Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Par nervozo pašvaldības darbinieku

Herberts Balodis. Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Kā tas ir, ja zvanu pašvaldības darbiniekam, ir vai nav jāpieņem zvans? Ja nevar tajā brīdī ar mani runāt, ir vai nav man pēc tam jāatzvana? Andis Caunītis vienmēr atzvana. Viņš man šajā sakarā ir teicis: “Mans pienākums ir atzvanīt.” Paldies par to Andim!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bet kāds cits pašvaldības darbinieks, kuru tomēr nenosaukšu vārdā, tagad ir sācis izvairīties no telefonsarunas ar mani. Atspiež zvanu vai vispār neatsaucas, arī neatzvana! Pret manu vecumu viņš ir puika, nevis kungs. Rādās, ka šis cilvēks darbā ir ļoti aizņemts.

Lieta ir tāda, ka es mutiski vērsos pašvaldībā ar lūgumu iztīrīt piebraucamo ceļu pie pašvaldībai piederošās zemes, kuru nomāju. Tā kā uzrunātais darbinieks neko konkrētu man pateikt nevarēja, vaicāju, vai man jāuzrunā kāds augstākstāvošs darbinieks. Atbilde bija: “Tu vari griezties, tāpat pēc tam kolēģis pārzvanīs man.” Tātad Andis zvanīs viņam vai skries pie viņa skaidroties?!

Jocīgi, ka arī šis darbinieks uzrunāja mani uz “tu”. Viņš, kurš vēl nebija piedzimis, kad es jau vismaz gadus desmit kopā ar vecākiem atrados izsūtījumā Sibīrijā!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc kāda laika tam kungam vai puišelim zvanīju atkal. Neatbildēja. Lepns palicis. Priekšnieks! Kāpēc viņam ar mani, tādu večuku, ir jārunā?

Zvanīju viņa pakļautībā esošajai darbiniecei. Viņa atzinās – tas kungs ir uz vietas, darbā. Bet man neatbild. Pateicis, ka ceļam pie manas nomātās zemes neesot ielas statusa, tāpēc pašvaldībai nav tas ceļš jātīra. Bet zeme taču pieder pašvaldībai! Tātad pieguļošajam ceļam var noteikt servitūta statusu. Tā man izskaidroja juristi, ar kuriem esmu konsultējies.

Zvanījos tālāk, nu jau pašam Andim. Uzreiz runāt nevarēja, atzvanīja man. Pateica, ka iedos manu tālruņa numuru traktoristam, kurš ziemā strādā pie pilsētas ielu uzturēšanas. Piezvanīšot man, un mans lūgums tikšot izpildīts. Tā ka paldies Andim! Kaut ir augstā amatā, kā nekā novada domes priekšsēdētājs, taču lepns nav. Ir atsaucīgs un cilvēcisks.

— Gulbenieša Herberta Baloža teikto pierakstījusi Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (15)

 1. Kas par nomāto zemi? Pat to nevar skaidri uzrakstīt! Ja domāti mazdārziņi, tad ko tur ziemā ar auto meklēt? Pats lāpstu paņemt vai samaksāt traktoristam nevar?

  18
  1
 2. Iznāk, tur nav nekāda servitūta. Ja nomātā zeme pašvaldības, zeme ar ceļu arī pašvaldības, tad par kādu servitūtu vispār iet runa?! Kurš īpašums būs kalpojošais, kurš valdošais?! Būtu labāk izlasījis Civillikuma 1130. pantu …..

  10
  2
 3. Pieraduši visu prasīt! Kam domāta lāpsta? Čikstēt māk visi, bet strādāt tikai retais.

  24
  1
 4. Visu savās rokās, iztiksim bez birokrātiem, atjaunosim bruņotu aizsargu organizāciju – nost liekēžus!

  4
  1
 5. Vēl atsaucīgais andis ļoti labi māk likvidēt skolas. Tas viņam izdodas pat labāk par atzvanīšanu.

  11
  5
 6. Nu protams šitie ir īstie kadri
  Man šito un šito.
  Viens tāds dzīvo pretī stsdionam kad, zāle nopļauta tad mana zeme,bet kad jāpļauj tad pašvaldības un pēkšņi vairs nepieder viņam.
  Jūs zb jau visi gudrinieki likumus vispār nelasat nav vairs 1968 kad,sasit pirkstus un viss notiek.
  Viens otrs tā izlaists ka tik pieprasa ne labdien nekā.

  18
  2
 7. Kāds sakars tieši ar minēto gadu? Kas tāds notika? Varbūt dabūji smagu galvas traumu?

  5
  8
 8. Atraduši par ko čīkstēt. Tik vien tas problēmas ka redz viņam ceļu netīra nevar katram pie pakaļas visu notīrīt un izdarīt.pieradusi ka visi dara jūsu vietā.ja nomajat zemi vajadzēja visu apsvērt kādi šķēršļi būs.čīkstēt mākam a padi kaut ko padarīt vairs ne.

  22
  1
 9. Šis raksts domāts kā linča tiesa mistiskam piparam, vai vienkārši opja rants par to cik viņš ir vecs?
  Jautāju, jo tas ir vienīgais, ko no šī raksta var saprast..
  Spriest par ceļu bez detaļām nav iespējams, varbūt cepās par taciņu mazdārzos..
  Dzirkstele uhh…

  12
  2
 10. Šis ir tas pats vīrietis kurš dažus mēnešus atpakaļ arī aizskrēja uz dzirksteli lai uzraksta rakstu par to kāpēc tiek ņemtas nost tiesības par braukšanu dzērumā. Jautrs opis. Nekaunība sit augstu vilni. Cita jau laikam nav ko darīt ka tikai pa dzirksteli skraidīt.

  18
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.