Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Ukraiņi no sirds saka paldies par palīdzību Gulbenes novada iedzīvotājiem

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Jaunā gada priekšvakarā mēs, Gulbenes novada Rankā dzīvojošie ukraiņi, pateicamies visiem Rankas pagasta un Gulbenes novada iedzīvotājiem, kuri mums, bēgļiem no Ukrainas, atvēra savas sirdis, saprata mūsu grūto stāvokli, uzklausīja mūsu lūgumus, atbildēja uz tiem un palīdzēja: aktīvi piedalījās dienesta viesnīcas istabu iekārtošanā, dalījās ar sadzīves tehniku, traukiem, pirmās nepieciešamības precēm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirmā mūs Rankā sagaidīja dienesta viesnīcas vadītāja Iveta, kura mūs uzņēma kā viesmīlīga mājas saimniece, nodrošinot mūs ar mājīgām istabiņām, mēbelēm un gultas veļu, kas, kā vēlāk uzzinājām, tika speciāli mums iegādāta par vietējo iedzīvotāju, Gulbenes policijas darbinieku ziedojumiem un Gulbenes novada pašvaldības piešķirtajiem līdzekļiem.

Telpas dienesta viesnīcā ir siltas un ērtas, virtuvē ir visi trauki ēdiena gatavošanai, kas vēlreiz apliecina Gulbenes novada sociālā dienesta vadītāja Jāņa sirsnīgās rūpes. Jānis ir cilvēks, kurš bija pārņemts ar visu ukraiņu problēmām, kuriem viņa palīdzība bija nepieciešama, visiem palīdzēja iekārtoties darbā, organizēja ukraiņiem drošu uzturēšanos Rankā. Ar jebkādiem jautājumiem var sazināties ar Dzintru no sociālā dienesta, saņemot konkrētas atbildes, padomus, palīdzību. Liels paldies, mīļais Jāni, un visiem sociālā dienesta darbiniekiem!

Sirsnīgs paldies čaklajam skolas saimniekam Jāzepam un skolas tehniskajiem darbiniekiem, kas palīdz novērst radušās tehniskās problēmas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sirsnīgs paldies Gulbenes novada domes darbiniekiem, Īpašumu pārraudzības nodaļas vadītājam Kristapam un Finanšu nodaļas vadītājai Aijai par rūpēm mūsu vajadzību nodrošināšanā.

Atsevišķi pateicamies Rankas skolas direktorei Laimai Brašei par sirsnīgajām rūpēm par bērniem no Ukrainas, kuri, pateicoties viņai, spēja aizmirst kara šausmas un ar galvu ienirt bērnībā, kas viņiem tika atņemta kara dēļ Ukrainā. Laima spēja organizēt mācību procesu tā, lai bērni, nezinot latviešu valodu, netiktu aizskarti zināšanu apgūšanā un jauna mācību materiāla apguvē. Papildus izglītības procesam ukraiņu bērni ir iesaistīti mūzikas skolā, mākslas skolā un citos pulciņos. Liels paldies, dārgā Laima, cilvēks, kurš ir īstajā vietā skolas direktora amatā.

Silti pateicības vārdi visiem bērnudārza darbiniekiem, uz kurieni mazie ukraiņi, nezinot latviešu valodu, no rīta dodas ar lielu prieku.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Arī ģimenes ārstei Baibai no mums, ukraiņiem, vissirsnīgākā pateicība par laipnību, atsaucību un uzticamību. Viņa vienmēr atbild uz mūsu palīdzības zvaniem pēc darba stundām un brīvdienās.

Savā vārdā pateicos Ritas vadītās skolas ēdnīcas kolektīvam, kurā man ir iespēja strādāt. Tie ir cilvēki, kas mani pieņēma savā kolektīvā, savā draudzīgajā ģimenē kā savējo. Nostrādājot Ukrainā 36 gadus par grāmatvedi uz dzelzceļa, šajā kolektīvā jūtos novērtēta, par ko esmu viņām ļoti, ļoti pateicīga. Strādājot ēdnīcā, redzu, ar kādu rūpību Rita pārdomā, organizē un apgādā mūs ar visu nepieciešamo. Par to viņai liels paldies no visiem Rankā un Rēveļos dzīvojošajiem ukraiņiem!

Mīļie Rankas pagasta un visi Gulbenes novada iedzīvotāji! Paldies par dvēselisko sirds siltumu un labajām domām, kuras mēs sajūtam ik dienas, esot šeit – Latvijā. Paldies, ka jūs ikviens mūs stiprināt cerībā, ka drīz atgriezīsimies savās mājās – brīvā Ukrainā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Laimīgu jauno 2023.gadu!

– Visu Rankā dzīvojošo Ukrainas bēgļu vārdā Svitlana Vorozhbit

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.