Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Skolēna mamma rosina ieviest autobusu maršrutā Stacija-Stari papildu reisu

Vai pirms pulksten 15.47 vajadzētu vēl vienu reisu satiksmes autobusam maršrutā Stacija-Stari? Par to mudina padomāt kāda Gulbenes novada vidusskolas audzēkņa mamma. Ģimenes dzīvesvieta ir Stradu pagasta Stāķos. Foto: Gatis Bogdanovs.

“Vai lūdzu varētu uzrunāt SIA “Gulbenes autobuss” un ieteikt, lai darbdienās tiktu iestarpināts vēl vienu reiss satiksmes autobusam maršrutā Stacija-Stari? Bieži ir tā, ka bērniem mācību stundas Gulbenē beidzas pulksten 14.10 un tīri fiziski viņi nevar paspēt uz tuvāko autobusu. Līdz ar to ir jāgaida, lai bērns tiktu mājās uz Stāķiem. Varbūt var šos reisus kā “sagrozīt”, lai apmēram pulksten 14.44 arī būtu kāds reiss?” “Dzirkstelei” rosina kāda Stāķu iedzīvotāja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Komentēt šo jautājumu laikraksts lūdza SIA “Gulbenes autobuss” valdes locekli Gundaru Kristapsonu, kurš ir arī pašvaldības sabiedriskā transporta komisijas loceklis. Viņš skaidroja, ka SIA “Gulbenes autobuss” ir tikai pārvadājumu izpildītājs pēc Satiksmes ministrijas uzņēmuma VSIA “Autotransporta direkcija” pasūtījuma. Ja kādam iedzīvotājam ir vēlme/ierosinājums kaut ko mainīt satiksmes autobusu kustības sarakstā, ir jāraksta vēstule. To var adresēt gan SIA “Gulbenes autobuss”, gan Gulbenes novada pašvaldības sabiedriskā transporta komisijai, gan VSIA “Autotransporta direkcija”. Visos gadījumos vēstule tālāk vispirms tiks izskatīta pašvaldības sabiedriskā transporta komisijā, tad – Vidzemes plānošanas reģionā.

“Tas ir vienotā ķēdē. Tas nav tā, ka tikai Gulbenē mēs izlemsim, ko mainīsim, ko liksim klāt, ko ņemsim nost. Tā tas nenotiek,” teica G.Kristapsons.

Tajā pašā laikā viņš uzsvēra, ka skolēnu pārvadājumi ir prioritāte. Ja situācija patiešām ir tāda, kā “Dzirkstelei” sūdzas kāda skolēna mamma, par to būtu jautājums jāaktualizē skolas vadībai, pauda G.Kristapsons. “Svarīgi, ko skolā domā,” viņš teica un arī pauda viedokli, ka Gulbenes novada vidusskolai skolēnu pārvadājumi ir ļoti labi nodrošināti. Ir skolēnu autobusi, kurus nodrošina pašvaldība. “Citviet Latvijā ļoti maz kur tādi ir palikuši tādā apjomā (salīdzinājumā ar to, kā ir Gulbenes novadā – red.),” pastāstīja G.Kristapsons.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Visur Latvijā galvenais uzsvars skolēnu pārvadājumos ir uz sabiedrisko transportu. Gulbenes novadā šajā sakarā skolēnu pārvadāšanas intereses pārzina pašvaldības sabiedriskā transporta komisija, kura arī izskata visus iesniegumus un gādā par izmaiņām satiksmes autobusu kustības grafikā, ja to patiešām vajag. Taču, kā akcentēja G.Kristapsons, katra ierosinājuma gadījumā ir jāsaprot, cik lielu skolēnu skaitu skar šis jautājums un kāda vecuma posma skolēnus. Esot jāzina, vai tā ir vēlme no kāda konkrēta viena cilvēka vai no vairākiem vienlaikus. “Bet jebkurā gadījumā vispirms ir jābūt vēsturei (ar ierosinājumu). Viss sākas ar vēstules uzrakstīšanu. Var arī uzrakstīt mums uz SIA “Gulbenes autobuss”. Mēs pēc tam šo vēstuli pāradresēsim visiem pārējiem,” teica G.Kristapsons.

Fakti

* Satiksmes autobuss maršrutā Gulbenes stacija-Stari darbdienās kursē 14 reizes, arī pulksten 14.17 un 15.47.

* Satiksmes autobuss maršrutā Svelberģis-Stari darbdienās kursē 6 reizes.

Avots: SIA “Gulbenes autobuss” (www.1188.lv)

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.