Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

LASĪTĀJS JAUTĀ: Vai pašvaldības policists tā drīkst?

Ilustratīvs foto: no “Dzirksteles” arhīva.

“5.septembrī Gulbenē pie veikala “Labais” redzēju stāvam pašvaldības policijas automašīnu. Iegāju veikalā un redzēju, ka pašvaldības policists iepērkas. Vai tā drīkst? Darba laikā, dienesta formā, piebraucot pie veikala ar darba auto. Centos to noskaidrot pats, zvanot uz pašvaldības policiju, ierodoties tur uz sarunu. Skaidru atbildi nesaņēmu, taču dzirdēju savā adresē aizskarošā formā paustus izteicienus, kas saturēja sensitīvus datus saistībā ar manām kā privātpersonas pamattiesībām un brīvību. Šajā sakarā man radās pārdomas, kurās esmu dalījies arī ar novada domes vadību. Varbūt mūsu pašvaldības atsevišķiem policistiem ir nepieciešama psiholoģiskā palīdzība, varbūt ir jāsakārto darba vide?” “Dzirkstelei” savas pārdomas un jautājumus pauda gulbenietis Māris Capurnieks-Kaļva.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Dzirkstele” lūdza komentēt šo situāciju Gulbenes novada pašvaldības policijas priekšnieku Mārtiņu Didrihsonu-Linardu, kurš teica: “Konkrētais gadījums bija tāds, ka Gulbenē pie veikala “Labais” bija izsaukta pašvaldības policija. Darbinieks atbrauca uz izsaukumu. Un uzreiz arī pēc izsaukuma apkalpošanas iegāja nopirkt pienu. Speciāli darbinieks nebrauca uz veikalu. Tieši izsaukuma vietā bija blakus veikals, kurā pēc darba pabeigšanas viņš iegāja nopirkt pienu. Pat tad, ja viņš brauktu pa pilsētu un pa ceļam apstātos pie veikala, domāju, ka nav tur nekas neētisks. Ja policists patrulē pa novadu vai pa pilsētu, kā var iedomāties, ka viņš nevar ieiet nopirkt šokolādi, ūdeni vai pienu? Viņam jau nav tāda noteikta pusdienas laika. Pašvaldības policisti strādā bez pārtraukuma. Tāpēc, braucot garām, policists var apstāties pie veikala un ieiet kaut ko nopirkt.”

– Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (45)

 1. Māri, pilmēness ir beidzies, aizej izgulies. Tiešām citu nav ko darīt?

  34
  28
 2. Tiešām nav ko cilvēkam labāku darīt kā vaktēt policistus.Ja nav problēmu, tad vajag izdomāt.

  29
  28
 3. Šis cilvēks Māris pārāk daudz braukājis (aizturēts) kabīnē un šādi uzdodod publiskus jautājumus cenšas ieriebt policistiem. Lai komunicētu ar tādiem kā tu Kaļva, bez veikala neiztikt

  14
  26
 4. Tā vien šķiet, ka Mārim vienīgajam ir tiesības, visiem pārējiem, lai kas viņi arī būtu, ir tikai pienākumi…..
  Nu, vecīt,- vajag pārbaudīt mentālo veselību- steidzīgi, pie tam!

  22
  28
 5. Izklausās, ka paši sevi aizstāv un, nabaga cilvekam, tagad lej samazgas uz galvas.

  36
  16
 6. vīns un siers un dakteris laikam ir viens/vieni no policistiem, ja jau reiz tik labi zin kurš kabīnē ko ir darījis…..un šaubos vai vispār to tā drīkst vispār publiski teikt…Vai tad policistiem nav nekāda goda un ētikas kodeksa? izskataās, ka arī izglītības trūkums parāda savu….diemžēl.

  31
  8
 7. Bitīt, man liekas, ka ciet aizgājis ir tiem, kas bezjēdzīgi vizinās pa pilsētu ar to busu, trallinot degvielu, jo skaidri, gaiši redzams, ka tikai vizinās…tas man liekas ir bezatbildīgi. Jau visiem viņi ir piegriezušies, jo nav no viņiem nekādas jēgas, staigā tik kā gaiļi.

