet viņai taisnība.Gulbenē vispār nav normālu veikalu.Izdevīgāk braukt uz Balviem un Madonu.Lai visiem veicas.

  19
  1
 10. Jā tāda cūkas gaļa.No kā taisa cūkgaļas sardeles?

 11. “Kunturi” likvidēja cūkkopību. Nebij slikti.

  Ceturtdienas tirgū taču ir tepat Rugājos audzētā c/g un šis tas ievestais klāt ( tik rinda arī ir). Var arī pasūtīt lielāku gabalu. Nav gadījies ar smaku. Dažādība, un griež arī mazākus gabaliņus, kas pensionāriem svarīgi. Pārdevējas kundzīte i parunāsies, i padomu iedos.
  “Muižkalns” no Tukuma puses arī uz šejieni ved – normāla gaļa, tik jānem vismaz 1/4.
  Par Betu – tas stāsts – tagad jau vienādi visur lopu baro vai Latvijā vai citur. Diez ko to veikalu atbalstīt negribas.

  Nebūs , nebūs vairs tās gaļas garšas kā bērnībā, kad cūciņu ar visādiem labumiem baroja un kombikorms bija deficīts. Latgalē jau vēl ir pa kādam aborigēnam, kas tā audzē.

 12. Jāpiekrīt kundzei,ka nav kvalitatīvas cūkgaļas,tieši veikalā nav.Esmu veikalos uzrāvies vairākas reizes smirdīgai(pēc kuiļa)cūkgaļai.Vēl lielāks deficīts Gulbenes veikalos ir liellopa gaļa!

  9
  1
 13. Gulbenes veikalos pērc dārgu vai lētu. Domāju ka arī citur LV veikalos nav labāk. Visa gaļa ir salidzinoši slikta ja nesmird tad pagatavot nav normāli iespējams. Pirmkārt uz veikaliem gaļa nāk sasaldēta cik ilgi viņa tāda ir bijusi atliek tikai minēt.

  1
  2
 14. Ceturtdienās tirdziņā ir iespējams nopirkt kvalitatīvu cūkgaļu. Gan busiņā, gan iekšā Elvi telpās. Pie abiem tirgotājiem ir ļoti laba prece, nav gadījies “iegrābties”

  3
  1
 15. Kādi tie veikali Gulbenē ,piemēram veikals Top nākotnes kvartālā vienkārši drausmīgs viss noplucis!

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.