Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Vēlētāja Gulbenes novada deputātei pārmet krekliņa ar krievu lamuvārdu valkāšanu

Gulbenes novada deputāte Guna Pūcīte. Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Redakcijai piezvanīja kāda sieviete, kura teica, ka ir balsojusi par Gulbenes novada deputāti Gunu Pūcīti un tagad internetā redzējusi Gunu zīmīgā krekliņā “par to krievu kuģi” ar krievu lamuvārdu. Tā kā vizuālais krekliņa noformējums ir rupjš, sievietei tas šķietot nepieņemami. Viņa saviem bērniem tādu vārdu neļauj lietot. To redzēt taču varot arī Gunas pašas bērni. Sievietei tas šķiet neētiski un naidu kurinoši. Tā viņa izprot šāda krekliņa valkāšanu. Kā to komentē pati G.Pūcīte?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

G.Pūcīte “Dzirkstelei” stāsta: “Es jau to bildi ieliku internetā kā Guna, nevis deputāte Pūcīte. Deputātes viedoklim izmantoju “Facebook.com” blogu “Pūcīte par politiku”. Uz krekliņa lasāmais teiciens ir citāts no audio avota sarunai starp Ukrainai piederošās Čūsku salas robežsargiem un Krievijas kara kuģi. To vēlāk citējuši ir daudzi – gan pazīstamāki, gan mazāk pazīstami cilvēki. Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis arī saasināti ir lietojis šo retoriku, atbildot Aldim Gobzemam. 24.februārī sākās Krievijas karš pret Ukrainu. Pirmās kara dienas… Mani bērni paziņoja, ka ir gatavi dalīties ar istabu – ar ukraiņu bērniem. Lepojos! Viņi varot 17 izguldīt! Bija saskaitījuši. Pa brīvdienām mēģināšu savu bērnu mazo redeļu gultiņu aizgādāt uz Ranku – tur vajagot zīdainītim. Ranka ir Gulbenes novada pašvaldības sarūpētā atbalsta vieta bēgļiem no Ukrainas. Tikko izlasīju, ka ir sabombardēts Mariupoles dzemdību nams. Kopš kara sākuma diezgan aktīvi sekoju līdzi informācijai internetā un dalībnieku saziņas grupās. Video, foto ar nogalinātiem bērniem, civiliedzīvotāju līķiem uz ielām, kurus nevar pat aizvest, jo visu laiku bombardē. Sirds salūst, to redzot, lasot, dzirdot. Es nezinu, ko lai es atbildu kundzei, kurai ir pretenzijas par mana krekliņa noformējumu. Novēlu viņai labu veselību! Cik ļoti tolerantai tad man, pēc kundzes domām, vajadzētu būt pret karu?”

– Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (42)

 1. Ne jau kreklins vainigs bet cilveki..es par ukrainu nelasu..es neko nevaru mainit…tikai sabeigt nervus..pasaule juk prata aiz varaskares un aljatibas un launuem darbiem..puetiek ari nebusanam pasu valstii…satversmes un cikvektiesibu neieverosanu melosanu cilveku piemanusanu un santazesanu un vakcinpropagandas biznesu.kuru yzspuez…es dzivoju latvijaa..un man in svarigak kas notiek seit.

  12
  16
 2. Viss kā padumjos laikos. Darbaļaužu vēstules (tagad zvani) masu medijiem un partikas komitejai u.t.t. Man varbūt nepatīk, kā zvanītāja ģēbjās, bet tā ir viņas izvēle.

  25
  15
 3. Acīmredzami dominē psihes traucējumi, slimīgi kompleksi, bērnības traumas, grib sev pievērst uzmanību, jo reāli saprašanas nav nevienā jautājumā, bet ir uzpūtīga zīmēšanās.

  26
  12
 4. But sabiedriba nav viegli un vel amatos vai ne..vienmer kadam kas nepatiks un tava dzive ka yz delnas ..driz skatisies kada ir ne tijai krekla apdruka bet ar ko guli ar ko dzivo utt…kada ir cilveka personigas dzives neaizskaramiba..tas nav….es ari nemilu ilgi uztureties sabiedribaa..man ta hepatik

  6
  5
 5. Tå ir politiska bezatbildìba.Naida kurinàsana starp valstìm. Tas nav vienkàrsi apgèrba gabals,kurs kàdam nepatìk.

