Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novada seniori – optimisti

Aivars Circens. Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Lai arī pandēmiju nevar pasludināt par beigušos, kā izteicās veselības ministrs Daniels Pavļuts, tomēr šis pavasaris tuvojas ar patīkamākām ziņām sakarā ar ierobežojumiem, apgrūtinājumiem, jo jau oficiāli tiek sludināts, ka būs arī atvieglojumi. Tas ir ļāvis sarosīties ar gan novada. gan pilsētas pensionāru biedrību valdēm, paplašinot arī pensionāru aktivitātes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lielākā daļa pasākumu, cerot uz pandēmijas ietekmes mazināšanos, jau tika plānoti pat pagājušā gada nogalē un apspriesti biedrību valdēs pirmajās šīgada sanāksmēs, tomēr plašāks pensionāru loks ar tiem netika iepazīstināts. Tagad var drošāk aicināt pensionārus “iznākt sabiedrībā”.

Valdes atklātās sēdes tāpat notiek katra mēneša otrajā otrdienā pulksten 10.00. Pagaidām neskaidrs ir jautājums par tikšanās vietu, kuru šā gada laikā noteikti atkal būs jāmaina. Sakarā ar rekonstrukcijas darbiem bijušajā dislokācijas vietā bijušās Bērzu skolas ēkā, pašreizējā pensionāru biedrību bāzes vieta ir kultūras centra disko zālē, taču pensionāriem telpas ir jau rezervētas novada domes īpašumā iegādātās ēkas Klēts ielā 6 telpās. Atklāti ir tikai jautājumi par telpu izvietojumu un sālsmaizes datumu. Pateicoties novada vadības un deputātu pretimnākšanai, ne pilsētas, ne novada pensionāru biedrībām šāgada finansējums nav samazināts.

Jau nākamā atklātā pilsētas biedrības valdes sēde 8.martā tiks apvienota ar atjautības un zināšanu viktorīnu, kuras scenārijs lielākai daļai pensionāru ir zināms, jo mēs mēģinām to izveidot par tradīciju. Bet tie, kam nav zināms, bet ir vēlēšanās uzzināt, lūgti ierasties personīgi. Šis pasākums noteikti vēl notiks kultūras centrā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

3.maijā ir paredzēts svinēt biedrības karoga svētkus, kas tiks apvienoti ar Balto galdautu dienu. Jūnijā tiek plānota ekskursija pie kaimiņiem uz Piebalgu, bet augustā – atklātā valdes sēde, kas varētu notikt Stāmerienā. Septembris ir biedrības kopsapulces un atskaites par paveikto darbu laiks, oktobris ir Senioru svētku mēnesis, bet novembrī atkal varētu notikt viktorīna. Ir plānoti arī apjomīgi novada pensionāru biedrības organizētie pasākumi, novada domes un pašvaldību pasākumi, kuri nekad nav notikuši bez pilsētas pensionāru aktīvas dalības. Jāpiebilst, ka notiek sadarbība ar tūrisma nozari, lai organizētu kādu lielāku autobusa ekskursiju uz Rietumeiropu ar izbraukšanu un atgriešanos Gulbenē, kuras maršruts būtu vairāk orientēts uz pensionāriem un tiem pieņemamākā laikā (domāts septembris).

17.februārī, sanākot atkal kopā pagaidām nelielā pulciņā, savu darbību ir aktivizējusi arī pilsētas biedrības rokdarbnieču kopa, kuras dalībnieces ar novada domes atbalstu, finansējot projektu “Izšūšana kā ilgtspējīgs auduma un apģērba izskata uzlabošanas risinājums”, pateicoties pasniedzējai Valentīnai Stepanovai, pagājušajā gadā izveidoja nelielu izstādi, kuras apmeklētāji pat pierunāja dažus eksponātus pārdot. Arī šogad rokdarbnieces cer uz domes atbalstu. Par iespējām iesaistīties kopā var interesēties pie tās kuratores Pārslas Hamotes, sākotnēji satiekoties atklātajā valdes sēdē.

Tālāk par Gulbenes novada pensionāru biedrības “Atspulgs 5” plānotajiem pasākumiem. 2.martā pulksten 10.00 Gulbenes kultūras centrā būs tikšanās ar Balvu novada pensionāru biedrības vadītāju Zinaidu Loginu iedvesmojošai sarunai “Kā domāsi, tā dzīvosi”. Dalīsimies arī pieredzē, būs interesanti. 20.maijā pulksten 12.00 (laiku precizēsim) senioriem plānots tikties Galgauskā uz 9. Gulbenes  novada senioru sporta svētkiem, kuri vienmēr ir bijuši pietiekami plaši apmeklēti. 12.augustā Stāmerienā pie pils un tās teritorijā notiks Gulbenes novada senioru dziedošo ansambļu sadziedāšanās svētki kopā ar draugiem. Neaizmirsīsim arī dejotājus. Šie svētki būs kā ģenerālmēģinājums 21.augusta 4. Vislatvijas senioru ansambļu sadziedāšanās svētkiem Liepājā. Šis gads ir jubilejas gads Latvijas Pensionāru federācijai, kas atzīmēs savu 30.jubileju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Protams, plānotas arī ekskursijas, pieredzes braucieni. Tāpat katru mēnesi notiks arī valdes sēdes, kuras vienmēr ir bijušas atklātas un uz kurām tiek aicināts ikviens seniors. Gandrīz katrā no tām tiks uzaicinātas arī kāda no sabiedrībā pazīstamām personām vai speciālisti, kuri dalīsies ar savu situācijas redzējumu. Neiztiks arī bez gaviļnieku sumināšanas un citām senioru aktivitātes izpausmēm.

Tiekamies! Darbojamies!

– Aivars Circens

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (1)

  1. Lai laba veseliba un dzivespriejs senioriem..un priece ka vini nepadodas valdibas novakcinesanas planam

    4
    1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.