Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Suns pie ķēdes — tas nav pareizi

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

“Kāpēc gan laukos nevar turēt suni pie ķēdes? Kas gan tur slikts? Tā vienmēr laukos ir bijis, un, manuprāt, tas nav nekas slikts,” atsaucoties uz Saeimas pieņemtajiem grozījumiem Dzīvnieku aizsardzības likumā, savas pārdomas pauž kāds gulbenietis.

“Dzirkstele” sazinājās ar kinologu Oļegu Aleksejevu: “Pirmkārt, suns pie ķēdes – tas nav pareizi. Otrkārt, grozījumos ir atrunāts punkts, ka pavadā ilgstoši turēt būs liegts visus suņus, kas dzimuši pēc 2023.gada augusta beigām. Tātad ir dots pārejas periods. Padomājiet – ja jūs suni turētu, labi, ne pie ķēdes, bet visu mūžu vienistabas dzīvoklī! Labuma, ka suns ir pie ķēdes, nav nekāda. Un suns pie ķēdes – tā nav nekāda aizsardzība. Savam draugam var uztaisīt voljēru. Normāls cilvēks, kuram vajadzīgs suns, var uztaisīt voljēru. Nevis tur pie ķēdes un atmet sunim kaut kādu kaulu. Tādiem cilvēkiem vispār nedrīkst dot suņus! Ņemt suni – tā ir liela atbildība, un ar suni ir jāstrādā!”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (22)

 1. Beidzot! Beidzot pie mums sāk ienākt civilizētas sabiedrības pazīmes šajā jomā.Suns ir mājdzīvnieks un viņam ir būtiska saimnieka klātesība, par viņu ir jārūpējas tāpat kā par jebkuru ģimenes locekli.Jāmāca, jāsociālizē, jāmīl, jāciena, galu galā!! Tā nav govs, kuru piesien ķēdē un pabaro.Sunim ir jāļauj izskrieties, protams, nepadraudot citus, bet tāpēc ir jāiegulda darbs ar savu mājdzīvnieku.Tā ir atbildība!! Ikdienišķa.

  41
  8
 2. Tiešām beidzot, bet tā ir tikai neliela uzvara. Kurš gan to visu kontrolēs. Sunīši, un ne tikai, arī pārējie mājdzīvnieki ir pelnījuši cieņpilnu attieksmi, mūsu rūpes un mīlestību. Lai Dievs ir žēlīgs pret tiem sunīšiem, kuriem nāksies pavadīt savu atlikušo mūžu piesietiem pie ķēdes.

  29
  8
 3. Suņa uzdevums ir sargāt māju un būt pie ķēdes.
  Ģimenes loceklis…😂 Jūs vēl pieprasat katram krancim atsevišķu guļamistabu!

  12
  36
 4. Kāpēc govi drīkst siet pie ķēdes, bet suni nē? Govs arī ir dzīva radība un mājdzīvnieks.
  Laukos suni sien ķēdē- lai neklaiņo, lai kājāmgājēji var droši iet pa ceļu, lai neapkož citus dzīvniekus. Jo kad tas notiek, tad visi brēc, lai pieskata savu suni. Būtībā pilsētnieku iespundētie dzīvnieki dzīvoklī, ir tas pats, kas piesieti ķēdē. Kur viņam brīvība četrās sienās? 2x dienā izved ārā pavadiņā- tāpat piesiets. Dīvaina loģika par civilizāciju. Tas ka tu ēd ar suni no viena šķīvja, tevi nepadara par izcilu suņumīli un labu cilvēku.

  40
  8
 5. Vai Dzirkstele publicē korektu informāciju? Kā gan var attiecināt kādas jaunas prasības uz dzīvniekiem, ko esmu iegādājies pirms likuma stāšanās spēkā? Dažreiz izmaiņas likumos neapstiprina, tātad iepriekš neko skaidri nevar zināt. Varbūt es suni nebūtu ņēmis, ja zinātu, ka nevar turēt piesietu. Vai kaķi, ja zinātu, ka būs jāčipo. Un ko nu? Vest uz mežu? Vai nav tā, ka var attiecināt tikai uz tiem, kas dzimuši vai vismaz iegādāti pēc prasību stāšanās spēkā?

  9
  9
 6. Vispār jau šie noteikumi attieksies uz suņiem kas dzimuši pēc 2023 gada kautkāda datuma. Jo vecāki suņi nav pāraudzināmi un var būt agresīvi vai bīstami cilvēkiem. Uzskatu ka divas reizes gadā obligāti suņa emocionālo stāvokli būtu jāapstiprina vetārstam,jo ir daļa agresīvu cilvēku kas paņem suni un tad protams suns izaug tāds pats. Žēl protams suņa, bet bez ķēdes šāds suns ir bīstams citiem. Arī vajadzētu regulēt kautkā cilvēkus, kas iegādājas suņus, nevis pērk kurš katrs un tad jādomā likumi kā to kontrolēt, kas notiek un kāds dzīvnieks ir!
  Unnn vajadzētu regulēt arī klaiņojošus suņus, jo nu ja nevar nodrošinā kur dzīvniekam dzīvot, nav ko ņemt suni. Pilna gulbene ar klaiņojošiem suņiem no rīta nesaprotu kādā sakarā??? Palaisti pastaigā pa nakti? Nu piedodiet ja nevarat pa dienu izstaidzināt suni tad nav ko ņemt!!!

  16
  6
 7. Esmu deklarējusi suni un cūku savā dzīvoklī!Mans suns ir tēvocis manam dēlam,bet cūka krustmāmiņa!Tāpat mantojums jau arī ir pārrakstīts viņiem.Visi dzīvojam draudzīgi,ar cilvēkiem nedraudzējamies,tik vien kā aizejam uz darbu un veikalu,esam mierā ar pasauli.

