Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Vai Gulbenes novada skolēniem būs iespēja braukt uz peldbaseinu?

Balvu peldbaseins. Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

“Vai arī jaunajā mācību gadā skolēniem būs iespēja braukt uz Balvu baseinu,” laikrakstam jautā gulbeniete, trīs skolēnu māmiņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Dzirkstele” jau rakstīja, ka Gulbenes novada bērnu peldēšanas nodarbības Balvu baseinā notika pašvaldības projektā “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Gulbenes novadā” un projekta finansējums paredzēja apmaksāt peldēšanas nodarbības līdz pagājušā mācību gada beigām. Ja jaunajā mācību gadā ir vēlme turpināt skolēnu peldēšanas apmācību Balvu baseinā, tad tas būs jādara no pašvaldības budžeta.

Pašvaldībā “Dzirkstele” noskaidroja, ka pēc sarunām ar vadību, deputātiem un Izglītības pārvaldes vadītāju tika nolemts rast finansējumu budžetā. Finansējums būs trim mēnešiem, tāpēc uz septembra budžeta grozījumiem būs jārod finansējums ap 20 000 eiro.

Gulbenes novada skolēnu nodarbības Balvu sporta skolas peldbaseinā paredzētas 1. līdz 5.klašu skolēniem, katrs novada skolēns apmeklē 8 līdz 9 nodarbības mācību gada laikā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (13)

 1. Pirmklasniekiem var arī nebūt tās peldēšanas nodarbības.

  6
  16
 2. Nevajag jaunākām klasēm ,braukt uz baseinu var iztikt bez tā.

  7
  12
 3. Labāk mazāk reizes braukt, bet lai novads samaksā profesionālam instruktoram par apmācību! Šoreiz mazāk būs labāk!

  15
  4
 4. Uzskatu, ka visiem bērniem būtu jāmāk peldēt. Un jo atrāk, jo labāk. Ja to apgūst paralēli skolas programmai jaunākajās klasēs – fantastiski!

  Latvijā ir daudz ūdeņu un ļoti bēdīga slīkušo statistika.

  22
 5. Vajadzēja tieši lielākiem bērniem sākot no 6-12 uz baseinu nodrošināt ar transportu,jo mazākas klases bērni uzsāka un tad vairs nebrauca.Bet, pašvaldības intereses ir ka viņiem izdevīgāk.Kapec uz 3.m.vajadzeja vismaz uz pusgadu lai apgūtu peldēšanas prasmes.Muzigi aizbildinajumi nepietiek finanšu, bet pašiem jaunas mašīnas it, kā darba vajadzībām.

  6
  7
 6. Tāda summa! Vai nebūtu prātīgāk beidzot savu baseinu reanimēt, ne kā katru gadu maksāt tādu naudu Balviem?! Tad nebūtu jāzīlē, kuri mācīsies un kuri nē. Tieši tā pat, kā iedzīvotāji varēs apmeklēt.

  13
  4
 7. Kur problēma? Ielaidīsim Gulbenes baseinā ūdeni un peldēsim viss, no agra rīta līdz vēlam vakaram. Skolēni, seniori, strādājošie, tūristi, invalīdi, bērni ar īpašām vajadzībām un domes darbinieki arī varēs paldēties.

 8. Kas vecākiem liedz pašiem vest bērnus uz baseiniem, vasarā uz peldvietām, un mācīt peldēt?

  7
  3
 9. Tas ir ļoti skumji, kad Gulbenē baseina un daudz kā cita nav…

  11
 10. Nodarbības būtu ar “+” zīmi tad, ja tur bērniem mācītu peldētprasmi. Bet, diemžēl, tā tada pluņčāšanās vien ir. Ģērbtuvēs ir liels stress, uz bērniem kliedz : ” Ātrāk! Ātrāk!”
  Kopumā lietderīguma koificients – TIEŠI NEKĀDS!

  5
  5
 11. Par ģērbtuvēm un dušu taisnība, bet vispār mans bērns labi iemācījās peldēt.

 12. Mans bērns labi iemācījās peldēt jau pirmsskolas vecumā. Iemācījām paši, tāpēc baseinā vienkārši nostiprināja peldētprasmi. Bet pilnībā piekrītu par ģērbtuvēm un iešanu dušā. Meitenes ar garākiem matiem skolā bieži atgriežas ar vēl slapjām galvām. Rezultātā pēc tam ir iesnas, klepi utt.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.