Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Šķieneriete ir neizpratnē, kāpēc rēķinā ir iekļauta tā sagatavošanas maksa

Šķieneriete ar “Dzirksteles” starpniecību vēlas noskaidrot: “Saņēmu e-pastā “Gulbenes namu” rēķinu par janvāri un esmu neizpratnē. Pirmo reizi “Gulbenes namu” rēķinā ir iekļauta – rēķina sagatavošana maksa, kas ir 1,50 eiro bez PVN. Rūgst par šo ļoti daudz cilvēku, bet man tas ir sakāpis. Tas ir tikai laukos, pilsētā tā neesot. Man arī pērnā gad nogalē e-pastā bija informācija, ka ar 1.janvāri tiks iekasēts 1,50 eiro plus PVN par sagatavoto rēķinu.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atbild SIA “Gulbenes nami”: “2021.gada 3.novembrī un 2021.gada decembra rēķinos jau lietotāji tika informēti, ka no 2022.gada 1.janvāra viena rēķina sagatavošanas maksa tiešajiem norēķiniem par siltumapgādes pakalpojumiem ir 1,50 eiro (bez PVN). Ar dzīvojamās mājas kopību noslēgtajā līgumā par siltumenerģijas piegādi un lietošanu ir minēts, ka abonents papildus apmaksā piegādātājam rēķinu sagatavošanas un apstrādes izdevumus, kas tiek aprēķināti vismaz uz vienu apkures sezonu. Informācija par rēķinu sagatavošanas un apstrādes izdevumiem tiek publicēta piegādātāja mājaslapā “www.gulbenesnami.lv” internetā. Ja abonents nevēlas maksāt rēķina sadales izmaksas, tad līgums par siltumenerģijas piegādi un lietošanu jāpārslēdz no tiešajiem norēķiniem uz netiešajiem norēķiniem. Proti, dzīvojamās mājas kopība var noslēgt līgumu par siltumenerģijas piegādi un lietošanu, izvēloties netiešos norēķinus – viens rēķins uz daudzdzīvokļu dzīvojamo māju, sadale notiek pēc dzīvokļu īpašnieku kopības pieņemtā lēmuma, uzņemoties visas līguma saistības, tajā skaitā finanšu plūsmu un debitorus.”

– Inita Savicka

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

  1. Viņu mājaslapā NAV informācijas:
    Informācija par rēķinu sagatavošanas un apstrādes izdevumiem tiek publicēta piegādātāja mājaslapā “www.gulbenesnami.lv” internetā.”
    Vai arī es nemāku atrast….

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.