Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Vēlas cienījamus gadus sasniegušo jubilāru vārdu un uzvārdu publiskošanu laikrakstā

Foto: “Pexels”.

“VĒLOS, lai laikrakstā “Dzirkstele” publicē cienājamus gadus sasniegušu senioru vārdus un uzvārdus. Man 25.maijā palika 90 gadi. Citu novadu avīzēs publicē apaļo jubilāru vārdus un uzvārdus. Ir taču draugi un citi cilvēki, un tā viņi zinātu, ka esmu vēl dzīvs. Visi tak nevar atcerēties, kad kuram ir dzimšanas diena, bet šādi, izlasot to avīzē, viņi zina un var telefoniski piezvanīt un apsveikt. Vai Dzimtsarakstu nodaļa nevar iedot datus, kuriem paliek 80 vai 90 gadu?” interesējas gulbenietis Alberts Joņins.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atbild Gulbenes novada Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Sandra Zuša: “Gulbenes novada Dzimtsarakstu nodaļai nav pieejama informācija par senioru 80 vai 90 gadu jubilejām. Šādu gadu jubilārus sveic Gulbenes novada pašvaldība.”

Atbild Gulbenes novada Centrālās pārvaldes vecākā komunikācijas speciāliste Jana Igaviņa: “Pašvaldībai nav tiesiska pamata nodot novada iedzīvotāju dzimšanas datus vai tos publicēt. Pašvaldība šos datus apstrādā citiem mērķiem, un datus var apstrādāt tikai tiem mērķiem, kādiem tie iegūti. Nevienā normatīvajā aktā nav norādīts, ka pašvaldībai ir pienākums publicēt jubilāru sarakstus. Neievērojot Vispārīgās datu aizsardzības regulas 6.pantā noteiktos nosacījumus par datu apstrādi un datu nodošanu, pašvaldības pārkāptu regulu.”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.