Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Par Gulbenes novada pensionāru biedrību tuvākajiem plāniem

Aivars Circens. Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Beidzot ir savākta visa nepieciešamā informācija, lai pensionāru biedrības varētu publiskot savus tuvākos plānus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tomēr šoreiz jāsāk ar to, ka atkal tiek dzirdēts, ka kaut kādiem pensionāriem kaut kas tiek rīkots, kaut kas kaut kur notiek, bet neviens neko par to nezinot. Kārtējo reizi jāatgādina, ka ir gan pilsētas pensionāru biedrības, gan novada pensionāru biedrības pasākumi, kas, pirmkārt, ir saskaņoti ar šo biedrību biedriem. Tāpēc biedri, kas regulāri apmeklē biedrību sanāksmes, paši ir arī šo aktivitāšu plānotāji, un viņiem ir viss zināms par plānotajiem notikumiem. Šīs sanāksmes ir atklātas un tās ir tiesīgs apmeklēt jebkurš Gulbenes novada, pat ārpus novada, iedzīvotājs, kuram ir interese par biedrību darbu.

Jau vismaz piecus gadus katru gadu vismaz divas reizes tiek publicēts, ka pilsētas pensionāru biedrības ikmēneša atklātās valdes sēdes notiek katra mēneša otrajā otrdienā pulksten 10.00 biedrības telpās Gulbenē, Klēts ielā 6. Reizēm ir izmaiņas, bet kārtējās sēdēs jau savlaicīgi biedri tiek informēti. Arī novada biedrības valde katru mēnesi rīko atklātās valdes sēdes, kurām gan nav noteiktas konkrētas dienas, bet gan pie valdes priekšsēdētājas Annas Ināras Vīgantes, gan pie katra pagasta pensionāru kopu vadītājām var saņemt visu nepieciešamo informāciju. Tāpat tiek publicēti visi biedrību pasākumu plāni.

Ja cilvēkus neinteresē biedrības darbs, bet tikai bezmaksas izklaides pasākumi, šie cilvēki ignorē jebkuru citu sadarbību, tad mēs neesam tiesīgi viņiem uzbāzties ar saviem priekšlikumiem individuāli. Mums ir tiesiska valsts un cilvēktiesības tiek augstu vērtētas – ja cilvēks negrib neko zināt, viņam ir tiesības neko nezināt. Un šis raksts ir cilvēkiem, kuriem ir interese par pensionāru biedrībām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

3.maijā pulksten 10.00 Gulbenes novada kultūras centrā notiks pilsētas pensionāru biedrības karoga svētki, kuri jau notiek piekto gadu un apvienojas ar Baltā galdauta dienu, kuru mūsu zemē svin 4.maijā. Nedaudz svinīguma, neliels koncerts un kopā pabūšana, apspriežot aktuālos jautājumus par situāciju valstī un pasaulē pie kafijas vai tējas glāzes. Gaidīts ir ikviens novada seniors.

Vēl no lielākiem pasākumiem būs izbraukuma atklātā valdes sēde, kuras galamērķis ir jaunā Dziesmu svētku estrāde Mežaparkā, pa ceļam apmeklējot arī citas ievērojamas vietas. Ja viss atrisināsies ar transportu, izbraukums paredzēts jūlijā.

Kā katru gadu, pensionāru biedrība organizē arī kādu lielāku ceļojumu citu zemju iepazīšanai. Pēdējā laikā ir izveidojusies laba sadarbība ar tūrisma aģentūru “Ēdelveiss”. Pagājušajā gadā bijām ar autobusu Polijā un Slovākijā, kā arī ar lidmašīnu Austrumgruzijā. Toreiz tika izteikta vēlme šogad ar autobusu apmeklēt Rumāniju un Ungāriju. Diemžēl šogad, kad plāni bija jāīsteno, atsaucība bija neliela, tāpēc šogad autobusa ekskursija izpaliek. Tāpat tika izteikta vēlme iepazīt arī Rietumgruziju, kurp došanās ir ar lidmašīnu. Šeit interese ir pietiekami liela, tāpēc ekskursija notiks laika posmā no 22. līdz 29.septembrim. Pašlaik ir vēl četras brīvas vietas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rudenī ir iecerēta tikšanās ar medicīnas darbinieci par to, kā labāk sagatavot savu organismu ziemošanas periodam, kad ir nepieciešama kvalitatīva daudzu vielu uzņemšana, it sevišķi pensijas vecuma ļaudīm.

Protams, par tradīciju ir ieveidojusies ziemas saulgriežu svinēšana, kas notiks arī šogad. Tā kā esam atkarīgi no citām norisēm Gulbenes novada kultūras centrā, tad konkrētu datumu nesaukšu, bet pasākums būs tāpat ar koncertu un citām aktivitātēm. Arī šeit tiks gaidīti ne tikai pilsētas, bet arī novada seniori.

Bez šiem lielākajiem pasākumiem katru mēnesi tāpat notiks kopsapulces, notiks “apaļo” jubilāru godināšana, rokdarbnieču kopas piektdienu nodarbības, galda spēļu entuziastu kopā nākšana otrdienās, novembrī tradicionālais atjautības un zināšanu konkurss, aprīļa talka, kā arī daudzi citi mazāki un šaurāki pasākumi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ja jau atsaucos uz abām mūsu aktīvajām pensionāru biedrībām, tad informācija būs nepilnīga, ja neinformēšu par “Atspulga 5” plāniem, rīkojot lielākos pasākumus.

