Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Lejasciemā īstenots projekts “Mazās prāta uzvaras”

Foto: no privātā arhīva.

Esam aizvadījuši neformālās izglītības programmu “Mazās prāta uzvaras”, kuras laikā dalībniekiem bija iespēja apgūt metodiku darbam ar koka spēlēm, kuras radītas, lai attīstītu, trenētu un saglabātu cilvēka intelektuālās un kognitīvās spējas. Pirmajā nodarbībā, kuru vadīja Modris Dzerkalis (ārsts, medicīnas pasniedzējs, attīstošo spēļu izstrādātājs), vairāk darbojās programmas dalībnieki, lai apgūtu, kā strādāt ar spēlēm, kā iedrošināt, motivēt un uzmundrināt seniorus pieņemt šos prāta izaicinājumus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto: no privātā arhīva

Nākamajās nodarbībās devāmies uz SAC “Dzērves”, tikāmies ar senioru ansambļa “Sateka” dalībniekiem un veco ļaužu dzīvojamās mājas iedzīvotājiem. Protams, ka pirmajā mirklī daudziem senioriem bija pretreakcija: “Ko, tagad mums te liks spēlēties ar klucīšiem?” Bet procesa gaitā redzējām pozitīvas pārmaiņas – aizrautību un prieku par izdošanos.

Foto: no privātā arhīva

Tālākais ir apmācību dalībnieku rokās, cik veiksmīgi izdosies iesaistīt arvien vairāk nodarbību apmeklētājus pirmspensijas, pensijas vecumā un motivēt ikdienā veikt šos prāta treniņus. Tāpēc esam jau vienojušās par nākamajām nodarbībām, pirmā no tām ir plānota Sinoles bibliotēkā 21.decembrī pulksten 11.00.

Nodarbības Lejasciema kultūrvēsturiskā mantojuma un tradīciju centrā notiks, sākot ar janvāri. Uz nodarbībām ir aicināts ikviens, kurš vēlas izmēģināt spēles, izaicināt sevi un pavadīt aizraujošu nodarbību patīkamā atmosfērā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto: no privātā arhīva

Paldies par ciešo sadarbību un iesaistīšanos projektā: SAC “Dzērves”, Lejasciema veco ļaužu dzīvojamās mājas iemītniekiem, jauniešu centram “Pulss”, Sinoles bibliotēkai, aktīvajiem apmācību dalībniekiem un “ Ozolu mājas maizes” saimniekiem!

Lai ikvienam no mums nākamajā gadā izdotas katru dienu veltīt kādu mirkli gan fiziskajām aktivitātēm, gan prāta treniņam! Lai mierpilns un gaišs svētku gaidīšanas laiks!

Priecīgus un ģimeniskus Ziemassvētkus un Laimīgu 2024. gadu!

– Dana Puidze, Lejasciema kultūrvēsturiskā mantojuma un tradīciju centra izglītojošā darba un darba ar apmeklētājiem vadītāja

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.