Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Vai ziemā Gulbenē Emzes parka kopšanas darbi apsīkuši?

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

“Varbūt “Dzirkstele” varētu painteresēties pašvaldībā, kāpēc netiek turpināti Emzes un Spārītes parku sakopšanas darbi. Ziema taču ir piemērotākais laiks, lai turpinātu parka tīrīšanu, bet šobrīd klusums. Pavasarī atlidos putni un tad jau būs par vēlu zāģēt kokus. Vai ar pērn darīto viss arī ir apstājies? Parkā vēl daudz pagājušā gada Jāņu vētrā lūzušo koku. Mazliet dīvaini arī, ka tīrīšanas darbi vēl ne tuvu nav pabeigti, bet celiņi ap Emzes dīķi jau sataisīti, izliktas norādes un soliņi. Vai smagā tehnika tos atkal nesabojās?” jautā gulbeniete Sarmīte Dundure.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Skaidrojumu par šo situāciju “Dzirkstele” lūdza Gulbenes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālistei Janai Igaviņai. Viņa pastāstīja: “Emzes un Spārītes parka sakopšanas darbi nav apstājušies – takas ap Emzes dīķi infrastruktūras uzlabošanas darbiem ir tehnoloģiskais pārtraukums. Projekta “Tūrisma infrastruktūras uzlabošana Emzes parkā” darbi turpināsies pavasarī, pabeidzot takas sakārtošanu. Janvāra vidū jau atsākām un turpinām darbu pie pārējām jau ieplānotajām aktivitātēm – biotopu kopšanas pasākumiem: 2022.gadā paredzēta otrā kārta, īstenojot to Emzes parka dienvidu daļā, kas ir meža parka teritorija. Šī projekta kopšanas darbus plānojām uzsākt ziemas sezonā un turpināt līdz rudenim. Kas attiecas uz koku zāģēšanu putnu ligzdošanas laikā, tas nekad nav ticis darīts, jo pašvaldība respektē Ministru kabineta 309.noteikumus “Noteikumi par koku ciršanu ārpus meža”, kas nosaka ka pilsētā un ciemos kokus nedrīkst zāģēt laika periodā no 15.aprīļa līdz 30.jūnijam. No 25.janvāra Emzes parka vairākos nogabalos varēs atkal manīt periodisku rosību, lai uzsāktu jaunos ieplānotos darbus un, iespēju robežās, uzlabotu pagājušajā gadā veikto darbu rezultātu. Ap dīķi izveidotās taciņas segums tiks maksimāli saudzēts, koku izvešana dīķa teritorijā šobrīd netiek plānota, bet nepieciešamības gadījumā meklēsim risinājumus un izvēlēsimies citas iebraukšanas vietas. Dīķa teritorija no izgriezto zaru kaudzēm tiks atbrīvota saudzīgā veidā, un paredzētie veicamie darbi pārsvarā ir manuāli veicami. Pašvaldība jau 2021.gada novembra izdevumā “Gulbenes Novada Ziņas” (10.lappusē rakstā “Parki atgūst savas kultūrvēsturiskās un ainaviskās vērtības”) rakstīja, ka turpināsies arī Emzes un Spārītes parka taku marķēšanas darbi. 2021.gadā tika izvietotas norādes, bet 2022.gadā, kad būs piemēroti laikapstākļi, norādes tiks papildinātas ar izstrādāto maršrutu krāsojumiem un atbilstošu informāciju. Novērtējam iedzīvotāju vērību un ieinteresētību parku apsaimniekošanā un pavasarī, kad darbus varēs uzskatīt par pabeigtiem, aicināsim izmēģināt taku maršrutus!”

– Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (2)

 1. Emzes , Spārītes parkā ir tik daudz vētras lausto koku, ka 3 gadus varētu pilsētas katlumāju kurināt. Nesaimnieciskuma kalngals. Krumi izcirsti un samesti grāvī!

  7
  2
 2. Tik ļoti patīk pastaigas Spārītes un Emzes takās! Jauki, ka ir norādes ar attālumiem, gan jau siltā laikā tiks novērtēti arī soliņi. Daudzi izmanto iespēju izstaigāties ar suni, nūjot, slēpot, vienkārši baudīt dabu un būt svaigā gaisā.
  Saprotu, ka vētrās sagāztie koki nav aizmirsti, ko atļaus dabas draugu noteikumi, tiks savākti, labiekārtošana turpināsies.
  Pa nakti uzsnidzis, bet pusdienlaikā visas taciņas jau nopēdotas, tātad mums tās noder.
  Būtu pavisam labi, ja vismaz novāktu veco segumu takai no Brāļu kapiem līdz Ozolu ielas laukumam. Bet citādi – paldies par iespēju būt brīvā dabā tepat pilsētā, patīkami pastaigāties arī pa sakopto Spārītes parku!

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.