Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Vai ir plānota Emzes dīķa tīrīšana?

Foto: Gatis Bogdanovs.

Kāds vīrietis, kurš dzīvo netālu no Emzes parka Gulbenē, ar laikraksta starpniecību vēlas aktualizēt jautājumu par Emzes parka dīķa sakopšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš priecājas, ka parks tagad tiek sakopts, izveidoti celiņi, līdz ar to vēlas zināt, vai paredzēta arī dīķa tīrīšana. “Katru gadu dīķī iegrimst vairākas automašīnu riepas, jo ziemā, kad dīķis pārklāts ar ledu, tur tiek veidotas trases, liktas riepas un notiek izklaides uz ledus. Pavasarī jau neviens tās riepas nenovāc un tās nogrimst dīķa dibenā. Un tā notiek jau vairākus gadus. Dīķis arī aizaug. Vai ir domāts par tā tīrīšanu?”

Gulbenes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Jana Igaviņa skaidro, ka Gulbenes novada pašvaldība Emzes parka dīķa tīrīšanu ir iekļāvusi darāmo darbu sarakstā, kas, iespējams, būs jāveic par pašvaldības budžeta līdzekļiem. Plānots, ka finansējums varētu tikt segts no Dabas resursu nodokļa ieņēmumiem. Gulbenes novada attīstības programmas Investīciju plāns 2022. līdz 2024.gadam paredz, ka tīrīšanas darbus varētu uzsākt 2023.gadā, bet noslēgt – 2024.gadā.

“Kā zināms, Emzes parka dīķis aizņem 27 482 kvadrātmetrus, ko visu arī plānots iztīrīt. Neskaitot Emzes parka dīķi, tīrīšana nepieciešama vēl četriem dīķiem pilsētā un vairākiem dīķiem pagastos.
Šobrīd vēl nevaram runāt par konkrētām naudas summām – būs jāveic iepirkums, izstrādājot tehnisko specifikāciju. Kas attiecas uz bezatbildīgiem autobraucējiem, kuri ziemā adrenalīna
paaugstināšanai izmanto publiskās ūdenstilpes, ir vienošanās ar pašvaldības policiju, kas uzraudzīs nelikumīgās darbības,” saka J.Igaviņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Dzirkstele” sazinājās arī ar Gulbenes novada pašvaldības policijas priekšnieku Mārtiņu Didrihsonu-Linardu, kurš stāsta, ka šajā ziemā kustība uz Emzes dīķa pagaidām nav manīta, jo “laikam ledus nav tik stiprs”. “Citos gados gan tur patiešām viss notika. Kad dzirdam, tad braucam skatīties, bet tad, protams, visi jau ir pazuduši. Ja ir riepas uz dīķa ledus, es pievēršu uzmanību tam, vai tās novāc vai ne. Man liekas, ka pērn tās novāca, bet apgalvot nevaru. Zinu, ka Sudala ezerā tie, kas tur tās uzlika, paši godīgi arī noņēma. Tagad pašvaldība droši vien domās, vai vispār aizliegt atrasties uz ledus publiskās ūdenstilpēs, jo pirms tam nebija tāda normatīvā regulējuma, kas liegtu būt uz ledus. Tas ar domu, ka uz ledus nedrīkst braukt ar mašīnu un taisīt trases publiskajās ūdenstilpēs,” stāsta M.Didrihsons-Linards.

– Inita Savicka

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.