  16
  19
 6. Nē, naida kurināšana starp valstīm šobrīd notiek Ukrainā. Un kurš nēsā kādu kreklu ir pinīgi vienalga…

  25
  10
 7. Gulbene un novads ir pārpludināti ar putiniešu faniem! Tāpat kā visa Latvija pārpilna ar rašistu piekto kolonu.Tas redzams un lasāms visos sociālajos tīklos.

  29
  14
 8. Rupji ir postīt Ukrainu- tas, lūk ir rupji. Bērnus un vecos cilvēkus nogalināt ir rupji. Vēžiniekiem liegt piekļuvi ārstēšanai un nieru slimniekiem- piekluvi mākslīgajai nierei- tas ir RUPJI.
  Kuram ukraiņu jaunais nepadošanās slogans ir rupji, tie ejiet, lūdzu, līdzi Krievijas kara kuģim, tajā pašā virzienā.

  36
  9
 9. Stulbais bUrbi, kuras valsts teritorijā notiek karš, ko? Ukraiņi kaut ko kurina ar to, ka aizstāvas? Tak uzvelc bikses arī augšgalā, citādi nepieklājīgi izskatās (jo tur tāda pati pakaļa kā apakšā, tikai plika).

  12
  6
 10. Tad brìnas par to,ka bèrni skolàs viens otru vardarbìgi sit. Skolotàja Pùcìte to noteikti atbalsta.

  17
  8
 11. Bērni viens otram vardarbīgi sit (kāda, tavuprāt ir neverdarbīga sišana?), jo ģimenē, tādi, kā tu, vispār nepievērš uzmanību audzināšanai.

  7
  9
 12. Gan jau, ka ar Pūcīti viss ir kārtībā. Toties uz dažu citu jāpaskatās vērīgāk un ar domu- vai šis nav no tiem kadriem, par jo jāinformē drošības iestādes.

  23
  10
 13. GlupaisneNiknais kurš teica ka ukraiņi kaut ko kurina? Ukrainā! Dēliņ, mācies – noderēs.

  6
  6
 14. Zinot, ka ar to kuģi viss izrādījās feiks, tad arī par līdzjutēju prāta spējām jāsāk šaubīties!

  10
  13
 15. nez, ko tāda Adel dar’, ka var iebāzties ar savām turpībām visur, visur, kur vien ir kād’ komentēšan’ s iespēj’, nu jau pat iekš mazam novad avīzitem. Laikam tas tad arī ir šai (vai šam) darbs par ko naud saņem!

  3
  6
 16. Par ko tu brinues durak..es esmu lauku sieviete un tavus vadosos portalus nelasu un nekomenteju.tur nav ko lasit..izskatas ka pats esi algots skribents..es naudu sanemu par savam audzetam ogam.esmu lauksaimniece..nespried par citiem o.pec sevis ja esi algots skribents…

  4
  4
 17. Un vel ko tu seit mekle.izsjatas ka pats esi iebazies visur…par ko haudu sanem..es komenteju tikai dzirkstelee..un man puetiek.

  1
  3
 18. Jūs man patīkat… Ētikas komisija domē ir humora vērta padarīšana.

  11
  3
 19. Ja, runājot par ukraiņu sievietēm ar bērniem. Lūdzu uz Lizumu. Bērnudārzs,skola. Arī dzīvesvietas var atrast,ja grib. Ir daudz arī ukraiņu cilvēku,kas var strādāt par skolotāju palīgiem tieši saziņai ar bērniem. Vietas pilnīgi pietiek. Arī darba vietu pietiek. Tās sievietes,kas tagad strādā smagu darbu un ir pensijas vecuma,mūsu ukraiņu sievietes, pilnīgi droši var palīdzēt skolā un bērnudārzā,jo viņas jau strādā šajās iestādēs. Tikai vajag organizēt ātri,nevis domāt,ko tad mēs. Skolai vajag bērnus? Uz priekšu, vadītāja! Visas kārtis Jūsu rokās, kopā ar saviem palīgiem. Visas aktīvas,atraktīvas . Gaidām.

  12
 20. Rankā nav neviena bēgļa.Kur nu vēl zīdainītis.Pūce jau murgo.

  10
  3
 21. Nu Jūs laižat. Kas par naida runu? Vai tad nesaprotat, ka daļa ukraiņu bēgļu Gulbenes novadā piestāj un dodas tālāk. Bija te un nav. Guna grib un ir gatava palīdzēt? Bet Jūs? Kāds ir Jūsu labā griba, kādi darbi?