  47
  9
 8. Šis cilvēks ir malacis, ka nebaidās atklāti paust savu nostāju, jāsāk šiem dienesta pārstāvjiem atgādināt kas viņi ir un kādi ir viņu pienākumi…nevis tēlot no sevis sazin ko…žēl tikai, ka paužot savu viedokli cilvēks tiek pieņirgts ne tikai klātienē publiski, bet arī šeit komentāros (tāpēc daudzi izvēlas klusēt par viņu izdarībām). Laikam šis dienests jūtas pārāks par parastajiem iedzīvotājiem…kaut vairāk cilvēki uzdrīkstētos stāties pretim šādiem liekuļiem, tad varbūt vairāk strādātu nevis apņirgātu cilvēkus.

  49
  17
 9. Tur izklausās jautrs kontingents – viens tika atlaists caur tiesu par grādīgo lietošanu darba laikā, viens tika atlaists caur tiesu par savu bravūru (sišanu ), viens šoziem lika savu auto kur pagadās līdz iedzīvotājiem viņš jau iekrita acīs ar savu nekaunību, un tā varētu vēl un vēl….jautra iestādīte…katrs iedomājas, ka var darīt ko grib un Tu vari iet …..

  47
  8
 10. … Neaizmirstat.ka strādājat pilsētas iedzīvotāju labā. Algu maksā no nodokļiem.
  Nav paredzēts darba laikā pienus pirkt.Atnāksi.kad novilksi formu.

  39
  8
 11. To ka viņi brauc savas vajadzības nav nekas jauns.Lai nu kā bet patrulēt vajadzētu kājām izmetot tikai ar auto likumu neko nevar kontrolēt.Kaut arī tā bardaks īpaši bērni,piemēram vakaros pa Lazdu ielu bīstami ar auto braukt,jo nezini kad un ar ko izleks priekšā. Visa pilsēta naktī jaunieši iereibuši dara ko grib.

  30
  4
 12. Vispār atbildību par bērniem nes vecāki. Lazdu ielā nemaz nav tik daudz to daudzdzīvokļu māju, lai nevarētu zināt kurš ir kura bērns. Tad ņem un aizrādi! Vecākiem ir jāseko līdzi savām atvasēm un jāmāca kā uzvesties. Ja nemāk, lai iet līdzi un pieskata savus lolojums!

  15
  18
 13. Man jau liekas, ka katram ir savi darba pienākumi un atbildība, savu pienu vari pirkt pēc darba laika (kaut šņabi, cīgas utt.), Jums jau tā ir darba laiks, īstai policijai darba laika nav, strādā nepārtraukti, kāpēc viņi nepērk pienu ar dienesta automašīnu piebrauktu pie pašām durvīm. Ir jāsaprot kas Tu esi.

  25
  4
 14. No malas ir interesanti skatīties kā pašvaldība atrod līdzekļus, lai uzturētu šādu dienestu, kurš, manuprāt, galīgi nav vajadzīgs, ir lieks mūsu novadam, tai pat laikā nespēj rast līdzekļus, lai apmaksātu (kaut daļēji) visiem bērniem ēšanu. Liekas dīvaini….

  22
  5
 15. Arī policisti ir cilvēki viņiem arī ir pamat vajadzibas viņiem arī vajag iet veikala pēc pārtikas. Veiksmi un izturību policistiem!

  21
  30
 16. A kurš šeit runā par to, ka viņiem nav pamatvajadzības??? Šeit ir runa par darba laiku, kulturālu attieksmi un savu dienesta stāvokļa izmantošanu. Tik vien.

  21
  5
 17. Klau – nu davai par ko citu nevis par to ko policisti, domes cilvēki vai uzņēmēji dara/nedara…
  Nu cik stulbam/aprobežotam jābūt,lai ar šādu jautājumu vērstos pie laikraksta???
  Prātiņ nāc mājās. Viņam popularitātes par maz?

  18
  19
 18. Tas, ka tur ir bijis izsaukums, protams, ka ir meli.
  Bet nu par iepirkšanos, man piemēram, pilnīgi vienalga, ko tas policists dara, kad nav izsaukumu.

  24
  4
 19. Didriks ir iesēdējies savā vietā lai mainītu dīkdieņu attieksmi pret savu darbu un pilsētas iedzīvotājiem Caunīša kungam vaidzētu apsvērt nomaiņu.

  27
  7
 20. Andis ir vienīgais mūsu priekšnieks kuram ir pieticis drosmes patīrīt čūsku midzeni ceru ka arī par PP neaizmirsīs.

