Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

PĀRDOMAS: Būtu daudz kas sakāms…

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Dažu gadu garumā klusēju, jo dzīvē ir arī tādi brīži, kad no dzīves gribas atslēgties. Bet viss notiek kā tai Raimonda Paula dziesmā – viss nāk un aiziet tālumā un sākas viss no gala. Tāpat kā nav izārstējams alkoholisms, tā rakstīšanas dzirkstele kvēlo un neapdziest. Varbūt patiešām ir lietderīgi izdarīt pauzi, jo tad liekas, ka esi citā pasaulē. Centīšos runāt pēc iespējas prastāk, bez pušķojumiem. Pušķojums tagad modē un kļūst apnicīgs. Bet tāda nu tā dzīve, un katrai paaudzei sava izpratne un tās uztvere.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Man rit dzīves 88.gads. Būtu daudz kas sakāms – dažiem tas būtu dzīves atgādinājums, bet dažiem varbūt veča tukšas pļāpas. Cilvēkiem raksturs, dzīves uztvere ir dažāda. Ir notikusi milzu pārvērtība visās dzīves jomās. Tas, kas kādreiz bija brīnums, šodien ir ikdiena. Cilvēki patiešām šajā pasaulē uzturas īsu brīdi, un labi vien ir, ka par to domā reti, maz un varbūt arī nedomā nemaz. Domas sarežģī dzīvi, bet bez domāšanas arī dzīve nenotiktu.

Mani pārsteidz cilvēku alkatība. Dažiem tā ir tik liela, ka tajā paši apmaldās. Bet vairāk par koka kasti jeb zārku sakrāt nevar. Tagad modē pīšļus pārvērst pelnos. Rodas jautājums par izpratni: kur paliek dvēsele? Vai pelnos? Mēs dzīvojam, laikā, kad visa pietiek, viss pieejams, tomēr cilvēki ir neapmierināti. Tad sakiet man: kas ir paradīze? Vai pēc tās tiecamies? Jā, rit kari, kuros sadeg cilvēku likteņi un paši cilvēki. Tā ir cita tēma. Tagad modē pārvērst drupās un samalt smiltīs visu to, kas kādreiz bija cēls un slavējams. Jā, to var izdarīt, bet pelnos nevar pārvērst cilvēka domas. To var izdarīt laiks, jo likteni paredzēt mums nav lemts. Varētu daudz par ko runāt. Kā saka, visu uzreiz nepateiksi, lai paliek citai reizei. Kā mēdz teikt: ja nenomirsim, tad tiksimies!

– Vectētiņš no Līgo

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (4)

 1. Jus esiet loti vieds vectetins..man jusu pardomas loti patika..bet viss kas skiet jums ir zudis cilvekos.reiz naks atpakal.jo cilveka dvesele nemil tuksumu..ta alkst brinuma milestibas cilvecibas ..alkatiba paskaik ir lielakais launums kas mus pazudina un liidz ar to ari humanismu un dieva raditoi pasaules kartibu..jo lidz ar cilveces morales pastavesanas pamatu zaudesanu ies bojaa cilvece..tie jatgriez..laika maz..un dzive iisa…bet dlvesele opit ir muziga.ta sadegs tiem kuri to bus launumaa iznicinajysi..

  1
  3
 2. Paldies.labs pardomu bagatz raksts.kaut vairak tadu butu..rakstiet.lasisu…

 3. Negribu piekrist. Arī no alkohola un tabakas var tikt vaļā. Tikai jāgrib pašam dzīvot labāk,nevis domāt,kur atkal dabūt vai samangot… Man patīk kaimiņa domu gājiens. Skaitīt skaita— viss tik dārgs,tik dārgs. Gan maize,gan desa…. Bet par cigaretēm neviena vārda. Bet tie ir 100 eiro kā minimums mēnesī. Māja piepīpēta,sēž pie datora un skatās filmas. Sieva smok nost tajos dūmos. Bet ārā,lauku māja dzīvodams,pat sniegs knapi šaura taciņa izrakta. Nu moins,vecīt,izkusties no migas,paelpo svaigu gaisu ,pastrādā pa lauku. Arī ziemā ir diezgan darba. Spēj tikai strādāt. Protams,sieva redz,kā kaimiņš visu skaisti iztīrījis,sāp sirds. Tā kā — ir jāgrib.

  9
  1
 4. Daudziem butu daudz kas sakams..bet diemzel latvijaa Cenzura rullee.

  2
  1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.