Svētdiena, 18. janvāris
Antons, Antis, Antonijs
weather-icon
+-14° C, vējš 1.62 m/s, D vēja virziens

Briežu dārzā - “bērnudārzs”

Briežu dārzā “Mežsētas” šogad ir iekārtots liels aploks briežu mātēm un to mazuļiem.

Briežu dārzā “Mežsētas” šogad ir iekārtots liels aploks briežu mātēm un to mazuļiem.
Šim nolūkam no jauna ir iežogota 10 hektāru liela platība.
“Ganāmpulkā ir sācies demogrāfiskais sprādziens. Briežu mātēm piedzimuši jau 40 mazuļi. Patlaban ir atnešanās laiks, tāpēc īpaši necenšamies dzīvniekus traucēt, jo tas mazuļiem un viņu mātēm rada lieku stresu,” stāsta briežu dārza saimnieks Imants Pušpurs.
Skaistie dzīvnieki izraisa cilvēku interesi, tāpēc apmeklētāju “Mežsētās” nerūkst. 26.jūnijā Lauku dienā briežu dārzu apmeklēja Balvu rajona lauksaimnieki, jo daļa briežu dārza teritorijas atrodas arī Balvu rajona Rugāju pagastā.
“Pie mums ieradās apmēram 200 cilvēku un interesējās, kā strādājam, kā pavairojam ganāmpulku, lai gūtu pārliecību, ka laukos nevalda depresīvs noskaņojums, bet cilvēki strādā,” saka I.Pušpurs.
“Mežsētās” ir izveidota arī dīķu kaskāde. Dīķos tiek audzētas zivis, kuras var makšķerēt, iepriekš par šo izklaidi samaksājot. Daudziem gulbeniešiem jau izdevies no dīķiem izmānīt ne vienu vien pamatīgu karpu.

Komentāri

Dzirkstele.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.