Kā vienmēr, notiks ikmēneša  novada valdes sēdes, katra par noteiktu tematiku. Aprīlī – “Ko un kā sēsim šopavasar?”. Praktiski padomi un tikšanās ar sēklkopības agronomi I.Šteinbergu. Aprīlī arī dalība Lielajā talkā. Plānota tikšanās arī ar novadnieci, uzņēmēju, politiķi Aivu Vīksnu. Tad maijā senioru sadziedāšanās Lejasciemā.

7.jūnijā notiks 11. senioru sporta svētki Stradu pagastā “Esi aktīvs!”.
20.jūlijā – Gulbenes novada senioru un draugu svētki “Kvēl saulespuķe rudenīgā” Beļavas estrādē. Jūlija beigās tiks organizēta divu dienu ekskursija “Ceļojums pie četrām jūrām”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Noteikti vēl piedalīsimies 10.augustā Vislatvijas Senioru sadziedāšanās svētkos Mālpilī.

Precīzāku informāciju var saņemt, rakstot e-pastā “gppb@gulbene.lv” vai zvanot pilsētas biedrības valdes priekšsēdētājam Aivaram Circenam pa tālruni 29143063 un novada biedrības valdes priekšsēdētājai Annai Inārai Vīgantei pa tālruni 26191590, bet vislabāk apmeklējot biedrību sapulces.

– Aivars Circens, Gulbenes novada pensionāru biedrības valdes priekšsēdētājas vietnieks

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (10)

 1. 4.maijs ir Latvijas Neatkarības atjaunošanas diena! Baltu galdautu varat klāt un svinēt katru dienu.

  12
  1
 2. Interesanta attieksme pret valstī un tautā pieņemtajiem jau tradicionālajiem svētkiem, kas robežojas ar draudiem. Vai redakcijai nebūtu jāpainformē par šiem komentētajiem drošības iestādes? Noskaidrot autorus attiecīgajām iestādēm jau ir tikai dažu stundu jautājums.

  3
  10
 3. Jā,palika skumji ,izlasot rakstu. Vadītājs ir aizskāris daudzus pensionārus. Jānolaižas uz”” zemes””,jāatceras,ka visiem nav datoru,nav smalku telefonu. Man kaimiņos ir divi pensionāri, kam ir tikai Dzirkstele un GALDA telefons. Un apsaukāt pensionārus,ka paši vainīgi, ka neko nezin,NAV LABAIS TONIS vadītājam. Bet tā nav pirmā reize. Akurāt tāda pati situācija ir mūsu skolā. Skolotāju kolektīvs slepus norunā,kur brauks ekskursijā, ja nu paliek kāda brīva vieta,tad līdzi brauc citi,tikai tehniskajiem darbiniekiem neviens neko nepiedāvā . Tā varētu minēt neskaitāmus piemērus.

  15
  3
 4. Kur gan jūs te izlasat kādus draudus? Vai nav par daudz pārspīlēts ar šiem draudiem, it kā uzmākties kādai,kura jau liela,pilngadīga jauniete? Un vēl un vēl?

  8
  2
 5. Nav arī labais tonis nestāties biedrībā, nemaksāt biedru naudas, bet uz biedrības pasākumiem nākt…. Pie tam ar bļaušanu: mums pienākas, kāpēc neaicina. Ja tavi kaimiņu pensionāri iestāsies biedrībā, tici man, arī galda telefons nebūs šķērslis sazināties.

  3
  6
 6. Informēju Māru, ka tieši Dzirkstelē vismaz 3-4 reizes gadā tiek publicēta visa informācija par gaidāmajiem un notikušajiem pasākumiem. Žēl, ka neatrod citus argumentus kā melus.

  2
  2
 7. Māra ir savā skolā apdalīta. Viņu skolotāji neņem līdzi ekskursijās!!! Iedomājieties, kādas šausmas! Un kas Mārai liedz pašai noorganizēt ekskursiju tehniskajiem darbiniekiem? Vai, pavisam piemirsu māru dzīves devīzi: labāk ir pie visa gatava tikt! Lai citi organizē, velta tam savu laiku u.t.t. …….. 🙂

  4
  11
 8. Jā,cik naivi domāt,ka visi pensionāri vienādi cilvēki. Tā iznāk pēc dažiem komentāriem. Nuja,citi vienādi, citi vienādāki…

  5
  1
 9. Protams, ir naivi domāt, ka pensionārs, kurš ir iestājies biedrībā, ir tāds pats, kā tas kurš nav. Un pēc Māras atbalstītājiem šeit, redzams, ka lielais vairums grib, neko nedarot, tikt pie visa gatava, jo redz, mēs esam tādi paši pensionāri.

  5
  3
 10. Lasu un brīnos. Mēs ar vīru esam skrējuši un darbojušies , tāpēc tagad gribam mieru, dzīvojam savā būdiņā , kopjam savu zemīti , ceļojam divatā un esam laimīgi . Malači pensionāri, kuri ir aktīvi, dzied, dejo, ceļo un apmeklē pasākumus. Tā ir viņu izvēle, prieks par viņiem. Protams, ir un būs tādi, kuri nedara neko, un tā nav nezināšana, bet negribēšana, vieglāk ir nosodīt un aprunāt. Ir pavasaris, spīd saule- izbaudīsim un nestrīdēsimies!

  17
  1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.