Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Skolas ielas kvartālā Gulbenē autovadītājs sašutis par izbrauktuves bedrēm

Par to, ka izbrauktuve uz Skolas ielu no daudzdzīvokļu māju kvartāla ir kritiskā stāvoklī, “Dzirkstelei” 14.janvāra rītā, piezvanot uz redakciju, stāstīja gulbenietis Jānis Zvirgzdiņš, mājas 5/2 iedzīvotājs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Tā ir mašīnas laušana, ārkārtīgi bēdīga situācija. Zvanīju es pilsētas pārvaldes vadītājam Gintam Āboliņam, zvanīja mājas sētniece. Es personīgi lūdzu, lai G.Āboliņš atnāk un paskatās tās bedres, kādas tās ir. Viņš ar tādu ironiju man jautāja, vai es esmu no savas stāvvietas attīrījis sniegu. Bet nav jau runa par stāvvietu. Ir runa tieši par izbrauktuvi. Tas ir kaut kas šausmīgs!” stāstīja J.Zvirgzdiņš.

Viņa automašīna no rīta iebuksējusi izbrauktuves bedrēs. Sniegs, slīdēšana, riteņu griešanās uz riņķi – to visu viņš piedzīvojis. Taču obligāti bijis jāizbrauc, jo pienākumus atlikt nevarēja. Labi, ka talkā nāca mājas iedzīvotāji un izstūma automašīnu – laikrakstam stāstīja J.Zvirgzdiņš.

“Dzirkstele” elektroniski nosūtīja šo informāciju G.Āboliņam, lūdzot komentāru. Lūk, atbilde: “Nekomentēšu, bet atgādināšu, ka Skolas ielas kvartāls no 09.07 2021 ir nodots būvniekam SIA “Rivera L”. Būvnieks ir parakstījis būves vietas nodošanas-pieņemšanas aktu. Būvuzņēmējs ir uzņēmies atbildību par objektu un tā uzturēšanu līdz būvniecības pabeigšanai. Būvniekam ir jāuztur Skolas ielas kvartāls ziemas sezonā! Būs jāuztur pavasarī utt., kamēr vien objekts nebūs izbūvēts un nodots atpakaļ pašvaldībai. Informācijai – būvuzņēmēja pilnvarotais pārstāvis, atbildīgais būvdarbu vadītājs – Raimonds Suharskis, tālrunis 29101722. Sazinieties ar būvnieku un skaidrojiet situāciju, kāpēc kvartāls netiek pienācīgi uzturēts! Par Skolas kvartāla uzkopšanu/uzturēšanu ziemā būvniekam katrā būvsapulcē tiek atgādināts un jautāts, vai saņem sūdzības no iedzīvotājiem. Vai J.Zvigzdiņš “Dzirkstelei” izstāstīja visu sarunu un galvenais – patiesību par sarunu ar G.Āboliņu (kas notika 13.decembrī, pirms mēneša!)? Vai kungs pieminēja, ka aicināju J.Zvirgzdiņu iesaistīties sava Skolas ielas pagalma sakopšanā/attīrīšanā no sniega? Vai izstāstīja, ka telefonsarunā teicu, ka traktortehnika fiziski nevar iebraukt kvartālā, jo abās brauktuves pusēs stāv novietotas automašīnas (daža laba nedēļām nekustināta un pārklājusies ar sniega segu)? Piedāvāju viņam kopīgiem spēkiem ar mājas pārvaldnieku organizēt autotransporta novākšanu/pārvietošanu, lai iztīrītu gan piebraucamo ceļu, gan pagalmu. Vietējie vislabāk zina, kurš auto kam pieder un kurš ir novietots tā, ka tehnika netiek garām. Vai kungs iesaistījās? Ar situācijas aprakstu un savu sāpi – jā, bet ar darīšanu/rīcību – nē. Tomēr aizsūtīju traktortehniku, lai iztīra sniegu, un nākamajā dienā tas tika izdarīts, kur vien nestāvēja auto. Iztīrījām, lai gan jākopj Skolas kvartāls bija un ir būvniekam. Tāda ir labā prakse, ka māju pilnvarotās personas iesaistās pagalmā esošo autotransportu pārdzīšanai uz laiku, kad notiek ziemas uzkopšanas/sniega tīrīšanas darbi. Tad ir rezultāts un nav sniega vaļņu ap automašīnām. Nesaprotu, kāpēc “Dzirkstelei” ir aktuāls mēnesi sens notikums, jo šodienas (14.janvāra – red.) laika apstākļi – nakts lietus un slapjais sniegs – ir uzlikuši jaunus izaicinājumus ielu, ceļu uzturēšanā.”

– Diāna Odumiņa

Video: Diāna Odumiņa.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (5)

 1. pilnīgi piekrītu Āboliņam, nečīkstiet , notīriet sniegu vai organizējiet mašīnu aizvākšanu, lai var iebraukt traktortehnika.

  13
  8
 2. Tiešām visi ir izlaidušies.Visiem vajag pienest klāt un izdarīt.Nav pirmo gadu ziema pie mums Latvijā. Nesēž dīvāna un gudri nespriedelejat bet ejat darat.Jums uzlabo kvartālu un jūs vēl čīkstat.

  6
  8
 3. Tu anonīm, nopērc veikalā ziepes un ieziepējies, dziļāk ielīdīsi Āboliņā! Tam ierēdnītim kaut kas ar saprašanu nav kārtībā, tapat kā tev anonīm !

  3
  1
 4. Arī es biju klāt kad mašīna nevarēja izbraukt!Tur nekāda sakara nav ar mašīnu stāvvietu.Lai iztīrītu ceļu gar šo minēto māju, mašīnas netraucē un nav jāizdomā visādi attaisnojumi,jo pilsētā tiešām nedomā ziemā kā attīrīt savlaicīgi sniegu .

  5
  1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.