Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

LASĪTĀJS JAUTĀ: Kāpēc māja “Saule” Stāķos joprojām tukša un neapdzīvota?

Māja “Saule” Stāķos. Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Iedzīvotāji interesējas, kāpēc mājā “Stāķi -11” Stradu pagastā, kurai dots nosaukums “Saule”, joprojām nav nekādas dzīvības un tā stāv tukša.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Šis objekts ir nodots ekspluatācijā jau kopš pagājušā gada marta, bet tā tukšās telpas joprojām pacietīgi gaida savus jaunos iemītniekus. Daudziem izbrīnu rada tas, kāpēc šī jaunā ēka, kas ir renovēta no ārpuses un no iekšpuses, stāv tukša. Otrajā stāvā ir četri pilnībā renovēti dzīvokļi. Šoreiz nespēju klusēt, jo esmu neizpratnē, kāpēc projekts, kura tapšanā esmu piedalījusies no tā pirmsākumiem līdz pat projekta nobeigumam, joprojām nav sasniedzis tam paredzēto mērķi un tajā joprojām netiek izmitināti cilvēki? Stradu iedzīvotāji neizpratnē pie sevis smīkņā, cits savukārt ar nožēlu noskatās uz tikko renovēto būvi, par kuras uzturēšanu bezmērķīgi tiek maksāts no pašvaldības budžeta vajadzībām iekasētajiem iedzīvotāju ienākuma nodokļiem,” “Facebook” raksta šķieneriete Linda Strazdiņa.

Viņa “Dzirkstelei” stāsta, ka bija projektu vadītāja šī nama energoefektivātes daļai. Pati dzīvo Šķieneros, un iedzīvotāji, zinot, ka viņa ir piedalījusies šajā projektā, vaicā, kas tur var dzīvot un vai dzīvo. “Es viņiem arī neko nevaru atbildēt, jo nav jau nekur informācijas par to, kas var īrēt, cik maksā īre. Man pat viena ģimene interesējās no Rīgas, ka labprāt izskatītu informāciju, bet nav jau šīs informācijas,” uzsver L.Strazdiņa.

Gulbenes novada pašvaldības Finanšu nodaļas vadītāja Aija Kļaviņa “Dzirkstelei” stāsta, ka šobrīd māja ir tukša, bet potenciālie dzīvokļi īrnieki tiek gaidīti. “Dzīvokļi tiek izīrēti par nedaudz vairāk kā 4 eiro kvadrātmetrā. Ēka ir siltināta. Dzīvokļi ir aprīkoti ar virtuves mēbelēm, ir ledusskapis. Tie nav tukši, līdz ar to ēkā “Stāķi 11” ir cits izcenojums īrei. Atved dīvānu, pieliec aizkarus un dzīvo. Jā, īre ir dārga. Šobrīd neviens dzīvoklis nav izīrēts, ir nedaudz interesējušies, bet kādam gribas dzīvokli pilsētā, citam gribas kaut ko citu, vēl kādam – par dārgu, līdz ar to šobrīd šie dzīvokļi ir pieejami. Ir divistabu, ir vienistabas dzīvokļi. Ja ir interese, tad ir jāraksta iesniegums, jāstājas rindā un jādodas skatīties dzīvokli,” stāsta A.Kļaviņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldība ir paplašinājusi arī to speciālistu loku, kas var pretendēt uz šiem dzīvokļiem. Saistošajos noteikumos lasāms, ka ar pagājušā gada 24.novembra Gulbenes novada domes lēmumu dzīvokļiem, kas atrodas mājas “Stāķi 11” otrajā stāvā, ir noteikts speciālistam izīrējamas dzīvojamās telpas statuss. Pašvaldība ir tiesīga izīrēt tās dibinātā iestādē, kapitālsabiedrībā vai institūcijā nodarbinātam kvalificētam speciālistam, kas veic ar pašvaldības funkciju nodrošināšanu saistītus pārvaldes uzdevumus veselības, kultūras, sporta, izglītības, sociālās aprūpes, teritorijas pārvaldības, informācijas tehnoloģiju, sabiedriskās kārtības uzturēšanas, administrācijas pārvaldības, būvniecības uzraudzības un arhitektūras jomā; kā arī valsts iestādē vai institūcijā nodarbinātam kvalificētam speciālistam, kas veic ar valsts funkciju nodrošināšanu saistītus pārvaldes uzdevumus sociālās, aizsardzības, tieslietu un iekšlietu jomā. Dzīvokļi tiek izīrēti arī lauksaimnieciskās ražošanas un pārstrādes, mežsaimniecības un kokapstrādes, būvniecības, tūrisma jomā nodarbinātajiem. Lai arī to cilvēku loks, kuri var īrēt šajā namā dzīvokļus, ir paplašināts, interese ir maza. “Saka, ka nav, kur dzīvot, tagad, kad ir, kur dzīvot, tad diemžēl…” saka A.Kļaviņa.

“Saule” ir ģimeniskai videi pietuvināts pakalpojums bērniem bāreņiem vai bez vecāku gādības palikušajiem bērniem. “Šobrīd bērnu nav. Bet arī tur saskaņā ar projektu viss ir aprīkots ar mēbelēm. Tur var dzīvot vairāki bērni ar sociālo darbinieku un sociālo audzinātāju. Bet pagaidām ēka ir tukša,” saka A.Kļaviņa.

Bāreņiem un bez vecāku gādības palikušajiem bērnus, par kuriem rūpēsies pašvaldība, atvēlēts pirmais stāvs, dzīvokļi – otrajā stāvā.

– Inita Savicka

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.