  18
  7
 21. Vispār jau visā valstī šito mākslīgi radīto pašvaldības ķeizariņu armiju vajadzētu likvidēt.
  Pilnīgi neadekvātu un neizglītotu īpatņu bars.
  Lai normāli strādā valsts policija!

  26
  6
 22. Es arī piekrītu kaut vakariņas pirktu kas tur slikts neko tādu nesaskatu lai puišiem veiksmīga diena

  18
  17
 23. Heijā. Nu jampampiņi, vaktētāji izceļas. Droši vien šitie paši bij COVID laikā pirmie zvanītāji tai pašai pašvaldības policijai, ka piem. kāds tikko iegāja frizētavā, pie kosmetologa utt. Slimnieki. Ja pašvaldības policists ir tieši tāds pats Domes atgots strādnieks kā citi, tikai ar formastērpu, tad jau šitie varētu pavaktēt vai kāds no domes ēkas darba laikā neiet končas nopirkt. Varbūt jaunu blici var savākt, šobrīd strādājošajiem policistiem būtu mierīgāka dzīve. Ārprāts.

  12
  13
 24. Tu puis nedzen sviestu! Klauni, kurus tu aizstāvi, ziemā nakts vidū lika 2000€ sodu par iziešanu no mājas.
  Visdrīzāk gan tu esi viens no viņiem.

  19
  9
 25. Par cik policistiem nav pusdienu pārtraukuma (kas man neliekas normāli), tas ir tikai pašsaprotami ja viņi ieiet veikalā pēc paičona vai apmeklē labierīcības. Cik jābūt neinteresantai savai dzīvei lai ietu uz dzirksteli un zvanītu par šitādu situāciju???

  21
  16
 26. Pirmoreiz komentēju šādu rakstu!nekad dzīvē neiesaistos šādās diskusijas!Bet izteikt viedokli šoreiz ir mans pienākums.
  Sāksim ar dzirkstele laikrakstu kādam vajpratigajam jābūt lai publicētu šādu vājprātu?
  Tad spēju iedomāties to cilvēku kurš ir tas raksta iniciators. Vēlreiz pierādās ka dzīvot var bez smadzenēm un pietam vēl tevi publice avize😁 veiksmi dzirkstelei tālāk būs sižets namais par to ka policija iegāja publiskajā toalete😅 un visi komentēs ar kādām tiesībām policists kaka darba laika✌️par šiem komentētājiem var redzēt diezgan bēdīgu neizglītotu neapmierinātu zemu inteliģentu dūraciņu pulcinu😅✌️ ziņu daudzus policistus un cik grūts viņiem darbs tpc vajadzētu uztaisīt dienu bez policijas ka tagad piemeram streiko skolotaji!😁 nu tagad varat izpausties un manu komentāru apliet ar saviem sūdiem jo neko citu jau neesat spejigi☺️

  26
  23
 27. Kāpēc vispār, darbadienas vidū, kādam ir jābūt veikalā? Ja nav penzionārs vai ar slimības lapu – jāliek policijas busā un jāved uz Lizumu, graizīt kāpostus!

  16
  5
 28. Kādai izglītībai ir jābūt, lai būtu pašvaldības policists, vienkārši māc ziņkāre?

  12
  2
 29. Nekādai!
  Ģerevņā nolūza mēslu dakšas, cita darba nav, vari droši iet strādāt pašikos!

  11
  1
 30. Tad Jau Ugunsdzēsēji un Ātrā palīdzība-arī var-ar Darba auto-pa Pienam paķert! Caunītim-Novadā viss kārtībā! e.levits

  14
  1
 31. Valmierā pašvaldības poliči var ar velopisēdu patrulē bet mums tādi lepni putni ka tikai ar auto

  20
  2
 32. Tas mirklis, kad tu saproti, ka vietējam laiksrakstam vairs nav par ko rakstīt….

  12
  6
 33. Wow wow wow kur paliek darba likums par partraukumiem.

  5
  4
 34. Nav tik traki, Ņuka normāls džeks. Tas, ka no pamperu paaudzes nav normālu darbinieku, nav viņa vaina.

  10
  6
 35. Šis tak ir tas pats tipiņš, kurš naudu pie strūklakas gadus atpakaļ vāca….. 🙂

  4
  1
 36. Da drīkst pienu nopirkt!nesmuki teikt ka bija izsaukums veikalā..

  3
  1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.