Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Novērotāja viedoklis: “Vēlēšanas ir notikušas godīgi.”

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

“Tiem, kuri netic 14.Saeimas vēlēšanu iznākumam, gribu teikt – nevajag nodoties sazvērestības teorijām. Vismaz Gulbenē un novadā viss bija korekti. Par to pārliecinājos pats. Trīs dienas kā novērotājs no partijas “Latvija pirmajā vietā” Gulbenē atrados 449. vēlēšanu iecirknī Gulbenes sporta centrā un vēroju, kā notika priekšlaicīgā balsošana jeb balss nodošana glabāšanā, kā notika balsošana vēlēšanu dienā, 1.oktobrī,” “Dzirkstelei” saka gulbenietis Māris Capurnieks-Kaļva.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš atzīst – vēlēšanas ir noritējušas godīgi, tomēr izteicis pārmetumus Centrālajai velēšanu komisijai. Viņaprāt, trīs mēnešus pirms Saeimas vēlēšanām bija jānodrošina, lai sabiedriskie mediji regulāri tīri tehniski stāstītu, kad un kādas vēlēšanas notiks, kur jāiet balsot, kā vēlētājs balsošanas brīdī var paust savu gribu (izvēle, plusi, svītrojumi).

“Mana mamma internetu nelieto un nelietos. Viņa arī slikti redz, tāpēc avīzi nelasīs. Tāpēc visas cerības informācijas saņemšanā viņai ir uz radio un televīziju. Un tādu cilvēku kā mana mamma Latvijā ir daudz,” saka M.Capurnieks-Kaļva.

Pārmetumus viņš velta arī Gulbenes novada vēlēšanu komisijai, jo uzskata – jau kopš vasaras katrā “Gulbenes Novada Ziņu” numurā bija jābūt atgādinājumam par gaidāmajām vēlēšanām, informācijai par norises/balsošanas kārtību un velēšanu iecirkņu atrašanās vietu. M.Capurnieks-Kaļva līdz pat vēlēšanu dienai esot saskāries ar situācijām, kad iedzīvotāji domā – vēlēšanu iecirknis joprojām atrodas Gulbenes kultūras centrā vai ka tiek vēlēta Gulbenes novada dome, nevis Saeima.

M.Capurnieks-Kaļva pats kā vēlētājs nav īsti apmierināts ar jaunievēlēto Saeimas sastāvu, tomēr uzskata, ka pilsoņi ir pauduši savu gribu. Arī Gulbenes novadā vēlēšanu rezultāti un tas, ka šeit uzvarēja Zaļo un Zemnieku savienība, ir likumsakarīgi – uzskata M.Capurnieks-Kaļva. Iemesls esot tāds, ka Latvijas Zemnieku savienība jau sen bija izveidojusi savu biedru grupu novadā, reklamēja sevi un ieguva arvien jaunus atbalstītājus. Savukārt Alda Gobzema vēlēšanās pārstāvētā partija “Katram un katrai”, kā uzskata M.Capurnieks-Kaļva, bija viena cilvēka partija, kura galvenokārt sevi prezentēja sociālajos tīklos, kurus Latvijā visi iedzīvotāji nemaz nelieto.

  • Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (2)

  1. Antin,labi,ka noradiji savu parstaveto partiju,jautajumu vairak nav…

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.