
“9. MAIJA PUSDIENLAIKĀ Gulbenē, Emzes parkā, ievēroju divus cilvēkus – vīrieti un sievieti -, kuri zāģēja pie dīķa augošam kokam zaru. Pabrīnījos, kā tas vīrietis varēja uzkāpt kokā, lai zāģētu zaru. Aizrādīju. Pretī saņēmu necenzētu vārdu birumu. Teicu, kas gan notiks, ja mēs katrs iedomāsimies iet parkā un zāģēt pa zaram vien! Kas paliks pāri no Emzes parka?!” piezvanot “Dzirkstelei”, stāstīja gulbenietis Uldis.
Viņš pauda – šobrīd putniem ir ligzdošanas periods, kad augošiem kokiem skarties klāt nav ļauts, tāpēc nekavējoties ir zvanījis dienestiem un ziņojis par šo situāciju.
“Pirmais atbrauca kāds vīrietis no pilsētas labiekārtošanas iestādes. Teica, ka neviens darbinieks nav bijis te norīkots strādāt. Pēc 40 minūtēm atbrauca pašvaldības policija. Nofilmēja, nofotografēja nozāģēto. Teica, lai zvanu Valsts policijai, ko arī izdarīju. Atbrauca apmēram pēc stundas un lūdza, lai rakstu paskaidrojumu. Jautāja man, kāpēc es tos zāģētājus neaizturēju. Atbildēju, ka nemaz nedrīkstu to darīt,” laikrakstam pastāstīja Uldis.
Viņš arī piebilda, ka pats Emzes parkā atradās, lai pabaudītu dabu un vienatnē iemalkotu vīnu. Sabiedrisko kārtību nav pārkāpis.
Sazinoties ar Gulbenes novada pašvaldības policiju, “Dzirkstele” uzzināja, ka tāds izsaukums patiešām ir bijis, taču zāģētājus sastapt un noskaidrot viņu personas nav izdevies.
Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Vidzemes reģiona pārvaldes jautājumos Zane Vaskāne “Dzirkstelei” teica: “9. maijā pulksten 12.53 Valsts policijā tika saņemta informācija par iespējamu nelikumīgu koku ciršanu Emzes parkā, Gulbenē. Ierodoties notikuma vietā, policijas norīkojums sastapa notikuma pieteicēju – vīrieti acīmredzamā alkohola reibumā, kurš skaidroja, ka, sēžot uz soliņa, pamanījis, kā divas personas dīķa otrā krastā nozāģējušas koka zaru un devušās prom. Apsekojot norādīto teritoriju, tika konstatēts, ka vienam no kokiem patiešām trūkst neliela diametra zara, kas, visticamāk, bija pāraudzis pār gājēju celiņu. Tā nozāģēšana kokam kaitējumu nav radījusi un neietekmēs tā turpmāko augšanu. Policija pateicas iedzīvotājiem par vērīgumu.”
Kā zināms, Emzes parks pieder pie vecākajām Latvijas īpaši aizsargājamām dabas teritorijām, dabas pieminekļa statuss tam piešķirts jau 1923. gadā. Emzes parka īpašniece ir Gulbenes novada pašvaldība.
Uzziņai
● Aizsargājamās teritorijās, dabas parkos ir aizliegts veikt mežsaimniecisko darbību no 15. marta līdz 31. jūlijam; aizliegts cirst kokus, kuru caurmērs pārsniedz 60 centimetrus, izņemot bīstamos kokus; aizliegts cirst kokus kailcirtē un rekonstruktīvajā cirtē.
● Par augošu koku patvaļīgu ciršanu vai bojāšanu uzliek naudas sodu: fiziskajām personām – no 70 līdz 700 eiro, juridiskajām personām – no 140 līdz 1400 eiro. Savukārt par aizsargājamo koku patvaļīgu ciršanu vai bojāšanu uzliek naudas sodu: fiziskajām personām – no 140 līdz 700 eiro, juridiskajām personām – no 280 līdz 1400 eiro.
AVOTS: MINISTRU KABINETA “ĪPAŠI AIZSARGĀJAMO DABAS TERITORIJU VISPĀRĒJIE AIZSARDZĪBAS UN IZMANTOŠANAS NOTEIKUMI”; ADMINISTRATĪVO PĀRKĀPUMU KODEKSS
Ūldi, tad varbūt Tu esi tas kurš Emzes parkā pie soliņa nometa tukšu vīna pudeli!?
Nevar saprast, vai lasot smieties, vai raudāt.
Mani drusku samulsināja, ka VP amatpersona pārmet, ka liecinieks nav aizturējis zāģētājus.
Pareiz ir, cilvēki paši ķeras pie darba un sakopj dabu
Monētai divas puses…….No vienas, Uldis ir kārtīgs, apzinīgs pilsonis, kurš, aizrādot, mēģināja novērst patvaļīgu koku ciršanu, traucējumu putnu ligzdošanai, noziņoja par to visām iestādēm, ko spēja izdomāt un sazvanīt. No otras, acīmredzamā alkohola reibuma stāvoklī esošs, pierijies tipiņš, kurš vairs nespēja adekvāti uztvert apkārt notiekošo, kuram vīna iespaidā pamodās ikdienā iekšā sēdošais un klusējošais taisnības cīnītāja, iestāžu terorizētāja gars 🙂