  8
  8
 22. Prasti, Guna! Tā arī neatbildat uz jautājumu, aizbildinoties , ka arī citi tā dara. Vēl nepieminējāt izglītības ministri. Velciet krekliņu ar kādu Zelenska citātu par brīvību. N…..i pietiek ikdienā.

  12
  4
 23. Tagad kaut kāda aita salīdzinās sevi ar Rīgas mēru vai Gobzemu! 🤣

  7
  7
 24. Katra kaza jau no rīta agri neguļ un izgāž savu žulti! Fui!

  3
  7
 25. Jūs visi te nopietni domājiet,ka Pūcītei vajadzēja taisīt publisku apspriedi par to ko vilkt un ko nevilkt mugurā? Laikam esat aizkavējušies par gadiem 40 ,kad neko nedrīkstēja runāt,kur nu vēl uzvilkt krekliņu ar kādu uzrakstu. Kā gribēs ,tā arī darīs! Vienreiz beidziet te riet!

  16
  8
 26. Pucīt, tu esi deputāte 24\7! Tākā nedrīksti tādus uzrakstus rakstīt pat tualetē uz sienas. Kad viss beigsies var nākties atbildēt!

  11
  13
 27. Vai Jūs vērsāties drošības iestādēs par kāda “Jāņa” komentu 13.03.19.32? Jums nešķiet, ka tie ir vietējā kremlina atklāti draudi izrēķināties ar lēmējvaras pārstāvi?

  5
  5
 28. Te daži “patrioti”, tāpat kā deputāte, nodarbojas ar atklātu naida kurināšanu.
  Un kad pietrūkst argumentu, tad vienmēr jāiepin kremlis. Tas par īpašām prāta spējām neliecina.

  10
  8
 29. Ivan, brauc pie saimnieka uz plašo tēvzemi, tur tevi sapratīs…

  9
  7
 30. Prātam neaptverami! Šajā sarežģītajā laikā kaut kāds Jānis (Vaņka, Ivans, Ivano) jau trešo dienu nodarbojas ar naida kurināšanu un draudiem, bet laikrakstam tas ir pie vienas vietas!!!!!!! Visiem atbildīgajiem pie vienas vietas!!!!

  6
  5
 31. Nu tu galīgi visu apgriezi ar kājām gaisā! Cilvēks ir tieši pret tautas naidošanu ar visādiem saukļiem.

  6
  7
 32. Tantai gribas lai būtu šitā twitter.com/Activatica/status/1503003002055057416

 33. Katrs var ģērbties, runāt, rakstīt un darīt jebko, ko neaizliedz likums. Cik vien fantāzija un likumu zināšana ļauj. Tiem kam dikti patīk citus vērtēt – tagad pat piektklasnieks zina, ka tas kurš Tevi vērtē vēlas pārņemt pār tevi varu. Mūc no tāda mudaka! Vērtēšana ir varas izpausme. Skandināvi to jau labi sen sapratuši un vērtēšanu no skolām izskauduši.

  2
  5
 34. Vai vai vai! Ko nu darīt man! Esmu iestādījusi ceriņus- šķirņu nosaukumi ‘ Krasavica Moskwi’, ‘Ogņi Donbasa’ un ‘ Znamja ļeņina’. Jārauj laukā! Kādai kundzei L.V.nepatiks! Vai fiksi jāpārdēvē citi nosaukumi! Galvenais,tak ko runā, štrunts, ko domā…Būšu vēl naida kurinātāja vai vēl kas trakāks!

  6
  5
 35. Viens gruzīns vakar par Gruzijā sabraukušajiem krieviem teica vēl krāšņāk: … obratno v Rossiju! Neviens lamu vārds šodien nav par stipru, vienalga kādā valodā, kas adresēti Krievijai un putleriešiem.

  9
  5
 36. Kad dzīvojam tajos laikos(PSRS) tad gan neviens ned……a obratno v rosiju.
  Bij darbs ,bija viss.Cela majas,deva dzīvokļus un t.t.
  Tagad viss apgriezās kajam gaisa-korupcija par kuru nesedina cietumos.,aferas ar eiropas naudu..
  Kurš ātrāk pie viņas tiek tas kungs..
  Parasto cilvēku izmanto savam vajadzībām ka vien prātam ienāk.Un vel brīnamies par naida kurināšanu. Tik uz priekšu. .
  .

  4
  6
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.