Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Pamana kļūdas Gulbenes novada jaunākajā tūrisma bukletā (labots)

Foto: Pārsla Konrāde

“JAU OTRO GADU pēc kārtas Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma aģentūra ir sabiedrībā izlaidusi brāķētus Gulbenes novada bukletus. Ja pagājušajā gadā kļūdas bija mazāk pamanāmas, tad šogad liela daļa no Gulbenes novada bukletu vizuālajiem materiāliem neatbilst patiesībai. Un neviena no tūrisma “ekspertēm” to nebija pamanījušas, līdz tika par to ziņots. Reakcija pilnīgi nekāda. Arī pašvaldībai tika gan parādīts, gan nodota ziņa. Un kopš tā ir pagājuši jau divi mēneši. Rīcības – nekādas,” “Dzirkstelei” raksta gulbenietis fotogrāfs Aleksandrs Lustiks.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš sīkāk paskaidroja, ka daļa fotogrāfiju tūrisma bukletā ir publicētas spoguļattēlā, piemēram, uz elektrovilcieniņa uzraksts “Gulbene”.

“Nav zināms, kurā brīdī ir pieļauta kļūdīšanās, veidojot bukletu, bet šāds buklets ir ceļojis arī uz “Balttour”, tāds buklets ir iedots Valsts prezidentam Edgaram Rinkēvičam!” saka A.Lustiks.

Viņš zina stāstīt, ka jaunais buklets ir izgatavots februārī. Tas ir publiski pieejams. Viņš pats pie jaunā tūrisma bukleta ir ticis veikalā “Beta”. Šajā situācijā, kā uzskata A.Lustiks, pašvaldībai vajadzēja noreaģēt – atsaukties un publiskot ziņu, ka ir notikusi kļūdīšanās, jo tūrisma buklets tomēr ir izdots par nodokļu maksātāju naudu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldības aģentūras “Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā manotujuma centrs” vadītāja Simona Sniķe “ Dzirkstelei” stāsta: “Gulbenes tūrisma bukletus latviešu valodā un svešvalodās izgatavojam tekošā gada beigās, veicot tirgus izpēti gan par maketēšanas, gan drukas izmaksām. Pagājušajā gadā, uzsākot darbu pie 2024. gada bukletiem, tika izvēlēts pretendents pēc zemākās cenas, kā tas vienmēr ir norādīts tirgus izpētes pieteikumā. Bukletos tiešām dažas fotogrāfijas ir ievietotas spoguļattēlā, kas tika pamanīts, jau saņemot gatavos bukletus. Izvietotās fotogrāfijas neietekmē bukletu izmantošanas mērķi. Gatavojot papildu tirāžu 2025.gadam, fotogrāfijas tiks izvietotas korekti.”

Tūrisma bukletu katru gadu aģentūra izdod no jauna, jo tiek apkopota un aktualizēta nozares informācija. S.Sniķe arī informēja, ka šāgada tūrisma bukleta maketu izstrādāja SIA “Fresh”, pakalpojuma līguma summa bija 1640 eiro (bez PVN). Šis buklets latviešu, lietuviešu, krievu, angļu un vācu valodā ir pieejams arī digitālā formātā tūrisma aģentūras tīmekļvietnē “Visitgulbene.lv”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (3)

  1. Spogulīt spogulīt saki man tā,kura ir pasaulē visskaistākā…. vai pirms drukas pasūtītāji nevarēja pārbaudīt sagatavoto maketu ,vai tiešām mums sagroza galvu un tad rāda neprecīzu pils attēlu…vajadzētu šos brāķus likvidēt un pieprasīt drukāt no jauna, vai tad līgumi tādi ne kādi noslēgti ar šo lētāko variantu. Atbildības ne kādas ne vienam jo tak nodokļu maksātāju naudiņa.

    13
  2. Šajā rakstā gan nav nevienas kļūdas – Viņs zina stāstīt, ka jaunais buklets ir izgatavots februārī. (…)

  3. Kļūda ir un tas ir jāatzīst. Taču vēl viena kļūda, par kuru netiek runāts, ir izdot tūrisma bukletus Krievijas valsts valodā. Krievijas tūristi šeit netiek gaidīti! Latvijā vai citur Eiropā dzīvojošajiem krievu valoda nav saistoša. Tā nav ES oficiālo valodu sarakstā. Pietiks izdabāt negodprātīgiem krieviem un rusificētajiem mankurtiem, kuri uzskata, ka viņiem nav jāzina to valstu valodas, kurās viņi mitinās. Bukletiem ir jābūt latviski, lietuviski, igauniski, angliski, vāciski.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.