Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Mājražotāji grib Zaļo tirdziņu Gulbenē zem jumta

Gulbenē akūti vajag tirgu telpās. Par to diskutēt rosina vietējie mājražotāji. Arī novada deputāti ne reizi vien ir debatējuši par šo tēmu. Pašvaldības paspārnē reizi mēnesī Gulbenē organizētais Zaļais tirdziņš aukstajos gadalaikos retu reizi ir noticis zem jumta. Varianti savulaik bijuši tikai trīs: dzelzceļa stacija; veikala “Beta” ēka; bijušā veikala “Elvi” ēka. Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

“Vai, lūdzu, varētu rosināt, lai pašvaldība Zaļo tirdziņu vismaz aukstajā laikā tomēr organizē telpās? Mēs, vietējie tirgotāji, par to būtu gatavi pat piemaksāt. Kāpēc nevar rīkot kādreizējā veikala “Elvi” telpā?” ar šādu rosinājumu pie “Dzirksteles” 26.janvāra Gulbenes ceturtdienas tirdziņā vērsās kāda vietējā mājražotāja, kura vēlējās būt anonīma. Līdzīgu domu laikrakstam toreiz pauda arī citi vietējie tirgotāji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Dzirkstele” komentāru lūdza Zaļā tirdziņa organizatora – pašvaldības aģentūras “Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs” – direktorei Simonai Sniķei. Viņa atbildēja: “Zaļais tirdziņš jau kopš pirmsākumiem ir norisinājies pilsētas centrā – sākotnēji Gulbīšu parkā, pēdējo gadu laikā – centrālajā skvērā, kur tas ikvienam ir ērti pieejams. Tikai atsevišķās reizēs tā norises vieta tiek mainīta, pielāgojoties kādiem konkrētiem pasākumiem, piemēram, pilsētas svētku pasākumam vai Eiropas Kultūras mantojuma dienu pasākumam, kad tirdziņš ir noticis Vecgulbenes muižas parkā vai pie Gulbenes dzelzceļa stacijas. Arī turpmāk gada mēnešos no marta līdz oktobrim tirdziņa norises vietu nav plānots mainīt, tas galvenokārt notiks ārvidē, pilsētas centrālajā skvērā. Iepriekšējos gados arī Zaļā tirdziņa norisi un vietas izvēli noteica Covid-19 pandēmijas ierobežojumi. Atsevišķos mēnešos tirdziņš nedrīkstēja notikt, citos mēģinājām pielāgoties un rast risinājumus tā norisei, ievērojot epidemioloģiskos noteikumus. Šobrīd mēģinām pielāgoties un rast labāko risinājumu tirdziņa norisei, jo ir jādomā ne tikai par laikapstākļiem, bet arī par higiēnas/ sanitārajām normām kā tirgotājiem, tā apmeklētājiem. Jautājums par februāra tirdziņa norises vietu pašreiz vēl ir atklāts, jo februāris ir Gulbenes pilsētas dzimšanas dienas mēnesis un svētku organizatoru darba grupā izskanēja doma, ka būtu lieliski, ja tirdziņš norisinātos centrālajā skvērā. Lūgums sekot līdzi informācijai, jau tuvākajā laikā ziņosim pat nākamā mēneša tirdziņa norises vietu.”

– Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (25)

 1. Bet ,tikai ne par tēmu. Izstāsta visu vēsturi, bet uz jautājumu neatbild. Savēlēti amatos tādi,kas cilvēkus vispār nedzird.

  37
 2. Dīvains darba laiks tam vakara tirdziņam ceturtdienās, jo, ja tas tā saucas, tad vajadzētu strādāt vakarā vai vismaz pēcpusdienā. Bet plkst.13.00 tur jau viss ir beidzies, visi tirgotāji prom.

  29
  3
 3. Sen jau varēja uzbūvēt angāra tipa bet ko jūs visi cepaties viņus tās neinteresē viņi tikai savu maļ jābūvē noliktavas kurus pēc tam nevar izīrēt neviens nepiesakās

  18
 4. Tirgus nedrīkst radīt konkurenci caunīša betai tas arī to nozīmē ka tirgus normāla te nebūs

  4
  2
 5. Protams ka neinteresē augšai. Viņi jau netirgojas. Bet cenas gan ir milzīgas šodienas apstākļiem. Bet tas gan tiešā par darba laiku. Arī vīrs brauca ap vieniem un teica,ka tur vairs nekā nav. Tad labāk jātaisa sestdienā un visu dienu. Bet kāpēc tagad vairs nav lielo tirgu,kas bija katra mēneša pirmajā sestdienā? Tieši Gulbenē nav.

  16
  2
 6. Agrāk lielos ikmēneša rīkoja Kalmes. Nav vairs ne rīkotāju, ne viņu zemes , ne viņu telpu.
  Pašreizējais ceturtdienas veidojums vispār ir karikatūra! Pilns pagalms ar tirgoņu busiem, bet pircējiem nav kur apstāties – tie aizkrauj ar mašīnām blakus pagalmus un blakus ielas. Ir kas iekasē naudu par vietu, bet organizatora NAV !

  10
 7. Kāpēc dzirkstele par Zaļo tirgu nejautā Caunītim, kuram ir kaut kāda reāla teikšana? Kāpēc prasa kaut kam- nekam?

