Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Misē svētās Filomenas godam Gulbenē piedalās bīskaps Viktors Stulpins

Sirsnīgas sarunas katoļu draudzē pēc dievkalpojuma, visiem kopā sanākot pie klāta galda. Tā ir tradīcija, kas tiek ievērota pēc katras mises svētās Filomenas godam. 4.martā ar draudzi un tās pārstāvēm Valentīnu Birznieci (no kreisās) un Ženiju Priedeslaipu pēc dievkalpojuma kopā vēl uzkavējās kādreiz Gulbenē kalpojušais priesteris, tagad bīskaps no Liepājas Viktors Stulpins. Foto: no personiskā arhīva.

Gulbenes katoļu baznīcā 4.martā jau trešo reizi tika svinēta mise par godu svētajai Filomenai. Misi celebrēja Liepājas bīskaps Viktors Stulpins. Viņš aicināja lūgties svēto Filomenu un ticēt, ka caur šīm lūgšanām tiks saņemta palīdzība no Dieva pat vismazākajā vajadzībā. Pēc mises bīskaps visus klātesošos svētīja ar svētās Filomenas relikvijām. Pēc tam bija agape – sadraudzības un dalīšanās prieks.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Māsas Edītes pārdomas pēc mises bija šādas: “Katru reizi, kad draudzi apciemo bīskaps, ir iespēja stiprināt savu ticību un atcerēties, ka piederam vispārējai baznīcai, būvētai uz apustuļu mantojuma. Ar pateicīgām sirdīm pieņemam šo dāvanu, ka varam pulcēties pie Kristus altāra, raugoties uz Marijas bezvainīgās sirds siltumu un ieklausoties svēto, īpaši svētās Filomenas, vēstījumā. Bīskaps Viktors ar savu priecīgo vienkāršību atgādināja mums par šīm iespējām.”

Draudzes locekle Iveta teica: “Laikā ziņās marta pirmo sestdienu prognozēja sniegotu un puteņainu. Sirdī iezagās nemiers par misi svētās Filomenas godam, jo bija paredzēts, ka celebrēs Liepājas bīskaps Viktors Stulpins. Bīskapam mērojams tāls un laika apstākļu dēļ apgrūtinošs ceļš, par ko pats bīskaps atbraucis pajokoja, ka bija jau aizmirsis, ko nozīmē sniegotie ceļi un aukstums. Bija pārsteigums, ka bīskaps ieradās krietnu laiciņu pirms mises, lai pieņemtu grēksūdzes. Aizrāva sprediķī teiktais, cik dārga viņam ir Gulbene, kur kalpoja pirms daudziem gadiem, atceroties tos laikus un uzrunājot personīgi draudzes cilvēkus. Visam cauri vijās neizmērojama vienkāršība, kas lika aizmirst visu pasaulīgo un tikai priecāties un smaidīt. Agape vienmēr papildina šos svētkus, jo gaidām, priecājamies par ciemiņiem no Rēzeknes, Gaigalavas, citām vietām, priecājamies par kopā būšanu un dalīšanos. Bīskaps Viktors atbildēja uz visiem jautājumiem un dalījās par savu ticības ceļu. Man vislielākais pārsteigums bija mūsu draudzes locekle Domicella, kura jau daudzus gadus ik dienu ir baznīcā, taču parasti agapes neapmeklē. Šoreiz viņa atnāca, lai pabūtu šo laiku kopā ar kādreizējo draudzes priesteri, tagad bīskapu Viktoru. Cik daudz prieka un smaida bija Domicellas sejā, šie prombūtnes gadi nav izdzēsuši gaišas atmiņas par to laiku. Tik skaista martā pirmā sestdiena…”

Draudzes locekle Sandra teica: “Ar šo bīskapu tikos pirmo reizi, un man ļoti patika! Agapes laikā bija jaukas sarunas. Bīskaps Viktors dalījās atmiņās par Gulbeni, jo bija pie mums kalpojis par priesteri. Dalījās ar savas dzīves stāstiem, notikumiem. Man patika arī viņa sprediķis. Meitai Sanijai ļoti patika klausīties viņa stāstījumā, jo tas bija interesants un reizēm ar humoru. Viņa saņēma dažas atbildes uz saviem jautājumiem, kas viņu interesēja par bīskapiem.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Draudzes locekle Valentīna sacīja: “Pirms daudziem gadiem Gulbenes vecajā katoļu baznīcā ieradās pavisam jauns priesteris – Viktors Stulpins (Viktoriņš – tā mīļi draudzē saucām). Atvērts, brīvs, visiem pieejams, viesmīlīgs… Ļoti pārdzīvoju es un daudzi draudzes locekļi viņa pārcelšanu uz citu draudzi. Tikpat atvērts, vienkāršs, bet jau kā bīskaps, viņš tagad celebrēja misi svētās Filomenas godam un agapē dalījās mīlestībā ar draudzes locekļiem.”

Misē mēs pulcējamies, lai būtu kopā, ejot ticības ceļu. Dievs aicina gan dot, gan ņemt. Agapēs pēc misēm, kas tiek noturētās svētās Filomenas godam, par maltīti rūpējamies mēs visi un arī draudzes gādīgās saimnieces Vija, Palmīra, Valentīna, Iveta, Sandra un Diāna. Nevienam nav jāatsakās no Dieva pagodināšanas agapē tāpēc, ka pašam tobrīd nav, ko uzlikt uz galda! Tur ir mīlestība, kas visus pabaro. Un stiprinošā sajūta, ka esam kopā ar brīnišķīgiem, patīkamiem, tuviem cilvēkiem.

Paldies mūsu Gulbenes katoļu draudzes prāvestam Gaitim par sarūpētajām iespējām katrā misē, kas tiek noturēta svētās Filomenas godam, tikties ar bīskapiem un citiem priesteriem! Tā ir bagātīga pieredze, augot ticībā, cerībā un mīlestībā. Aicinām ikvienu piedalīties misēs, kas par godu svētajai Filomenai Gulbenes katoļu baznīcā tiek organizētas katra mēneša pirmajā sestdienā.

– Vilma Gabrāne, Gulbenes katoļu draudzes locekle

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (5)

  1. Labrīt! Bet varbūt šodienas pasākums būs tikpat jauks! Un organizēts tikai par pašu baznīcēnu ziedojumiem, neko nelūdzot pašvaldībai. Un Gulbenes cilvēku naudas rocība redzama, jo baznīca ir auksta, nepietiek ziedojumu apkurei. Kultūras nams tiek apsildīts, muzejs arī, tāpat kā citas iestādes. Bet baznīca tiek apsildīta no algām un pensijām. Lai jums izdevusies diena! Nāciet ciemos! Telpas aukstas, bet sirdis karstas!

    6
    3
  2. Un šodien Gulbenes katoļu baznīcā desmitos būs novadnieks, gulbenietis bīskaps Andris Kravalis. Latvijā ir pieci bīskapi, tātad amats augsts un godājams. Lai viņam laba veselība un izturība!

    3
    1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.