Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Pēc peldes Stāmerienas ezerā – niezoši izsitumi

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Kāds lasītājs “Dzirkstelei” ziņo, ka pēc peldes jūnija karstajās dienās Stāmerienas ezerā uz ādas parādījās niezoši izsitumi tieši tāpat kā pagājušā gada vasarā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Braucu peldēties ar bērnu vietā netālu no Stāmerienas pils. Pēc peldes abiem uz ādas sametās pumpas. Braucām arī nākamajā dienā uz to pašu vietu peldēties, un izsitumu jau kļuva vairāk. Tie niez, un sajūtas ir nepatīkamas. Diskomforts. Arī pagājušajā gadā Stāmerienas ezerā “noķērām” tā saucamo “peldētāju niezi”. Laikam arī šogad tas pats,” stāsta vīrietis.

“Dzirkstele” sazinājās ar Gulbenes ģimenes ārsti Līgu Virziņu, kura skaidro, ka pēc peldes stāvošā ūdenī vajag noskaloties ar tīru ūdeni vai vismaz uzreiz noslaucīties, kā arī nomainīt peldkostīmu/peldbikses. “Un aptieciņā noteikti jābūt kādai pretniezes ziedei/krēmam, antihistamīna preparātam, jo šogad arī kukaiņu ļoti daudz. Pie ārsta jāvēršas gadījumā, ja parādās strutaini izdalījumi kodumu vietās, kā arī tad, ja, lietojot nosauktos medikamentus, nepāriet sūdzības,” saka ārste.

“Dzirkstele” jau rakstīja, ja ūdenskrātuvē, kura tiek izmantota peldēšanai, ūdens plūsma ir lēna vai ūdens ir stāvošs, piemēram, karjeros, ezeros, kā arī, ja tajā ir novērota ūdensputnu un ūdens zīdītāju klātbūtne, jāatceras, ka ūdenstilpē ir iespējama arī mikroskopisko parazītu klātbūtne. Cilvēkiem ar jutīgāku ādu tas var izraisīt veselības traucējumus – ādas alerģiju jeb “peldētāju niezi”.

Alerģiska ādas reakcija pēc peldes, kas tiek dēvēta par “peldētāju niezi”, vasaras mēnešos ir samērā izplatīta visā pasaulē un sakarā ar klimata pārmaiņām izplatās arī mūsu ģeogrāfiskajā zonā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (11)

 1. Vienreiz ielien – pumpas uzmetās.
  Jālien otreiz – mož āda nolīdīs.
  Tak lien trešō reizi – varbūt tumsā spīdēsi

  20
  1
 2. tada zina Gulbene viss ir mierigi-ne niez,ne oz.jums mums tiru un garsigu udeni nodrosina ges brigade,kas to uzmana dienu un nakte.biedri,uztraukumam nav pamata…

  4
  1
 3. es ļoti labi redzēju kā pagājšvasar mans bērns mocījās ar tām pumpām. Kaut es biju viņu noskalojusi ar līdzi paņemto ūdeni. Tur ir jābūt trakam ļaut bērnam peldēties Stāmerienas ezerā.Mēs konkrēti peldējāmies pie Lāčauss.Esmu patiesi norūpējusies,ka šī slimība tiek pasniegta kā joks ar visiem dzīvē nederīgajiem padomiem.Te būtu nopietni jātaisa ūdens analīzes ,un jānoskaidro no kurienes šie parazīti rodas. Stāmerienas ezers nav nokritis no gaisa vakar ar visu stāvošo ūdeni,es esmu uzaugusi pie šī ezera un tāpat mani bērni. Nebija nekādu problēmu,bet kas notiek tagad?

  15
  2
 4. Man tāda sajūta,ka pat neviens necenšas kārtīgi izpētīt no šī ezera paņemtās analīzes,ja vispār ir ņemtas. Vai arī slēpj rezultātus,jo tad šajā sakarā kādai ģimenei nojuks bizness. Jo tieši viņi pagājušajā vasarā mudināja visus iet peldēties,kaut pie ezera jau bija uzlikts brīdinājums,ka peldēties nav ieteicams. Kad par to uzrakstīju Dzirksteles komentāros,komentārs tika nekavējoties dzēsts.

  13
  3
 5. Cik reiz es esmu tur peldējies man nevienu reizi nav uzmetušās pumpas. Mož ja dzer to ūdeni tad metas kaut kas

  3
  7
 6. Jadzer GES udens pec Albas receptem.Nemetas ne pumpis,ne niez.Pec tresa litra gribas vel…

 7. Vienreiz dabū pumpas.vairāk pat skatīties uz to pusi negribas.Ko man kāds vēl var pierādīt.

  2
  1
 8. Un,kur tad ir uzraugosie dienasti,ja vienkarsi dazi labi Lacaus apsaimniekotaji var nemt nost bridinajuma zimes?

  4
  1
 9. Daudz putnu tur ir! Vai kanalizācija neieplūst ezerā?

 10. Augstas infekciozitātes apstākļos.kādi izveidojušies Stāmerienas ezerā.peldēties AIZLIEGTS.

  3
  1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.