Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Suņa saimnieks par dzīvnieka pamešanu Galgauskā būtu jāsoda

Ilustratīvs foto: no “unsplash.com”

Vēlos komentēt 24.septembra “Dzirksteles” rakstu “Nodeg māja, suns četrus mēnešus bez saimnieka”. Mana sieva ir tās Galgauskā nodegušās mājas īpašniece. Māja, iespējams, tika nodedzināta ļaunprātīgi.
Radinieks, kuru labticīgi ielaidām dzīvot savā Galgauskas mājā, ir pensionārs no Aizkraukles, viņš ir manas sievas mātes brālis. Viņš no patversmes bija paņēmis suni vārdā Robis. Pēc ugunsgrēka manai sievai piederošajā mājā tur mitušajam vīrietim pašvaldība ir ierādījusi apmešanās vietu sociālajā dzīvojamā mājā. Suni vīrietis atstāja Galgauskā un nelikās zinis. Suns nevienam citam nedodas rokās. Es, citi manas ģimenes pārstāvji visu vasaru diendienā atbraucam uz nodegušo māju, lai sunim noliktu ēdienu. Darām to aiz cieņas pret dzīvnieku. Kā minimums katru mēnesi šā suņa ēdienā mēs iztērējam 100 eiro. Cilvēki mums izsaka pretenzijas. Bet tas nav manas ģimenes suns!

Viņš ļauj pat sevi noglāstīt, arī ēd no rokas, bet saņemt tādu lielu “vilku” pavadā ir bail. Piesiets viņš nav. Brīvi pārvietojas. Mēdz uzturēties šķūnī. Izskatās, ka varētu būt pat šķirnes suns. Smuks suns. Labās miesās. Bet suns ir stresā. Vai no ugunsgrēka vai cita iemesla dēļ. Nav jau zināms, kā pret viņu ir izturējies saimnieks.

Esmu vērsies pašvaldības policijā, dzīvnieku aizsardzības biedrībā “Ķepaiņu draugu klubs”. Tika solīts palīdzēt. Ir jāpārtrauc šī cietsirdīgā attieksme pret dzīvnieku. Uzskatu, ka cilvēku, kurš šādi pameta savu suni un neliekas zinis par tā likteni, būtu jāsoda. Citādi viņš iet kā varonis. Visiem izsaka pretenzijas un par visiem smejas. Viņam ir jābrauc uz Galgausku un jāpalīdz suni notvert, lai varētu šo dzīvnieku nogādāt patversmē. Ir zināms, ka reiz pēc ugunsgrēka vīrietis bija atbraucis uz Galgausku un saticis savu suni. Tagad tas suns iet uz satiksmes autobusa pieturvietu un viņu tur gaida. Nāks ziema, kas notiks, ja situācija netiks atrisināta? Un arī dzīvnieku patversmēm tomēr būtu rūpīgi jāizvērtē, kam viņi atdod dzīvnieciņus. Ne katrs ir cienīgs kļūt par to saimnieku.

— Galgausnieša Aivara Dzeņa sacīto pierakstījusi Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (3)

 1. Muļķīga un bezjēdzīga taisnošanās. Attiecīgajiem dienestiem bija jāziņo UZREIZ pēc fakta konstatācijas. Ira ir oficiāli reģistrēts dzīvnieku ķērājs Gulbenes novadā. Viņa zinātu kā situāciju risināt. Kauns visiem kas par situāciju zināja, bet tupi noskatījās.

  6
  4
 2. Kas ir Ira? Zvēru ķērājs? Hobijs tāds? Vai licence ir? Ko Jūs muldat.

  3
  5
 3. Nu ja jau ir LVB reģistrā, tad jau apliecība arī ir. Loģiski.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.