Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

LASĪTĀJS JAUTĀ: Vai skolotāji mācību gada laikā var doties atvaļinājumā?

Foto: “Pixabay”.

No Gulbenes novada skolēnu vecākiem “Dzirkstele” ir saņēmusi jautājumu, vai skolotāji mācību gada laikā, kad skolā notiek intensīvs mācību process, var doties kārtējā atvaļinājumā?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Visu laiku ir bijis pierasts un pieņemts, ka skolotāji atvaļinājumu bauda vasarā, bet tagad palaikam zinām un redzam arī sociālajos tīklos pēc ievietotajām fotogrāfijām, ka skolotājs ir atvaļinājumā. Iespējams, likums to neaizliedz – mācību gada laikā doties atvaļinājumā, bet tomēr, šķiet, ka tas nav īsti ētiski,” uzskata vecāki, kuri ar laikraksta starpniecību vēlas dzirdēt skaidrojumu no Izglītības pārvaldes.

Gulbenes novada Izglītības pārvaldes vadītāja Dace Kablukova “Dzirkstelei” skaidro: “Visiem ir ierasts, ka skolotāji atvaļinājumu izmanto vasarā, kad mācību gads ir beidzies un skolēni ir devušies brīvdienās. Tomēr tas nenozīmē, ka skolotājam nav tiesību uz atvaļinājumu kādā citā mācību gada laikā.”

Atvaļinājuma piešķiršanas nosacījumus regulē Darba likums, un tas ir saistošs visiem darba devējiem un darbiniekiem, tajā skaitā arī skolotājiem un skolu direktoriem.

“Gan skolotāji, gan citās nozarēs strādājošie par atvaļinājuma izmantošanas laiku savstarpēji vienojas ar darba devēju. Darba likuma 150.pantā ir noteikts, ka darba devējam, piešķirot ikgadējo atvaļinājumu, ir pienākums pēc iespējas ņemt vērā darbinieka vēlmes, savukārt juridiskajā literatūrā norādīts, ka vārdu savienojums “pēc iespējas” nozīmē, ka darba devējam, piešķirot atvaļinājumu, vispirms ir jānodrošina uzņēmuma normāla darba gaita. Tātad, ja skolas direktors ir pārliecināts, ka skolotājs mācību plānā paredzēto stundu skaitu klasē, kurā vada stundas, ir nostrādājis vai līdz mācību gada beigām spēs nostrādāt, tad viņš var piešķirt skolotājam daļu no atvaļinājuma, ja tas kādu īpašu iemeslu dēļ ir nepieciešams. Izglītības iestādes vadītājs atbild par izglītības iestādes darbību un tās rezultātiem, un skolotāju atvaļinājums nekādā gadījumā nedrīkst traucēt mācību vielas pilnvērtīgu un kvalitatīvu apguvi,” saka D.Kablukova.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (30)

 1. Vai tiešām 3 mēnešu atvaļinājums vēl ir par maz, ka jāņem vēl? Kurai vēl profesijai ir tādi bonusi?
  Un galvenais darbs gadiem bļaut:” Dodiet naudu, dodiet naudu!”.

  25
  39
 2. Man gandrīz gribas piekrist! Strādājot skolā,redzu daudz ko. Tas,ka skolotāji skolas laikā ik pa nedēļai pazūd un pēc tam parādās bildes,kur bijuši,tā taisnība. Bet,kas visvairāk iekrīt acīs mūsu skolā ir, ka iebraucēji, skolotāji no cita pagasta vai pat cita novada, ir daudz sirsnīgāki gan pret darbiniekiem,gan bērniem. Un tas nav uzspēlēti, bet redzams katru dienu. Vēl vietējie atļaujas teikt— Tu kā no citas planētas!!!

  22
  25
 3. Kauns lasīt, ka uzdots šāds jautājums. 🙁
  Pati neesmu ņēmusi atvaļinājumu skolas laikā, bet daži kolēģi ir un tas ir normāli!
  Iemesli? Ziemas mēnešos patrāpās izdevīga 5 dienu ceļazīme uz sanatoriju. Kad pārņēmis pavasara sagurums un ir lēti lidojumi, tiek uz nedēļu aizceļots, lai ar jaunu sparu un enerģiju mestos iekšā darbos, eksāmenu gatavošanā. Ir kāds ļoti svarīgs dzīves notikums un ir nepieciešamas kādas pāris dienas.
  Nu kas gan tur nosodāms? Nodokļi ir godam maksāti. Nu nevar visu dzīvi saplānot tikai uz vasaru.
  Vasarā jau nekur neaizceļosi, jo visam cenas x2.

