Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Par putekļiem Alkšņu ielā Gulbenē

Foto: “Pexels”.

“18.maijā Gulbenes tā saucamajā Aizkapu teritorijā greiderēja ceļus. Notika apstrāde ar pretputekļu metodi. Taču ne Alkšņu ielai, pa kuru ir vislielākā satiksme, braucot uz uzņēmumu Naglenes ielā. Klienti brauc un saceļ putekļus. Tā tas notiek pastāvīgi, un šī nav tikai šīs vasaras problēma. Gadiem ilgi tā notiek. Tajā pašā laikā Ausekļa ielai pretputekļu apstrāde notiek, kaut tur satiksmes kustība ir daudz mazāka. Vai Ausekļa iela svarīgāka tāpēc, ka tur dzīvo vietējais deputāts?” piezvanot “Dzirkstelei”, sacīja kāds gulbenietis. Viņš piebilda, ka ir interesējies novada domē par šo situāciju un saņēmis atbildi, ka visa vaina ir ierobežotajā finansējumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Dzirkstele” pāradresēja šo jautājumu Gulbenes pilsētas pārvaldes vadītājam Gintam Āboliņam, kura atbilde bija: “Devu uzdevumu VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” 17.maijā veikt planēšanu/profilēšanu. Devu darba uzdevumu arī veikt seguma atputekļošanu vairākām ielām.”

Tās ir Litenes iela; Stacijas iela no Naglenes līdz Zvaigžņu ielai; Tilta iela no Vidus ielas līdz Ievugravas ielai; Ausekļa iela; Kalna iela; Viestura iela grunts posmā. Tomēr Alkšņu iela nav iekļauta atputekļojamo ielu sarakstā. Kāpēc?

G.Āboliņš izskaidro: “Atputekļošanu pilsētā veicam tikai grunts seguma ielām, kas noklātas ar senseno, no citām ielām noņemto, sadrupināto asfalta segumu. Un arī ne visas atputekļojam, bet tikai tās, kur intensīva satiksme vai kur ēku ieejas durvis tieši blakus ielai, piemēram, Viestura ielā. Alkšņu iela ir noklāta ar labu grants segumu, kas sausos laika apstākļos arī, protams, put, bet uz pārējām ielām, ko atputekļojām, ir vecā asfalta putekļi. Mans viedoklis ir tāds, ka pilsētā visām ielām ir jābūt ar cieto segumu. To visādās sapulcēs un pilsētas budžeta aizstāvēšanas reizēs saku. Ideāli būtu, ka katru gadu pilsētā atjauno vienu kilometru asfaltseguma ielai un noasfaltē pa jaunam viena kilometra grunts ielu (kur tagad ir grants segums). Pilsētā joprojām 19 kilometru kopgarumā ir ielas ar grants segumu.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saskaņā ar pašvaldības publiskoto informāciju grants seguma Alkšņu iela Gulbenē ir 0,320 kilometrus gara, Ausekļa iela – 0,380 kilometrus gara. No pašvaldības publiskā iepirkuma dokumentiem par Gulbenes pilsētas ielu planēšanu/profilēšanu ir redzams, ka šo pasākumu veikšanā ir iekļautas abas minētās ielas. Ielu planēšanas/profilēšanas darbu veicēja pašvaldības uzdevuma ir VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs”. Līgums ar uzņēmumu ir parakstīts 30.martā un būs spēkā 12 mēnešus. Kopējā līgumcena par darbu izpildi saskaņā ar pasūtījumu ir 8000 eiro bez PVN. Šis pats uzņēmums Gulbenē veic arī ielu ikdienas uzturēšanas darbus saskaņā ar līgumu, kas parakstīts pagājušā gada 3.oktobrī. Līgumcena ir 31224,85 eiro bez PVN, un saistības ir spēkā līdz šā gada 30.septembrim.

Gulbenes pilsētā jāveic uzturēšanas darbi 72 ielām 53,1 kilometra kopgarumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzziņa

Ceļa/ielas klātnes:

* planēšana ir nelielu iesēdumu un citu deformāciju nolīdzināšana;

* profilēšana ir šķērsviļņu, bedru, iesēdumu un citas deformāciju nolīdzināšana;

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

* atputekļošana ir grants un šķembu seguma vai pamata materiāla daļiņu saistīšana vai pārklāšana ar nelielu saistvielas daudzumu vai ķīmiskām vielām, nodrošinot, ka ceļš sausā laikā neput.

