Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Vēlēšanu rezultātu pārsūdzēšanas termiņš vēl nav galā

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Pirms 1.oktobra pulksten 20.00 vēlēšanu rezultāti nebija pieejami. Tas, uz ko šis kandidāts (Jānis Krevics – red.), visticamāk, “Dzirkstelei” (7.oktobra numurā – red.) atsaucas, ir vēlētāju aptaujas jeb “Exit Poll”, ko veic privāti uzņēmumi sabiedrības intereses par vēlēšanu rezultātu apmierināšanai. Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) provizoriskie vēlēšanu rezultāti ir pieejami internetā “https://sv2022.cvk.lv/pub/velesanu-rezultati”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt galīgos 14.Saeimas vēlēšanu rezultātus CVK apstiprinās pēc tam, kad beigsies vēlēšanu iecirkņu protokolu pārbaudes, vēlēšanu rezultātu pārsūdzēšanas termiņi. Parasti tas ir divu līdz trīs nedēļu laikā pēc vēlēšanām.

Atgādinām, ka Saeimas vēlēšanas tiek rīkotas saskaņā ar Satversmi, Saeimas vēlēšanu likumu un citiem normatīvajiem aktiem. To godīgumu un atbilstību normatīvajiem aktiem nodrošina procedūras, kuras uzrauga gan Latvijas, gan starptautiskie vēlēšanu novērotāji. CVK kā vēlēšanu organizētāja respektē tautas gribu un spēju pieņemt lēmumus vēlēšanās pat tad, ja kādam individuāli šķiet, ka rezultāti nav apmierinoši.

  • Raivis Zeltīts, CVK sabiedrisko attiecību vecākais speciālists

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.