  29
  13
 4. Ja jau visiem šķiet, ka skolā tāda zelta dzīve, nu, mīļie, ejiet par skolotājiem!!!!!
  Tikai labākos vārdus varu teikt par savu bērnu klases audzinātājām un arī priekšmetu skolotājām! Nav man bērni ne teicamnieki, ne priekšzīmīgi.
  Un brauc projektos? Un? Arī bērni brauc! Tad sākam kliegt, ka bērnus arī nevajag nekur vest! Lai sēž skolas solā un punkts!
  Un tie, kuri te kliedz par lielajām algām, uz priekšu! Cik zinu, Gulbenē skolotāji pat 1000€ nav uz papīra!
  Ko jūs gribat teikt, ka 700€ ir vājprāta alga? Es par tādu algu pat tuvu skolai neietu!
  Aiziet! Vakanču daudz! Visi, kas gudri klaigā!
  Paldies pedagogiem!

  36
  11
 5. Dzirkstele 6. Janvārī bērnudārzā solija 970….1070. Pieļauju, ka skolā vairāk sola. Slinkums meklēt.

  8
  3
 6. Ai kā učilkām uzkāpu uz varžacīm, mīnuso kā trakas!

  17
  20
 7. Ja vēl būtu kvalitāte sniegtajam pakalpojumam, tad viss ok – prasiet naudu, 3 mēnešus plezīrā utt.
  Bet ja nav kvalitātes, tad tā ir tukša muldēšana un nekāda atbalsta no sabiedrības viņiem nav un nebūs…

  15
  19
 8. Kādi 3 mēneši…strādā līdz 15.00 + vēl pavasara un rudens brīvdienas. čīkstēšana nevietā.

  12
  19
 9. Bērniem somas velkas pa zemi, daudz grāmatu, taču ārpus skolas aborigeni, pieklājības normas neprot, skolotāji nepelnītu naudu saņem, taisa nakolkas nezinot ko tas nozīmē un māca bērnus – audzina debilu sabiedrību.

  6
  18
 10. Vispār jau pieklājību jāieaudzina vecākiem , ne skolai. Skolotājam jāprot iedot zināšanas.

  36
  3
 11. Apnikuši tie skolotāji,lielākie brēcēji un bļāvēji,pastrādājiet Maximā,par sētniekiem,šoferiem,apsargiem,apkopējām,naktsmaiņas,brīvdienas.Nezini ,kad tiksi atvaļinājumā,te vasaras,skolēnu atvaļinājumi brīvi.Cik Jums to algu vajag?1500 uz rokām?Un citas profesijas?

  14
  19
 12. Temīdai un tētim un citiem skolotāju profesijas nepārzinātājiem! Skola ir mācību iestāde, nevis pāraudzināšanas iestāde. Bērni jāaudzina ģimenē. Un kāpēc jūs tikai negatīvo redzat? Tik daudz ir labu, gudru, talantīgu skolēnu skolās. Kur tad tie rodas?Pašmācības ceļā?
  .

  26
  4
 13. Skolotājiem ir viss garākais atvaļinājums trīs mēneši,un vēl par mazs.ziemā divas nedēļas,pavasara brīvdienas nedeļa.Bet algas grib lielākas,ko lai bērni dara kad uz viena bērna ir 25.eiro.Skolotaji dala bērnus divās grupās bagātie un nabadzīgākie tā ir.

  8
  14
 14. Ko Jūs zem katra otrā raksta čīkstat par tiem 25eiro katram bērnam? Jūsu bērns ir Jūsu atbildība un jūsu bērns ir jāapgādā Jums nevis valstij, tieši un tikai Jums! Ej strādā vai ko nevis čīksti visu laiku…

  14
  3
 15. Par to vecāki maksā nenormālus nodokļus, lai būtu bezmaksas izglītība. BEZMAKSAS !!!

  5
  13
 16. Visi maksā nodokļus starpcitu! Un izglītība bērnam ir bezmaksas! Visu pārējo savam bērnam jānodrošina Jums nevis jāčīkst …. Čīkstule 😛

  17
  5
 17. Bērniem. Skolotājiem atvaļinājums ir 8 nedēļas. Brīvdienas ir skolēniem mācību gada laikā,skolotājiem nav. Un, ja paņem kādu dienu mācību laikā brīvu, tad vasarā mazāk brīvdienu.Varbūt beidzot sapratīsiet? Sajūta tāda, ka skolotāji lielākie tautas ienaidnieki, bet bez skolas iztikt nevar.

  21
  8
 18. Tāpat nevietā ņaudēšana par to, ka skoltāji strādā līdz plkst. 15.00. Skolotājiem maksā par vadītajām stundām, un stundas var beigties arī plkst. 12.00! Neviens nemaksā par laiku no plkst. 12 līdz plkst.17! Tā saucas tarifikācija!

  13
  7
 19. Kam vēl ir atavaļinājums 8 nedēļas??? Kaut kādi izredzētie un vēl kaut ko smilkst…

  12
  12
 20. Nedomam. Neviens nesmilkst.Žēl, ka neesi skolotājs un smilksti pats un apskaud!

  13
  5
 21. Es strādāju divos darbos lai uzturētu savu bērnu,un palaistu uz skolu.Ta ir skolotājiem visu laiku ir pa mazs.

  4
  10
 22. Da kaut piecos strādā ja gribi kam tas interesē? Beidz sevi un savu bērnu te bāzt visu laiku par sabiedrības un visu citu atbildību!