Avots: VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (14)

 1. Kāpēc vispār kādam būtu jābrauc pa “pagalmiem” uz Naglenes ielu, ja tur var normāli aizbraukt pa asfaltētām ielām? Varbūt jāsaliek attiecīgās zīmes?

  10
 2. Ausekļa ielai nav drupinātā asfalta segums. Tur deputāts dzīvo.

  4
  2
 3. Pirms iebraukšanas pilsētā pa Naglenes ceļu nepieciešams ierīkot sadalošu saliņu (tadas ir Igaunijā). Tas dabiski liktu samazinat braukšanas ātrumu. Baļķu vedēji un fūres un cita smagā tehnika iebrauc pilsetā pilnā ātrumā ,raujot līdzi sev putekļu mākoņus. ātrumu sak samazināt tikai pirms rotācijas apļa. Rezultātā iedzīvotajiem visu laiku jāelpo putekļi, kas nāk majās ,berni nevar uzturēties pagalmā, jo sākas klepus lēkmes no smiltīm, kas virmo gaisā.
  Deputāti- ieklausieties savos iedzīvotājos/vēlētājos! Risiniet !

  9
  2
 4. “Aizkapi”…nevis asfalta segums, bet drupinātais afalts ir uz Ausekļa ielas. Paldies toreizējai pilsētas domei, kura nobēra ielu ar drupināto asfaltu. Ieteiktu pirms komentējam, pārliecinamies par patiesumu, citādi tāda muldēšana vien sanāk.

 5. Tik tiešām, Litenes ielu atputekļoja apm. nedēļu atpakaļ. Pirms tam putekļi bija nenormāli, tāpat kā ceļš.
  Ielas posmā no Draudzesskolas ielas uzlikta zīme “smagajiem braukt aizliegts”, taču tai nav nozīmes, jo smagās brauc cauru dienu ar ievērojamu ātrumu, sevisķi ” patīkami” bija, kad ceļš nebija apstrādāts- panesas tāds auto- kādu laiku vispār nekas nav redzams! Nav ko elpot!
  KAM DOMĀTAS CEĻA ZĪMES??? KAM TAS JĀKONTROLĒ???

 6. Alkšņu ielā tāpat ir fantastiski putekļi un mašīnu kustība ir gana liela, jo daudzi izmanto to kā taisnāko ceļu uz servisu. Virnkārši tomēr pilsētai būtu jārīkojas vienādi pret iedzīvotājiem, kuu mājas neatrodas centrā un ir grants seguma ielas un tās apstrādātu. Pagājušā gadā Aizkapos arī SAlkšņu iela tika apstrādāta un iedzīvotāji bija apmierināti. Un tad netika dalīti labie un netik labie putekļi:)

  2
  0
 7. Policijai jākontrolē ceļa zīmju ievērošana. Bet tie jau nu vispār nav redzēti dežurējot.
  Tādu naudu varētu iekasēt, jo vadītāji zīmes neievēro, ātruma ierobežojumus neņem vērā.
  Baļķu vedēji nesās kā traki pilsētā iekšā. Ir pāris ievēroti, kas ar visu smago kravu ienesās uz 90km/h pilsētā. (varētu uzrakstīt mašīnas numuru, jo ir piefiksēts)

  8
  2
 8. kontrolei acu vietā ir radars, ka var noteikt objekta pārvietošanās ātrumu? Kravas auto ātrums no malas izskatās lielāks nekā tas ir patiesībā

  1
  4
 9. Tu, anonīmais, arī esi, tas kas nesās pilsētā nepiebremzējot? Vot padzīvojies kāda no pagalmiem un saelpojies kārtīgi tos putekļus, tad redzēsim kādu dziesmu dziedāsi!

 10. Ceļšs tur bija pirms jūsu mājas uzbūvēšanas. Ir jadomā perkot īpašumu.

  2
  6
 11. Tikai super-puper servisa tur nebija un sveši nelidoja šurpu-turpu.

 12. …. Un kas par to? Ko tā nervozē? Taisnība acīs kož? Nav neiespējamā misija padomāt par līdzcilvēkiem.
  Ja kas, tad uzskatu, ka baļķu vedējiem un fūrēm vispār nebūtu cauri pilsētas teritorijai jābrauc.

  10
 13. iela tika nokaisita tikai tad kad bija karteja sudziba, kartejais skandals parakstu vaksana un tad tikai nokaisija augusta sakuma! Pa alksnu ielu nobrauc 30 masinas, bet pa auseklu ielu 3 kungu masinas.

  2
  1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.