Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Vai glābējiem Beļavas pagastā bija jāizvelk auto no grāvmalas?

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

“Dzirksteles” redakcijā tika saņemts novada iedzīvotāja Jura Anskina komentārs sakarā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) 2.janvāra ziņu, kad glābēji devās palīgā uz Beļavas pagastu, kur automašīna bija nobraukusi no ceļa un draudēja apgāzties un kur ugunsdzēsēji glābēji palīdzēja cilvēkam izkļūt no automašīnas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Dzirkstele” jau rakstīja šeit

J.Anskins “Dzirkstelei” stāsta – autovadītāja meklējusi palīdzību tuvējās mājās, lūdzot kādu ar traktoru izvilkt uz brauktuves viņas iestrēgušo auto, un par to samaksājusi 70 eiro. Vīrietis uzskata, ka glābēji netika līdz galam padarījuši savu darbu, jo neizvilka uz brauktuves sievietes auto, kas, kā uzskata viņš, būtu prasījis vien 5 minūtes. Turklāt sieviete faktiski palikusi uz ceļa tumsā, lai tālāk pati risinātu savu problēmu.

VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Vidzemes reģionā Sandra Vējiņa “Dzirkstelei” stāsta: “2.janvārī pulksten 15.04 VUGD saņēma izsaukumu uz Beļavas pagastu, kur automašīna bija nobraukusi no ceļa un draudēja apgāzties. Saskaņā ar pieteicēja sniegto informāciju no automašīnas nebija iespējams izkļūt saviem spēkiem. Ierodieties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka automašīna ir nobraukusi no ceļa un apstājusies uz ceļa malā esošā vaļņa, tajā atrodas cilvēks. Ugunsdzēsēji glābēji palīdzēja cilvēkam no mašīnas izkāpt, kā arī notika sazināšanās ar cilvēka piederīgajiem, kas var atbraukt pakaļ, lai cilvēks nepaliek viens uz ceļa. Ugunsdzēsēji glābēji sagaidīja, kad cilvēkam atbrauca pretī piederīgie. Pulksten 16.30 VUGD darbu notikuma vietā noslēdza.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

VUGD skaidro, ja mašīna ieslīdējusi grāvī, dienests nesniedz tehniskās palīdzības pakalpojumus. Dienesta galvenais uzdevums ir glābt cilvēka veselību un dzīvību. Šajā situācijā cilvēkam tika sniegta operatīvā palīdzība un viņš ar ugunsdzēsēju glābēju palīdzību no automašīnas tika laukā.

Automašīna notikuma vietā neapdraudēja citu satiksmes dalībnieku drošību, tādēļ arī tika pieņemts lēmums to nepārvietot, lai neradītu iespējamus zaudējumus transportlīdzekļa īpašniekam.

VUGD atgādina, ka uz vienoto ārkārtas palīdzības tālruņa numuru 112 jāzvana, ja pastāv briesmas cilvēku veselībai, dzīvībai, drošībai. Gadījumos, kad nav nepieciešama operatīvo dienestu palīdzība, ir jāizmanto citi tālruņa numuri palīdzības saņemšanai vai informācijas sniegšanai negadījumos.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (21)

 1. Nu gan idejas…Iedomājies kā būtu ja cilvēki masveidā zvanītos uz 112 un prasītu, lai glābēji izvelk viņu vāģus no grāvja.

  12
  2
 2. Sieviete taču arī dzīva. Ziemā. Viena uz ceļa. Laukos.

  11
  3
 3. tad man jautājums-ko tad puiši vairāk kā stundu tur tusēja?tik grūti lēmumu pieņemt,kolhoznieki gan atrisina to ātrāk,nu kaut kā tā

  9
  2
 4. Izlasi vispirms rakstu un tad komentē. Sieviete nepalika viena. Atbrauca radinieki, kurus VUGD sagaidīja. Vispirms lasiet!

  10
  4
 5. Kāpēc maklēja palīdzību pie traktorista, ja bija glābēji?