  5
  4
 8. Piekrītu Zaņukam. Vajag obligātu dzīvnieku sterilizāciju, ne tikai čipošanu, ja vien nav kāda labturīga tīršķirnes audzētava. Jo, sadzimst krancīši un tad dod kucēnus visiem pēc kārtas, lai tik ir kāds, kurš paņem prom. Tas pats ar kaķiem.

  15
  4
 9. Jo??? Patiesībā acīs kož vai?
  Normāli, ka cilvēku uz ielas sakož suns, jo viņa saimnieks ir agresīvs lunis, kas paņēmis suni, un pie tam vēl samaitājis viņu, padarījis agresīvu, bīstamu citiem? Neviens suns no zila gaisa nepaliek agresīvs pret citiem! Tādu viņu izaudzina saimnieks. Ja nemāki izaudzinā adekvātu labsirdīgu suni, nav ko ņemt.
  Anglijā elementāri, ja nespēj nodrošināt, ka sunim ir labs emocionālais stāvoklis, vai ja atsakies maksāt par kādu veselībai nepieciešamu manipulāciju, suni vai kaķi atņem bez auklēšanās!

  20
  3
 10. Interesanti, ko var nosargāt suns, kurš iekabināts ķēdē?
  Cik nav gadījumu, kad kaut kādus bomžatņikus “sargā” suns ķēdē un beigās lielo mājas sargu saplosa meža zvēri vai klaiņojošie dzīvnieki un tas viens pats nomirst drausmīgās mokās ķēdes galā. Tas suns pat sevi aizsargāt nevar ķēdē, kur nu vēl īpašumu. Kaut kāda idiotiska domāšana. Un, ja nevari atļauties uzlikt sētu, tad skaidrs, kā diena, ka sargāt točna tur nav ko.

  23
  3
 11. Nu ja būs tiesu darbi, kad nepiekritīs noņemt no ķēdes suņus vai čipēt kaķus, kas dzimuši pirms likuma grozījumu stāšanās spēkā, tad varētu arī vinnēt. Taisnība ir par suņiem pie ķēdes, bet vai dzīvokļos labāk? Ne tur redz ko no dzīves, ne var piedalīties procesos. Visur ir visādi. Bet brīvie kaķi ir žurku un peļu dabiskie ienaidnieki. Tās valstis, kurām tagad grib līdzināties, nezina ko iesākt ar žurku bariem. Tagad seskus, suņus apmāca , lai indē nenoslīktu. Mēs apgūstam progresīvo, kas citur jau tiek atzīts par regresīvo. Un visur tā. Trūkst gudru galvu. Un tak tik daudzi priecājas par sīkiem ieguvumiem, nesaprasdami, ka būs pie saistas siles. Šķirnes kaķi žurkas nebaida!

 12. Šis viss ir par to, ka cilvēkiem beidzot ir jāsaprot – ja dzīvniekam nespēj nodrošināt pienācīgus labturības apstākļus, tad NEVAJAG TO ŅEMT VISPĀR!

  22
  3
 13. Interesanti, kurš tad ņem suni, zinot ka nespēs parūpēties? Visi tak ņem un priecājās. Kādam ir empātija pret dzīvnieku, citam pārempātija(vīrs/sieva/bērni ir zemākas sugas par suni) un ir neempātiskie, kuriem apnika rotaļlieta. Bet neviens neatzīs ka ir slikts. Un neuzskata, ka dara ko sliktu, piesienot pie stūra, mežā vai izmetot kaut kur, jo viņu skatījumā dzīvnieks ir lieta.

 14. Ko dzirkstele kaunas publicēt patiesību par Spāniju? Anglijas piemēru taču publicējāt.

  1
  1
 15. Un ārā laiž? Vai visu laiku cietumā fermā? Un fermā visu dara robots? Saskarsmes nekādas? Cilvēki, kur ejam. Gotiņai pie ķēdes pēc mīlīgas sarunas ar saimnieci nebija ne vainas..

 16. Sunim ir jāsargā īpašums nevis ķēde. Latvijā tā ir zulusu valsts un nav nekāds brīnums ka pieņems likumus ,ka cilvekiem arī drīz būs jāsēž pie ķēdes.

  1
  2
 17. Suns nav būra – voljēra dzīvnieks, kuram gandrīz visu diennakti pastāvīgi jāpavada būrī. Pastāvīgi redzu dažus mazus voljērus ar iesprostotiem suņiem. Jumta nav, pēc lietus dubļi, peļķes. Vasarā nav normāli ēnas. Ja ir voljērā būda uz kuras sēž suns, tad lai suns nepārlēktu pāri būra sienai tiek piesiets ķēdē. Turpat nokārto dabiskās vajadzības, blakus bļoda , cik bieži tīra to būri? Suns ir sociāla būtne, viņam vajag izskrieties, parakt, paspēlēties un t.t. Žēl skatīties uz suni, vai tas mazais būris ir risinājums, vai sods sunim? Vai super liels būris sunim būs risinājums?.

  6
  1
 18. Nu tieši šādos apstākļos vēl ne tik sen suni turēja kāds it kā cienījams deputāts. Štrunts par dzīvnieka labklājību, galvenais ticēt Dievam. Mana pieredze liecina, ka diemžēl tieši daļa ticīgo ir īsti dzīvnieku mocītāji. Kaut kas tur Bībelē rakstīts par cilvēka attieksmi pret dzīvnieku un tad ar šo domu arī dzīvo. Skumji. Domāju, ka visas dzīvības vienlīdzīgas, bet nu dažiem laikam tomēr nav.

  2
  4
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.