Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Spārītes parka Svētajā ezerā Gulbenē iegāzušies divi lieli koki

Foto: Diāna Odumiņa.

Spārītes parka atjaunoto taku daļā pie Blaumaņa ielas pēc 3.maija vējiem dīķī ir iegāzušies divi lieli nolūzuši koki. “Vai tiek plānots kaut kādā veidā no tiem atbrīvoties vai tas varbūt nemaz nav iespējams?” jautā kāda “Dzirksteles” lasītāja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Komentē Gulbenes pilsētas pārvaldes vadītājs Gints Āboliņš: “Jā, ir plānots lielo egli izvilkt un novākt. Pilsētas labiekārtošanas iestāde ar saviem resursiem un tehniku to izdarīt nevar. Ir uzrunāts uzņēmējs, kurš solīja izpalīdzēt ar tehniku. Gaidām!”

Foto: Diāna Odumiņa

“Dzirkstele” novēroja, ka kādam ir arī prieks par dīķī ielūzušajiem kokiem. Tās ir meža pīles. Koku zari ūdenī putniem ir laba paslēpšanās un atpūtas vieta. Lūzušie koki nav skāruši to dīķa daļu, kur iežogotā teritorijā mitinās melnais gulbis Heinrihs.

Runa ir par tā saucamo Svēto ezeru – mākslīgo ūdenskrātuvi ar salām agrākajā Marijas, bet tagad Spārītes parkā. Svētais ezers savulaik ir ticis izveidots kā dāvana barona sievai Marisai dzimšanas dienā. Tam pa vidu bija viena lielāka sala, tai apkārt sešas mazākas salas. Uz visām salām bija dažādas skulptūras, uz mazajām salām bija arī akmeņi. Uz katra akmens bija iekalts viens no baroneses Marisas vārda burtiem. Dažus no tiem varam saskatīt arī šodien. 1930.gados parks tika nosaukts par Spārītes parku. Skulptūras nav saglabājušās.

Foto: Diāna Odumiņa

2021.gadā noslēdzās 31 mēnesi ilgušais starptautiskais projekts “Parki bez robežām”, kurā partneri no Latvijas un Krievijas veica ieguldījumus savu parku izveidē un atjaunošanā. Gulbenē šajā laikā tika labiekārtota Spārītes parka daļa no Blaumaņa ielas puses līdz Brāļu kapiem, kur tika atjaunots gājēju celiņu segums, ierīkots apgaismojums, iztīrīti dīķi un grāvji, sakopta apkārtne, izveidotas aktīvās atpūtas vietas un uzstādīti vides objekti. Projekta kopējais budžets bija 700 000 eiro, no kuriem Eiropas Savienības finansējums – 630 000 eiro.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (7)

 1. No barona radiem vajag piedzīt naudu par īpašuma uzturēšanu kādus 800000€ gadā. Ja radu nav, tad no fāterlandes.

 2. Prieks ir ne tikai pīlēm, bet arī jauniešiem. Daudziem ir vēlme uzkāpt un staigāt, bet cik trūkst ka kāja paslīd…nedod Dievs notikt kādai nelaimei. Blakus skola. Protams sanāk ir viss kā parasti, problēma ir zināma, bet kad darīs nezin!

  7
  2
 3. kur ir koku aizstāvi,kāpēc nesero par to eglīte nolausta,un nebrēc lai neaizvāc ,jo tak putniem tārpiņu nebūšot.

  3
  3
 4. Tik tiešām, bērni pa šiem nolauztajiem kokiem mēģina staigāt, nedod dievs notiek kas!

  0
  1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.