Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Regulators vēlreiz par gaidāmajām izmaiņām Gulbenes siltuma tarifā

Foto: “Pexels.com”.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (regulators) 28.aprīlī saņēma “Dzirksteles” elektronisko sūtījumu par SIA “Bioeninvest” 2022.gada regulatoram 28.martā iesniegto siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifa projektu un tajos iekļautajām izmaksām. Regulators pateicas “Dzirkstelei” par ieinteresētību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Regulators informē, ka šobrīd SIA “Bioeninvest” norēķiniem par siltumenerģijas apgādes pakalpojumiem piemēro siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu 55,71 eiro par megavatstundu (bez PVN – red.), savukārt iesniegtajā jaunajā projektā siltumenerģijas gala tarifs ir aprēķināts – 52,54 eiro par megavatstundu.

Regulators vērš uzmanību, ka SIA “Bioeninvest” tarifa projekts ir izvērtēšanas procesā.

Regulators tarifa projekta izvērtēšanas gaitā lūdz komersantu sniegt nepieciešamo papildinformāciju, lai izvērtētu izmaksu iekļaušanas pamatotību atbilstoši regulatora 2010.gada 14.aprīļa lēmumam „Siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu aprēķināšanas metodika”, pēc nepieciešamības lūdz precizēt izmaksu pozīcijas, kas neatbilst šīs metodikas prasībām. Tarifa projekta izvērtēšanas gaitā arī SIA “Bioeninvest” var iesniegt precizējumu, mainoties plānotajām tarifu veidojošajām izmaksām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

SIA “Bioeninvest” tarifa projekta izvērtēšanas procesā var mainīties izmaksas. Tas var ietekmēt aprēķinus un pakalpojuma gala tarifu.

– Santa Kaļva, Enerģētikas departamenta Siltumenerģijas nodaļas vecākā tarifu eksperte

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (3)

  1. Rakstā teikts-šobrīd piemēro tarifu 55,71€par megavatstundu (bez PVN), savukārt iesniegtajā projektā aprēķins par megavatstundu ir 52,54€. TĀTAD GRIB SAMAZINĀT TARIFU?!!! Tādi brīnumi nu gan vēl nav piedzīvoti…. Laikraksts nav kļūdījies ar skaitļiem?

  2. Drīzāk tur bija jābūt 152 vai 252! Rēzeknē taču brīdināja, ka 40€ vietā būs 190+ €.
    Diez vai Gulbenē būs laimes zeme, kur paliks lētāk?

  3. Tieši tā, projektā ir tarifa samazinājums. Patiešā brīnums, bet aprēķini veikti pirms inflācijas. Tagad situācija ir cita. Un samazinājums tarifā nevarēs būt. “Dzirkstele” jau rakstīja, ka aprēķiniem jābūt, objektīviem, reāliem. Jāņem vērā esošās izmaksas, tas nozīmē, ka tarifa projekts tik labots un precizēts.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.