  11
  5
 23. Sen vairs nav Skolotāju, ir tikai učilkas.
  Tas, kas agrāk skaitījās inteleģence tagad ir vienkāršas tirgus bābas!

  8
  9
 24. 😃😃😃😃😃😃😃😃😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😄😄😄😄😄😄😄😄😄😄😄😄😄😄😄😄😄😄😄😄😄😄😄😄😄😄😄😄😄😄😄😄😄😄😄😄
  Cik ar sevi neapmierināti cilvēki ir smieklīgi 😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀Kā arī skaudīgi ārprāc😀🙂🙂🙂😀😀😀🙂😀🙂🙂🙂😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀Viesiem ar inteliģenci viss kārtībā sabiedrībā😜😜😜😜😜😜😜😜😜😜😜😜😜🤪😜😜😜😜😜😜😜😜😜😜😜😜😜 Tik Jums gan tā pašvaki🤪😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😝😀😝😀😝😀😝😀😝😀😝😀😝😀😝😝😀😝😀😝😀☺️😀

  10
  3
 25. Tiem ,, smaidiņiem,, būtu jāiemācās vārdu pareizrakstība un teikumu veidošana. Ne visi skolotāji ir slikti, bet zivs jau pūst no galvas. Bērna uzvedība nāk no ģimenes, bet zināšanas gūst skolā. Būtu jau ideāli, ja skolotājs pievērstu lielāku uzmanību tiem skolēniem, kuri vēlas mācīties, bet ir grūtības mācību vielas apgūšanai( kā tautā saka- grūta galva). Arī šajos laikos notiek bērnu šķirošana- turīgākie, lielus amatus pildošie vecāki un trūcīgākie. Visu cieņu skolotājiem , kas māca bērnus , neskatoties ne uz skolā pavadīto laiku, ne atalgojumu. Lai veicas visiem ! Saulainu vasaru !

  8
  8
 26. 😲😲😲😲😲😲Ātri rakstot un smejoties sanāca kļūdīties UNN kas par to??? 🙄😜🤪
  😝😜😝😜😝😜😝😜😝😝🤪😜🤪😜🤪😜🤪😜🤪🤪😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀

  8
  4
 27. “Zivs jau pūst no galvas” – to Jūs par sevi?
  Dīvaini, ka cita acī skabargu redzat, bet pati savā baļķi neredzat.

  9
  2
 28. Nu jau, nu jau. Skolotājiem nav vasarā visi 3 mēneši atvaļinājums, pirms bļaujat, pārbaudat. Liela daļa pat vel vasarā iet papildus kursus vēl lielākai sava priekšmeta pilnveidošanai, lai varētu to visu nodot bērniem. Nemācēšu teikt, vai to dara no savas kabatas vai ar kādu finansējumu, bet fakts paliek tāds, ka nu nav viņiem visa vasara brīva. Un par algu runājot, tā ir zema. Ņemot vērā arī kādi ir daži mūsdienu bērni, bet vecāki vaino skolotājus, ka zemas atzīmes. Daudzi vecāki gan jau pat nezin, kā viņu bērns uzvedas skolas solā un nemaz nemācas. Par skolotāju nepiedzimst neviens, bet tam ir jābūt sirds aicinājumam mūsdienu pasaulē, ņemot vērā visu ar ko tur var saskarties.

  3
  4
 29. Sveiki,visiem! Pedagogiem nav 3 mēnešu atvaļinājums. Kuri tad gatavo eksāmeniem,labo tos, strādā ar tiem,kuriem vasaras darbi. Raksta pusjūniju atsksites,kas nav īsas. Kuri tad apmeklē papildkursus, jā,un bieži par savu naudu, klausās zoomus par aktualitātēm pēc pl.17.00. Rūpējas par scenārijiem pasākumos,gādā Māmiņdienām dāvanas,plāno ekskursijas, dala un skaita Berga vai citu kompāniju atsūtītās foto, rotā klasi, plāno vecāku sapulces,pārgājienus. Vienmēr paredz plānu B,kad bērniņi nav paņēmuši līdzi prasīto… Pacieš netīrās ausis, garos nagus un skopuļus aiz tiem. Arī mājas smakas: urīnu, cigarešu dūmus,kaķu urīnu, bērnu urīnu. Biežo pildspalvu un zīmuļu trūkumu….Pērc kā caurā maisā….Un nerunāsim par trīstāvīgajiem vārdiem,kas plūst kā Nìla no pusaudzēnu jaukajām mutītēm…Kur vēl gatavošanās,labošana….Varbūt kāds vienkārši paklusēs par skolotāja darbu.

  5
  3
 30. Ja tik slikti, tad ej uz fermu strādāt!
  Būs tev 5.00 jābūt darbā un vakarā tumsā beigsi darbu. Smaržosi pēc rožu dārza! Alga būs drusku virs minimālās un atvaļinājuma iespējams vispār nebūs.
  Vai varbūt gribi pamēģināt Avotos vai Maximā?
  Pirms ļurināt par grūto dzīvi, varbūt drusku smadzenes “pakasi”.

  3
  3
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.