Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Saka paldies “atrakciju puišiem”, kuri Gulbenē no pilnīgas sadegšanas izglāba automašīnu!

ANDRIS ROMANOVS. FOTO: GATIS BOGDANOVS

“Vajag pateikt paldies vīriešiem, kuri piesteidzās palīgā dzēst degošo “Audi” markas automašīnu Gulbenes centrā pirmdien pēc pulksten 15.30, kamēr autovadītāja – sieviete gados – apmulsusi stāvēja malā un nezināja, ko darīt, un apjukumā bija pat aizmirsusi tālruņa numuru, pa kuru sazvanāmi ugunsdzēsēji,” aicina “Dzirksteles” lasītāji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gan dramatiskā notikuma aculiecinieki, gan laikraksta lasītāji mudināja “Dzirksteli” uzrunāt visaktīvākos palīgā gājējus, kurus komentētāji nodēvējuši par “atrakciju puišiem”. Izrādās, viņi patiešām turpat netālu strādā neliela atrakciju parka izveidē. Darbus vada gulbenietis Andris Romanovs, SIA “Latvijas strādnieks” īpašnieks. Viņš neviļus pirmdien kļuva arī par brīvprātīgo komandas vadītāju, dzēšot degošo auto.

A.Romanovs “Dzirkstelei” stāsta, ka todien tuvumā sadzirdējis sprādziena troksni. Uzreiz sapratis – kādai automašīnai ir pārsprāgusi riepa. Skrējis, redzējis Ābeļu ielā dūmus. Novērtējis situāciju.

Laikrakstam viņš saka – jau agrāk nācies saskarties ar līdzīgām ekstrēmām situācijām. Zinājis, kas jādara, un zinājis arī, ka nedrīkst stāvēt malā un neko nedarīt. Paķēris savu ugunsdzēšamo aparātu, izpūtis. Vēl vienu klāt pienesis gulbenietis Dainis Neilands. Ar to nav bijis gana, jo degšana atjaunojusies. A.Romanovs uzsaucis kādam nepazīstamam vīrietim tuvumā, lai palūdz ugunsdzēšamo aparātu “Narvesen” kioskā. Tas izrādījies visefektīvākais. Andris, viņa kolēģis Kristiāns, kā arī nepazīstamais puisis no ielas trijatā veikli likvidējuši degšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Palīdzējām no sirds. Tas ir cilvēciskais faktors. Tur bija vajadzīgs komandas darbs un saprašana, kas jādara. Pieredze bija. Tā kā bija sprāgusi automašīnas priekšējā riepa, citi kliedza, lai nelienam klāt. Nesaprata. Redzēju situāciju. Zināju, ka var iet klāt un mēģināt dzēst ugunsgrēku. Atrāvām arī vaļā “kapotu”, jo bija bažas, ka tur deg,” stāsta A.Romanovs. “Ja mēs paši nebūtu rīkojušies un palīdzējuši, automašīna sadegtu vienkārši līdz lūžņu kaudzei. Ugunsdzēsēji nevar tik ātri atbraukt palīgā. Uzskatu, ka šādās situācijās, kad kādam autovadītājam ir notikusi nelaime, visiem, kuri var, ir jāsteidzas palīgā. Konkrētajā gadījumā automašīnai kaut kas bija pārdedzis. Šķiet, varēja būt saistība ar degvielas noplūdi.”

A.Romanovs uzskata – degušo automašīnu varēs vēl saremontēt un tā saimniecei kalpos tālāk.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.