Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Viedoklis par Gulbenes novada saukļiem un logotipiem: Paskatoties nevar prasīt – kas tas tāds?

Inese Posse. Foto: no privātā arhīva.

Esmu Gulbenē atgriezusies pēc daudzu gadu prombūtnes un šobrīd, ar svaigu skatienu paskatoties, redzu – mums Gulbenē taču cilvēki ir dažādi, tātad auditorija ir dažāda. Šie piedāvātie saukļi “uzlādē” vai “rodas te” – kas ir šo saukļu pamatā un kurā vietā tad pie mums var “uzlādēties”? Saukļiem un logo ir jābūt reālai sasaistei ar cilvēkiem. Jā, neesmu mākslinieks, kas izstrādā, bet gan patērētājs, kas vērtē šo galaproduktu, bet es uzdrošinos teikt – ja tiek maksāta tik liela nauda, tad rezultātam ir jābūt tādam, kas cilvēkiem ir saprotams un tuvs. Manuprāt, logo jābūt skaistam. Lasīju mākslas skolas direktores viedokli par Madernieka mantojumu, protams, ar mākslu nesaistīts cilvēks to tik smalki neizanalizēs, bet piekrītu, ka logo ir jābūt tādam, ka gan vietējie, gan tie, kas atbrauc, paskatās un var pateikt – cik skaisti! Tam nav jābūt tādam, ka cilvēki prasa – kas tas tāds? Cik sanācis man diskutēt par šo veikumu ar citiem, neesmu slēpusi to, ka, manuprāt, tur būtu jābūt kaut kādā kreatīvā veidā iekšā gulbim. Ar to varētu apspēlēt gan skaistumu, gan cēlumu un baltumu, gan atgriešanos vienmēr šeit. Vai tiešām mums nav cilvēka, kas var radīt kaut ko skaistu? Es domāju, ka šie varianti ir jāanulē un jāpiedāvā, kas cits.

 • Inese Posse, dendroloģe

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (13)

 1. Piekrītu par 100%. Nekādus mākslīgus, dārgus projektus!!!

  29
 2. Mākslīgi radīti saukļi ir tukša skaņa. Tāpēc tie neuzrunā un nekad nekļūs mīļi. Gulbenes pilsētas zīme Svelberģī ir pirmā pilsētas vizītkarte. Arī tās apkārtne. Un par ko tā liecina? Vai tā uzlādē?…. Vai te rodas?…. Par bezjēdzīgi iztērēto naudu tukšiem saukļiem, jau būtu sakārtota zīmes apkartne.

  32
  1
 3. Sauklis varētu būt “Laižam uz Kipru” tas parādītu patieso situāciju domnieku attieksmi un arī to kur viņi uztur savas mīļākās krievu …

  13
  2
 4. Beidziet čakarēties ar simbolismiem, veciem caralaika krāmiem un citām smadzeņu pūderēšanas muļķībām. Saņemieties drosmi un papūlieties radīt ko jaunu, neparastu, paliekošu. Radiet savas vērtības, nevis reflektējiet un reproducējiet vecus krāmus. Atstājiet aiz sevis tikai šo laiku raksturojošas vērtības. Piekrītu, ir grūti. Bet ceļams:)

  5
  5
 5. 100% piekrītu rakstam.
  Logo jābūt ietvertam gulbim!!! Tie abi jaunie piedāvātie logo varianti ir galīgi garām, nav saprotams, kas tur domāts. Tas pats attiecas uz jaunajiem saukļiem. Gulbenes vadība lai brauc uz Jelgavu un mācās no turienes, kā vajag veidot logo, saukļus un izcelt savu pilsētu!

  19
 6. Aļo! Runa iet par novadu, nevis pilsētu. Novadu. Tāpēc vien, ka Gulbene ir nosaukumā, nevajag uztiept visiem putnu.

  1
  15
 7. kārtējā domes nevajadzīgo slaistu māžošanās, nolūkā parādīt ka viņi tur kaut ko dara un ir sabiedrībai ļoti nepieciešami, plus savas savtīgās intereses. Nemitīgi slimi murgojot jaunus logo un saukļus, novada iedzīvotāju labklājība nepieaugs.

  21
 8. Mums tak ir melnais gulbis!!! Un starp skolēniem ir ļoti daudz talantu. Lūdzu mākslas skolas skolotāji– uz priekšu! Man ir gadījies būt Lizumā izstādē, kur izlikti šo bērnu darbi. Pat neticas savām acīm,cik dabiski un nesamāksloti tas sanācis. Super. Un to naudiņu var nopelnīt gan bērns,kas uzvar,gan mākslas skolai materiāliem. Tikai nepārskaitat uz kontu,lai nesanāk kā tam bērnam,nopelna datoru un cieš ģimene. Tā var notikt tikai Latvijā.

  11
 9. Aizgāju uz doto linku //ej.uz/gulbeneslogo
  lai nobalsotu PRET – gan abiem jaunajiem logo, gan abiem jaunajiem saukļiem, bet to nevarēju izdarīt. Jo – piedāvā balsot tikai PAR vienu vai otru variantu. 🙁
  Tātad, drīkst izteikt tikai viedokli tie, kuri atbalsta šos bezgaumīgos jauninājumus. Vai tāda balsošana ir objektīva?

  29
 10. Piekrītu ka balsošana nav korekta tas tāpēc ka bijušie komunisti organizē tad jau pret nebalsoja

 11. Ko nozīmē uzlādē – akumulatoru ??? Rodas te ,kas te rodas…Smieklīgi saukļi .

 12. Gulbenes novads – Atver spārnus (logo gulbis ar skaisti atvērtiem spārniem)
  Ar domu, ka tiek uzņemts ikviens novada viesis ar atvērtu sirdi un mīlestību, ka jebkurš pie mums novadā var justies gaidīts, mīlēts un droši šajā paspārnē…. ka uzņēmējiem un bērniem šī ir īstā vieta kur atgriezties, kur dzīvot un mācīties…. ja tā būtu, tad sanāk, ka šādam sauklim būtu nepieciešams mainīt, vai izmainīt novada galveno – sirdi, jo, ja iedzīvotāji jūt, ka novada sirds nepukst vienmērīgi, pukst pārāk strauji, un šajos sirds pukstos ir jūtama aritmija, tad šādam sauklim īsti nebūtu jēgas….. Ir svarīgi, lai gan viesi, gan paši iedzīvotāji mīlētu savu novadu, gan tā sirdi….. ja sirds ieklausītos mūsos, tad novads būtu vieta, kur ikviens justos tā, ka Gulbenes novads – Atver spārnus … jaunām iespējām, viesiem un mīlestībai….. :)))

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.