Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Lasītājs jautā: Vai ir noteikts tūju dzīvžoga augstums?

Foto: “Pexels”.

“Ko darīt, ja kaimiņu tūjas aizēno dārzu? Ļoti gribētos zināt, vai ir noteikts tūju dzīvžoga augstums? Mani kaimiņi iestādīja tūjas, kas jau pie trīs metriem un tieši dienvidu pusē. Viņu dzīvžogs aizsedz sauli manam dārzam. Sarunas nevedas… Vai pastāv kādi noteikumi šajā sakarā?” vēlas noskaidrot kāds “Dzirkstele. lv” lasītājs.

Atbild Gulbenes novada Centrālās pārvaldes Juridiskās un personālvadības nodaļas vecākais jurists Eduards Garkuša: “Atbilstoši Gulbenes novada 2018.gada 27.decembra saistošajiem noteikumiem Nr.20 “Gulbenes novada teritorijas plānojums, Teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumi un grafiskā daļa” 37.punktam zemes vienības drīkst nožogot ar dzīvžogu ne augstāku par diviem metriem, izvietojot to ne tuvāk par vienu metru no zemes vienības robežas. Augstāku dzīvžogu izveidošana atļauta, tikai rakstiski saskaņojot ar robežojošā īpašuma īpašnieku vai tiesisko valdītāju. Saskaņā ar minēto saistošo noteikumu prasībām to izpildes kontroli nodrošina pašvaldība un citas institūcijas normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā. Ja īpašnieki galīgi nevar vienoties un sākas reālas domstarpības, to var mēģināt risināt, pieaicinot pašvaldības policiju, bet, ja tūjas, piemēram, liedz ieplūst pa logu gaismai, ir apsverama iespēja vērsties tiesā, tā risinot jautājumu par gaismas tiesības nodrošināšanu.”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (6)

  1. Ektoparazīt asinssūcēj tu domā to māju kur jaunie ipašnieki grib taisīt bodi un vienīgais traucēklis stāvietai ir tūjas kas tur auga jau tad ka viņi aģentūrā sāka darboties ?

   1
   1
 1. ko darīt, ja kaimiņi piestādījuši tujas pie manas robežas 30 cm attālumā un tās jau izaugušas gandrīz līdz debesīm?

  1
  1
 2. Cik ilgi “Staros” notiks patvaļa un pārkāpti saistošie Gulbenes novada noteikumi?
  Vai nomnieks blakus gabalā drīkst stādīt tūjas, augļu kokus ceriņus,kas neļauj īpašniekam piekļūt savam īpašumam, uzstādīt žogu?

  1
  1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.