Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Vai piebraucamos ceļus pašvaldība Daukstu pagastā netīra?

Ceļš uz “Jaunaizupiešu” mājām pirmdien, 8.janvārī. Foto: Gatis Bogdanovs.

Ilgstošā snigšana un putenis Gulbenes novadā sniega kupenās ir iekļāvis daudzas lauku sētas, arī “Jaunaizupiešu” mājas Daukstu pagastā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

5.janvārī “Dzirksteles” redakcijai piezvanīja šo māju iedzīvotāja Monika Rumeika, kura pastāstīja – māja atrodas apmēram 400 metru attālumā no autoceļa. 5.janvāra rītā traktors tīrījis autoceļu. Uz lūgumu iztīrīt arī mājas piebraucamo ceļu traktorists atbildējis, ka par pašvaldības naudu to darīt ir aizliegts. M.Rumeika stāsta, ka viņa ir sirds slimniece, bet mazdēlam jātiek uz darbu. “Vai jākrīt ceļos novada domes priekšā, lai iztīrītu piebraucamo ceļu?” vaicā sieviete.

“Dzirkstele” sazinājās ar Daukstu pagasta pārvaldes vadītāju Uldi Doņuku, kurš apstiprināja – patiešām vairs māju piebraucamie ceļi par pašvaldības finansējumu tīrīti netiek. Par sava mājas ceļa tīrīšanu no sniega iedzīvotājiem jāsazinās ar traktoristu pašiem un par to arī pašiem ir jāsamaksā. Taču jāsaprot, ka traktorists vispirms izpildīs pašvaldības pasūtījumu, iztīrīs pašvaldības ceļus. Tikai pēc tam var nākt palīgā iedzīvotājiem.

U.Doņuks informēja, ka jau līdz pusdienlaikam 5.janvārī pašvaldības ceļi bija iztīrīti. Viņš aicina iedzīvotājus, kuriem Daukstu pagastā nepieciešama piebraucamā ceļa tīrīšana, sazināties ar pagasta pārvaldes lietvedi Sandru Otlāni darba laikā pa tālruni 64471515, kura pateiks tālruņa numuru, pa kuru privāti var sazināties ar traktoristu un sarunāt pakalpojuma saņemšanu.

Novada domes priekšsēdētājs Andis Caunītis “Dzirkstelei” teica: “5.janvārī tika saņemti zvani. Runājām. Ja cilvēks ir sociāli aktīvs, strādā un kustas, tomēr ir jāatrod iespēja sarunāt, kas to piebraucamo ceļu iztīra. Būtu lūgums uzzināt, kurš kaimiņš var palīdzēt iztīrīt piebraucamo ceļu. Bet, ja zinām, ka mājā ir guļošs cilvēks, pie kura būs nepieciešams nokļūt neatliekamajai medicīniskajai palīdzībai, mēs palīdzam. Tāpat arī vientuļam cilvēkam, kurš izvēlējies dzīvot savā mājā (nevis pārcelties uz sociālās aprūpes centru) un par kura aprūpi mums ir līgums ar Latvijas Samariešu apvienību. Ja tur pie cilvēka vajadzēs tikt mediķiem vai citam dienestam un ja piebraucamais ceļš nebūs iztīrīts, iespējams, mums zvanīs pat naktī. Taču jāsaprot – pašvaldība nevar nodrošināt pilnīgi visiem piebraucamo ceļu tīrīšana. Pašvaldība saviem klientiem – vientuļajiem, slimajiem – var palīdzēt mājās nogādāt arī pārtiku, bet visiem citiem to nenodrošinām.”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (11)

 1. Algas tač nebūs par ko maksāt, agrāk tīrija tagad naf

  5
  1
 2. Kāpēc novada tehnikai būtu jātīra katras mājas privātie piebraucamie ceļi???? Kas notiek ar cilvēkiem????

  15
  8
 3. 5 datumā rita ceļš uz Daukstem tīrīts nebija,mašīnas nevarēja izbraukt,SAC dzerves darbiniece dabūja nakt kājām jo lielāka daļa cela nebija iespējams izbraukt vai tas ir normāli?A ja vajadzētu braukt NMP,vai morgam?Vājprāts .Ceļu direkcija pateica 24 H laikā viņš esot jātirot SUPEE.Bet algas sev neazmirtam pacelt.

  14
  1
 4. Nesaprotu, par ko es maksāju NĪN, kurš 75% nonāk pašvaldības maciņā, ja par MANU naudu nevar 1× gadā iztīrīt iebraucamo ceļu? Izskatās, ka drīz pagastu ceļus arī netīrīs vispār, gaidīs atkusni.

  17
  2
 5. Atmiņā nenāk tāds gads, kad sniegs būtu nenokusis…:)

  5
  4
 6. He, un kurš man no auto notīrīs sniegu? 😀

  4
  6
 7. Zinu kad šitais nau par Gulbeni bet vēlējos izteikt savu viedokli. Piemēram te gulbenē gandrīz vispār netīra ielas, kaut vai ja notīra tad sastumj visu sniegu citu cilvēku braucamajos ceļos,nu johaidī kurš ta tīrīs tās kaudzes ar sniegu ko viņi sastumj.😤

  8
  1
 8. Ziniet ko teikšu tā Andis Caunitis ir jāpadzen ar sulaiņus koku,lai ko sāktu domāt par novadiem kas ir lauku reģionos.

  10
  2
 9. Šoziem “vienreiz gadā iztīrīt iebraucamo ceļu”?! Kundzīt, kurā paralēlajā pasaulē dzīvojiet? Šoziem ir dienas, kad divas reizes dienā tīrīt ir par maz….. Cits jautājums ir par privāto iebraucamo ceļu aizstumšanu/bloķēšanu ar sniegu no lielajiem ceļiem. Tas gan ir kretīniski, kad tavam iztīrītajam ceļam pēkšņi priekšā valnis parādās.

 10. Kas nestrādā tas” ēd”, mācies student, braucu 10.01. 2024 g. uz Daukstu p., tas ceļš greideri nav redzējis., kam novada vadība saņem atalgojumu?

 11. Kaimiņos Madonas novadā par pašvaldības līdzekļiem tiek iztīrīti ari māju piebraucamie ceļi. Tur laikam cilvēks ir lielāka vērtība.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.