Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

LASĪTĀJS JAUTĀ: Vai Gulbenē kādreiz atkal būs dzemdību nodaļa?

Gulbenes slimnīca. Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

“Cik ģimenei draudzīga pašvaldība mums patiešām ir? Kas tā par pilsētu, kurā nav iespējas ārstu uzraudzībā dzemdēt?” “Dzirkstelei” jautā kāda lasītāja, kura vēlas būt anonīma.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Komentēt to, vai Gulbenē patiešām kādreiz atkal būs dzemdību nodaļa, “Dzirkstele” lūdza SIA “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība” valdes locekli Mariku Jermaševiču. Viņa paskaidroja: “Lai nodrošinātu Gulbenē dzemdību palīdzību, ir jābūt ne tikai dzemdību nodaļai ar speciālistiem, bet arī reanimācijas nodaļai ar speciālistu komandu un pilnu aprīkojumu, kā arī diennakts pediatram. Dzemdību skaits mūsu novadā nav tik liels, lai nodrošinātu tik lielu speciālistu komandu, kā arī nevar aizmirst par speciālistu trūkumu mūsu valstī. Gulbenē nodrošinām medicīnisko palīdzību hroniskajiem pacientiem un pacientiem ar aprūpes nepieciešamību. No 2021.gada nogales esam atvēruši terapijas un neiroloģijas gultas, kā arī turpinām pacientus uzņemt dienas stacionārā. Gulbenes ambulatorajā daļā aizvien papildinām pakalpojumu klāstu. Šī gada otrajā pusē esam uzsākuši veikt datortomogrāfijas izmeklējumus; ir nodrošinātas biežākas ķirurga pieņemšanas, piesaistot jaunu speciālistu; ir iegādāta jauna papildu ultrasonogrāfijas iekārta, kas ļauj mazināt rindas uz EHO un pārējiem USG izmeklējumiem; pieņemti divi podologi, jo pieprasījums aizvien pieaug pēc šī speciālista, it īpaši tuvojoties vasaras periodam. Aizvien strādājam, lai attīstītu ambulatoros pakalpojumus Gulbenes struktūrvienībā.”

– Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (10)

 1. Nevajag nekādu dzemdību nodaļu. Mazāk problēmu būs.

  6
  3
 2. Gulbene ir pagrimusi un turpina grimt, un nav patriotu, kas vilktu ārā G. no noslīkšanas purva akacī. Diemžēl.

  15
 3. Jā, reiz bija Gulbenē ļoti laba dzemdību nodaļa ar labiem speciālistiem,tik ļoti žēl….Tagad Balvi vai Madona.

 4. Varbūt strādājiet arī pie diennakts stacionārā atvēršanas iespējas, nevis tikai pie ambultorajiem pakalpojumiem.
  Iznīcināt visu gan bija ātri un viegli…..

 5. Sāks darboties Veselības centrs 4 uz pilnu klapi, tas kas uz Rīgas ielas, būs visi speciālisti. Var jau sākt krāt naudu.

  4
  1
 6. Ne nu būs ne nu kā! Pat magnētiskās rezonanses nebūs, kas viņiem ir citās filiālēs.
  Atkal Gulbene apdalīta.

  2
  1
 7. Daži speciālisti uz 1 h vai 1x mēnesī,viens speciālists ir,cita nav,uz dzemdībām jākratās tur,tur uz nopietnām problēmām atkal citur.

 8. Iesaku labāk iet Rīgā uz ARS veselības centru. Neesmu vīlies par šo. Savukārt par dermatoloģiju var aizlaist uz Skanstes ielu.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.