  3
  1
 6. Redz kā Jurītis pasakas Dzirkstelei piestāstījis: palikusi uz ceļa tumsā….. Faktiski aina pavisam cita, pat piederīgie sagaidīti. Ja būtu vilkuši, tad arī būtu pretenzijas, motora aizsargs saplēsts, kurš tagad maksās…

  4
  2
 7. to…..zini piederīgos sagaida uz bēru ceremoniju,ja kas,ja nopietni -klāt biji,redzēji? nē turi muti mašīnu novilkām kā Lieldienu olu no mazas sniega apmales,jopv tad TU gudrā pasaki kāpēc tika apturēts darbs gaterī un cilvēki brauca palīgā

  2
  1
 8. Jurīti! Nenervozē! Palasi rakstu uzmanīgi. Ne savu teikto, bet VUGD. Un kaut kādus gaterus šeit nepin iekšā. Jeb no gatera bija traktorists, kurš 70 eiro paņēma par mazo sniega apmali? Tādā gadījumā, tikai ieguvējs…

  3
  1
 9. traktora tur pat smakas tuvumā nebija,ja kas,bet gatera strādnieki ar savu auto un vēl viens džips,jasne

  1
  1
 10. Cilvēki galīgi izlaidušies vēl izvilkt no grāvja utt.bet tajā pat laikā varbūt kur glābēju palīdzība ir vairāk vajadzīga. Esat sveki veseli .Cepuri nost glābēju priekšā. Tauta te jums ne valdības maja kur viens otram lien pakaļā.

  4
  1
 11. Protams. Bet, ja atbrauc glābēji, tad nu gan nevajadzētu meklēt citu palīdzību. Un cik tad ir izsaukumi glābējiem diennaktī? Un tā sieviete glābējiem naksā algu no saviem nodokļiem. Galīgi izlaidušies puiši.

  6
  2
 12. Visi cilvēki paši savāc savas avarējušās mašīnas, vai nu sauc evakuatoru, vai sameklē kas izvilks un pat prātā nav ienācis, ka tas būtu ugunsdzēsējiem jādara. Te kundze kāda izredzētā laikam,kurai kādas privilēģijas. Nav kāda deputāte vai miljonāra sieva?

  5
  3
 13. Gribi pateikt, ka Jurītis arī par traktoru un 70 eiriņiem ir samelojies?

 14. Jā, glābējiem bija jāizvelk sievietes mašīna drošība uz ceļa,kaut vai tāpēc ka viņi jau tur bija. Nemaz jau tik loti,, aizkrauti” ar saviem tiešajiem pienākumiem neesat.

  1
  1
 15. Gadījumi ir dažādi! Redzi, ja kādu traktoristu sarunā izvilkt vai garām braucošo, tad, ja nepareizi pieāķē, vai vienkārši trose plīst un āķis iziet caur 1000 eiro vērtu logu, tad pats prasīji, pats vainīgs. No gadījuma palīdzētājiem neko nedabūsi. Bet, ja tā notiktu ar glābējiem, tas būtu tas, kas notiek šajā rakstā un komentāros reiz 100! Manai mašīnai kupenā nebija bojājumu, pats būtu izvilcis neko nesabojājot, glābēji maksājiet! Kāpēc ir tik grūti saprast, nav nekāda apdraudējuma satiksmes drošībai, personai u.t.t., risiniet savas problēmas par savu naudu, nevis mēģiniet uzkraut uz citu nodokļu maksātāju pleciem!

 16. vēlreiz par tēmu, pieņemsim sieviete vadīja smago auto un iebrauca pļavā. Glābēji nu ne kādīgi smago nevar izvilkt un protams nevilks, tam ir domāti SOS dienesti utt. Vēl vadīja motociklu un iebrauca ļoti lielā kupenā, un pati nevar izstumt, atkal glābēji jāsauc? Reiz pa reizēm ir jāsaprot, ka katram dienestam ir jāpilda savi pienākumi, savādāk mums sāks pietrūkt glābēju reālu situāciju novēršanai.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.