Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Senioriem sacensību gars neļauj novecot

Kopā gan vieglatlētikas sacensībās, gan slēpošanā. Jāzeps Odumiņš (no kreisās) biatlona centrā “Cēsis” jau pēc finiša pārspiež dalību veterānu mačos kopā ar Gunāru Rubeni (centrā) un Jāni Anču. Foto: Diāna Odumiņa.

Izcila sacensību organizācija, lieliska slēpošanas trase, sadraudzības atmosfēra – to visu 29.janvārī izjutu, kad Gulbenes sporta veterānu komandas sastāvā slēpošanas un biatlona centrā “Cēsis” piedalījos slēpošanas sacensībās. Paldies par doto iespēju piedalīties sacensībās!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gatavojoties startam, Gulbenē diendienā slēpoju un atsvaidzināju savas prasmes. Gribu piebilst, ka jaunībā tiku piedalījies valsts mēroga sacensībās šajā sporta veidā. Taču tas bija sen. Man vienmēr tuvāka bijusi vieglatlētika. Tomēr mēs – novada vecākā gadagājuma vieglatlēti – jau pagājušajā gadā vienojāmies trenēties un kuplināt novada slēpošanas komandu 2022.gada Latvijas Sporta veterānu savienības organizētajās sacensībās distanču slēpošanā. Ir liels prieks par to, ka Gulbenes novadā vecuma posma no 70 gadiem un vairāk ir daudz tādu sportistu, kuri spēj sevi pierādīt gan vieglatlētikā, gan slēpošanā. Tie ir cilvēki, kuri neaizmirst kustēties un sportot arī ikdienā. Aiz mums gados jaunie “veterāni”, kur Jāņa Anča bērni vien var veidot gandrīz vai pilnu komandu stafetes slēpojumam. Protams, lepojamies ar mūsu lielisko slēpotāju Jāni Paipalu!

Distanču slēpošana Gulbenes novada cilvēkiem vienmēr ir bijusi populāra. Novadā ir bijis daudz izcilu slēpotāju, kuru vairs nav starp mums. Taču mans vecums (šogad paliek 90 gadu) ļauj man atcerēties un pieminēt viņus. Un 29.janvārī trasē “Cēsis” slēpodams savu nieka vienu kilometru, kas manā vecumā nav nemaz tik maz, es domās biju ar saviem zaudētajiem laikabiedriem. Tie ir: Osvalds Rutkaste – Lejasciema skolotājs, treneris, sportists; Einārs Rutkasts – gulbenietis, mans jaunības dienu armijas biedrs, kurš Sibīrijas aukstumā 30 kilometrus noslēpoja kā nieku; Jānis Beķeris – gulbenietis, sporta darba organizators un sportists; Edmunds Bedrītis – gulbenietis, amatnieks, celtnieks un izcils slēpotājs; Jānis Deksnis – gulbenietis, izcils slēpotājs, sacensību līderis; Vitolds Deguns – gulbenietis, sporta darba organizators, slēpošanas entuziasts; Paulis Matvejs – Lizuma skolotājs, slēpošanas entuziasts; Aleksandrs Lapiņš – Druvienas izcils slēpotājs, sacensību līderis; Juris Kravalis – Staru ciema celtnieks, dažādu sporta veidu, arī slēpošanas izcils pratējs; Vija Gargurne – agronome, slēpošanas entuziaste no Daukstu pagasta; Māra Kublačova – talantīga sportiste no Staru ciema; Rita Vucēna – Gulbenes izcila sportiste, slēpotāja; Fjodors Semenkovičs – Lejasciema sporta bāzes ložu šaušanā veidotājs, labs slēpotājs; Andrejs Sikaters – talantīgs, dzīvespriecīgs sportists no Ozolkalna ciema; Vijārs Briedis – gulbenietis, talantīgs slēpotājs; Jānis Ķelle – gulbenietis, slēpošanas sacensībās bija pirmajās vietās; brālis un māsa Kārlis un Vija Aizupieši – Stāmerienas slēpotāji, lieli sporta entuziasti.

– Jāzeps Odumiņš

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (1)

  1. Mīļie, skolotāji, man prieks par jūsu optimismu ! Lai ilga ,ilga izturība Jums un Antim ,un Latvijas ziemas sniegotas! Sports un vēsture ..rullē” ))

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.