  17
 8. Betā bija vislabāk. Gan amatniekiem, gan pircējiem – ērti, jo var arī iepirkties veikalā, ir stāvlaukums blakus, rokas nesalst, gaišs. Vismaz no novembra līdz martam vajadzētu rīkot telpās, jo ne visas preces var tirgot vējā, sniegā un lietū.
  Ja nevar Vērā, tad, varbūt, Kultūras centra 1.stāvā

  4
  5
 9. Vajag to tirgu rīkot stadionā, lai var normāli busus noparkot. Tā pat tur ziemā bumbu neviens nespārda.

  2
  2
 10. Šķiet , ka kāda partiju blice pirms vēlēšanām , kaut ko programmā pat bij ierakstījusi, vai tikai pļāpāja par normāla tirgus izveidošanu Gulbenē.
  It kā ar biznesu ( kas ir ikdienas tirgus) pašvaldībai neesot jānodarbojas, tomēr kaut kādas ražošanas, noliktavas telpas ta ceļ, lai pēc tam izīrētu. Bet tirgu, kas mūsu ģeogrāfiskā izvietojuma dēļ varētu būt pat tūrisma objekts – ne.
  Ar to ceturtdienās, ko tautā nez kāpēc vēl kādi sauc par vakara tirgu, ir tā kā ir. Ne Kalmes centās būt 21.gs. līmenī, ne tagadējie tip organizatori.
  Bet, ir pircēji, ir pārdevēji – viss notiek.
  Cik atceros, kādreiz rakstīja, ka ceturtdienās tirgus esot tāpēc, ka tirgotāji sestdienās varot braukt uz turieni, kur lielāks noiets.

 11. Griežaties tirgotāji ar lūgumu pašvaldībā .lai iedala pašvaldības telpas uz nomu priekš tirgus.

 12. Ēkas īpašnieks iekasē naudu no tirgotājiem.Pie viņa arī griezieties ar organizatoriskiem jautājumiem.Jums kvītis izsniedz taču kāds.

 13. Kā Caunītis vienmēr mēdz runāt metaforās. Mēs salīdzinājumam- “”Sūnu ciems.” Gaidām Laimes lāci!

 14. Laikam negrib sadzirdēt cilvēkus. Rīkojiet aptaujas, kur dažādos gadalaikos rīkot Zaļos tirdziņus. Interesanti-tirdziņi ir domei vai tautai?

 15. Kā kaut kāds tūrisma izstrādājums var noteikt vienīgo pareizo vietu – pie domes logiem?
  Varbūt tālāk pirkumus nevar aiznest? Vai neiezīmējas interešu konflikts?

 16. Lai veicinātu Gulbenes novada atpazīstamību pasaulē un reklamētu kā tūrisma galapunktu, pareizākais būtu Gulbenes domes ēkā izmitināt daļu no Litenes panša un Sveķu skolas iemītniekiem! Nu varbūt vēl soliņus pie strūklakas nolikt vairāk un Ramirent sētu apkārt tam parkam uzsliet.

  5
  1
 17. Kāpēc nevar būt pastāvīgs tirgus laukums ? Tā lai paši tirgotāji izdomā kurā dienā grib tirgoties.

  10
 18. Laba vieta būtu tirgum aiz lejas aptiekasuz tās pļavas kur salikti puķu podi bet ne vaļēju bet angāra veidā ar visu ūdens padevi, tualetēm galdiem un tt

  7
  2
 19. šaubos ka mums kādreiz būs tirgus jo valdības mafijai pieder veikali un tirgus ir lielākais konkurents kas nosit cenas NE JAU GULBENES STULBENIS PIESPIEDIS DOMI TIRGU IZVEIDOT

 20. Nu gan pateici – tirgus nosit cenas!!!! Tirgū tādas cenas, ka mati stāvus ceļās.
  Dārzeņi pat – dārgāki kā veikalā, jo tirgoņi neko nav dzirdējuši par samazinātu PVN likmi Latvijai raksturīgiem dārzeņiem un augļiem. Ko nu – viņi jau vispār nekādus PVN nemaksā!

  12
 21. Tīrgū viennozīmīgi viss ir dārgāk. Aizbrauciet kādreiz uz Kārsavas tirgu, mati ceļas gaisā kādas cenas uzlikuši (nekvalitatīvām lupatām), kā brendu veikalos. Un bieži vien tirgus pārdotā pārtika ir vnk negaršīga, ja sākumā kāds parādās ar labu produktu, visi pērk, tad pēc kāda laika tas produkts vairs nav lietojams, jo gatavo daudzumam ne garšai. Tirgus vairāk kā vieta kur aiziet kā uz izstādi, satikt paziņas, aprunāties i viss. Tirgotājiem – nenomainiet produkta garšu ar naudas garšu.

 22. Nav forši, Diāna! :/ “Anonīma mājražotāja” un klāt mana bilde. Vai es saucu un Dzirkstelei “anonīmi” sūdzējos?? No konteksta daudzi tā nodomās..
  Par to, ka foto bez saskaņošanas un manas piekrišanas, es pat nerunāšu.

  8
  3
 23. Diānai viss “pie kājas”! Kuru grib to ieliek, kuru grib to bloķē vai izdzēš. Visatļautībai nav vairs nekādu robežu.

  4
  2
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.