Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

VIEDOKLIS: Grūti saprast

Ieva Bērziņa. Foto: “Facebook”.

Tirzas pagasta logotips – kādas šausmas! Vai tad mēs tādi “buļļi”? Kas to izdomāja? Citiem pagastiem, izņemot Galgausku, viss kā pie cilvēkiem… Šādas un līdzīgas sarunas manā telefonā jau notiek vairāku dienu garumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Uzraksti avīzei! Pasaki, kā jūtamies, uz to zvēru raugoties, piezvani pārvaldniekam!” mani uzmundrina. Darīju, ko varēju, domāju un konsultējos ar gudriem cilvēkiem. Protams, maz atbildēs bija pozitīvā. Tikai viens, manis aptaujātais, ar tādu kā sarkasma pieskaņu teica: “Tādi tak mēs esam, kā pagasta ģerbonis rāda: ragi pierē, aste gredzenā un paši uz vienas kājas stāvam! Mums taču vienīgais “humorīgais” ģerbonis, kā jau tirzmaliešiem!”

Senajā ģerbonī, no kura arī viss radies, bija atvērta grāmata, upes līklocis un senā ģerboņa bullis bija arī nešpetns zvērs ar platiem ragiem. “Kā nekā lopkopība ar nīkuļiem nesaderas…” īstenais tirzmalietis nobeidz savu mierinājuma domu. Kā izskatīsies visās mūsu pagasta prezentācijās šis velnišķīgais zvērs, es neņemos spriest.

Galgauskas pagasta pārvaldnieks savus iedzīvotājus mierina, ka nekas jau nav akmenī cirsts un viss var mainīties. Protams, arī Galgauskas identitāte nav pareizticīgo baznīcas logotipa zīme. Logo esot tūristu piesaistei! Varu tikai iedomāties, kā iebraucēji mūsu pagastu apsmaidīs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Manis uzrunātais Tirzas speciālists un autoritāte lika nomierināties un uzņemt to “velna bulli” ar humoru. Tā arī iesaku! Nākamajā vasarā Pasaules tirzmaliešu saiets. Ko domās mūsu viesi un vai sapratīs šo SIA “Triple Bounce” moderno un vienkāršo izstrādājuma domu, rādīs laiks. Mēs esam tādi, kādi esam, un saturs logotipa atainojumā nav tik traģisks, kā pirmajā brīdī šķiet. Ar humoru un sarkasmu, un veselīgu sapratni uz priekšu! Nekļūdās tikai tie, kas neko nedara. Tirza bija un būs ar stāstiem, mūziku, gleznām par dižiem vīriem un sievām, upēm un avotiem, un gara gaismu. Ar to arī leposimies! Pie velna to velnišķīgo bulli!

Kad avīzītē parādījās jaunais Gulbenes novada logo, tracis mani tā neskāra: apskatījos, izlasīju un paliku pie savām domām. Domas apstājās arī pie saukļa “Te rodas!”. Kas rodas un kā rodas tas novada saturs? Kā būs to logotipu iedzīvināt kā atpazīstamības zīmi, rādīs laiks. Ne velti saka: velns nav tik melns, kā to mālē! Veselu gadu gudras un zinošas aprindas mocījušās, locījušās, un nu darbs gatavs! Salīdzināšana ar 2016.gada logotipu neko nedod. Gulbenes sauklis tolaik bija par spārniem. Cik stipri tie bija, paliek vien minēt. Viss tek, viss mainās. Cik tas izmaksāja toreiz un cik maksā tagadējais darbs pie logotipiem, grūti saprast. Pēc gadiem atkal logotipus mainīs, bet mēs laikam no tā buļļa netiksim vaļā, kamēr neradīsim citu pagasta ģerboni.

– Ieva Bērziņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (8)

 1. Ko nu Bērziņiet tēlo muļķīti? Visi agrāk zināja, ka Tirza ir ļoti spēcīga šķirnes lopu audzētava. No turienes arī bullis bija kolhoza ģērbonī.

  10
 2. Es arī piekrītu no tā buļļa jātiek vaļā,ja jau kolhozu palieka. Mums ir upe un kā ne kā arī

  11
  2
 3. Man tāds delikāts jautājums Domes klauniem,piedodiet Andi…Guna…un pārējie,kad Gulbene sāks attīstīsties? Vai vēl 10.gadus gaidīsim,jums tak cilvēki maksā algu,un tam visam Domes kolhozam!

  20
 4. Šķiet, ka cien. kundzei tomēr nav viennozīmīga sava viedokļa. Ir tikai tāda kā laipošana starp “jā”un “nē”. Iesaku būt drošākai un noteiktākai savas domas noformulēšanā.

  6
  2
 5. Pirms klausīties šito murgu ir jāzin ka Bērziņiete ir no komunistu klana, kuri rullē visu Tirzā!

  2
  1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.