Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Lasītājs jautā: Vai var likt atstāt no Gulbenes novada pašvaldības īrēto dzīvokli?

Foto: No “Dzirksteles” arhīva.

“DZIRKSTELE” ir saņēmusi vairāku lasītāju jautājumus par to, vai tiešām var nākties atbrīvot no pašvaldības īrētu dzīvokli, beidzoties īres termiņam. Kāda divu bērnu māmiņa, kura šķīrusies no vīra, laikrakstam teica – viņa brīdināta, ka, beidzoties pašvaldības dzīvokļa īres līgumam, dzīvoklis būs jāatstāj. Līdz šim Gulbenes novadā par šādu praksi nebija dzirdēts. Paredzams, ka šāda situācija skars diezgan daudzus iedzīvotājus, kuri vēsturiski īrē dzīvokli no pašvaldības, taču neatbilst mazaizsargāto iedzīvotāju kategorijai. Skaidrot situāciju “Dzirkstele” lūdz Gulbenes novada pašvaldības deputātu Anatoliju Savicki, kurš vada domes sociālo un veselības jautājumu komiteju un darbojas arī novada pašvaldības dzīvokļu jautājumu komisijas sastāvā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

A.Savickis stāsta: “Pašvaldība drīkst sniegt palīdzību dzīvokļu jautājumā atbilstoši tam, kā to nosaka likums “Par palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā” un Gulbenes novada saistošie noteikumi Nr.20 “Par palīdzību dzīvokļa jautājuma risināšanā”. Pašvaldības dzīvokļu jautājumu komisija strādā, ievērojot iepriekš minētajā likumā un saistošajos noteikumos noteikto. Viens no komisijas uzdevumiem ir izvērtēt, vai nav zuduši faktiskie vai tiesiskie apstākļi, uz kuru pamata dzīvojamā telpa izīrēta personai, kurai sniegta palīdzība no 2002.gada 1.janvāra līdz saistošo noteikumu spēkā stāšanās dienai. Ja izvērtēšanas rezultātā komisija konstatē, ka persona vairs nav tiesīga turpināt saņemt palīdzību, tai jāpieņem lēmums, paredzot personai pienākumu atbrīvot dzīvojamo telpu saprātīgā termiņā, bet ne vēlāk kā divu gadu laikā no lēmuma spēkā stāšanās dienas. Katru pašvaldības dzīvojamās telpas palīdzības sniegšanas gadījumu vērtē individuāli. Varu vienīgi apstiprināt to, ka ir gadījumi, kuros komisijai jāpieņem lēmums par īres līguma nepagarināšanu, jo zuduši apstākļi, kuri bijuši par pamatu kādas konkrētas personas reģistrēšanai palīdzības saņemšanai.”

Uzziņai

Uz pašvaldības dzīvokli var pretendēt (ja deklarētā un faktiskā dzīvesvieta pašvaldības administratīvajā teritorijā ir bijusi nepārtraukti vismaz trīs gadus):

● persona, kura audzina nepilngadīgu bērnu ar invaliditāti;

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

● trūcīga vai maznodrošināta mājsaimniecība;

● daudzbērnu ģimene;

● pensijas vecumu sasniegusi persona, kura nav noslēgusi uztura līgumu kā uztura ņēmējs;

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

● persona, kurai ir noteikta I vai II grupas invaliditāte;

● ģimene, kurā aug nepilngadīgs bērns un kurā vismaz viens no nepilngadīgā bērna vecākiem nav sasniedzis 40 gadu vecumu;

● ģimene, kurā aug nepilngadīgs bērns un kura vēlas atgriezties vai pēdējo sešu mēnešu laikā atgriezusies uz dzīvi pašvaldības administratīvajā teritorijā no pastāvīgas dzīves ārzemēs;

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

● persona, kura pilda aizbildņa pienākumus.

Uz pašvaldības dzīvokli var pretendēt vēl citas šeit nenosauktās personu kategorijas atbilstoši likumam “Par palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā”.

AVOTS: GULBENES NOVADA SAISTOŠIE NOTEIKUMI NR. 20 “PAR PALĪDZĪBU DZĪVOKĻA JAUTĀJUMA RISINĀŠANĀ”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (12)

 1. Tad sanāk ja neatbilsti kādam no šīm kategorijām tad no dzīvokļa liek ārā???? Vai biju trūcīgs un pēkšņi atrodu darbu tad dzivokli jāatstāj??? Kaut kāds sviests

  19
  1
 2. Protams, pareizi. Saimnieks nevēlas pagarināt līgumu, nu tad meklē citi. Tas tev nav pie pakaļas pielipis.

  3
  12
 3. Skatoties uz kopējām kosmiskajām ikmēneša cenām, drīz būs vieglāk un vienkāršāk īrēt no kāda izīrētāja, kas izīrēs savu īpašumu, nevis šo kosmosu maksāt apsaimniekotājam un pašvaldībai! Un, ja es kā pašvaldības dzīvokļa īrnieks vairs neatbilstu kādai no kategorijām, tad kāds var uzteikt šo līgumu. Un, ja es esmu ieguldījis savus līdzekļus šajā dzīvoklī: Remonts, tomēr maksā naudu, un ko tad?

 4. Ar šādu lēmumu pašvaldība veicinās īres cenu neadekvātu pieaugumu, kas kropļos īres tirgu. Jau šobrīd īres cenas Gulbenē ir pielīdzināmas Rīgas tirgum, šāds lēmums tikai veicinās cenu celšanos vēl vairāk.

  12
 5. Ja būtu piedāvājums tirgū uz īres dzīvokļiem.tā izrīkoties pašvaldība varētu.bet.ja nav alternatīvas…
  Un pašvaldības strādā savas pilsētas iedzīvotāju labā.Mēs taču ienkuma nodokli maksājam Gulbenei.

 6. Tā īsti to rakstu nesapratu.ja es dzīvoju pašvaldības dzīvoklī.viss nomaksāts parādu nav,bet beidzās īres līgums uz kāda pamata mani var izlikt no dzīvokļa.tāpēc kad beidzās īres līgums…vai Nepatika mana āriene…vai to dzīvokli kāds noskatījis…bet ja jūs paši uztaisat par saviem līdzekļiem remontu-tad tas nu jau ir problēma jūsu maciņā

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.