Pašvaldību sociālie darbinieki, kuri strādā ar ģimenēm un bērniem, septembrī no valsts budžeta līdzekļiem saņems daļēju atalgojumu mērķdotācijas veidā.
Pašvaldību sociālie darbinieki, kuri strādā ar ģimenēm un bērniem, septembrī no valsts budžeta līdzekļiem saņems daļēju atalgojumu mērķdotācijas veidā.
To paredz Labklājības ministrijas izstrādātais Ministru kabineta noteikumu projekts.
“Uzskatu, ka piemaksas ir pelnījuši visi sociālā darba speciālisti, nevis tikai tie, kuri strādā ar ģimenēm un bērniem, jo mēs strādājam komandā. Patlaban sociālajiem darbiniekiem algu maksā no pašvaldības budžeta, turklāt katra pašvaldība atalgojumu sociālajam darbiniekam nosaka pati,” stāsta Gulbenes sociālās aprūpes nodaļas vadītāja Anita Sirmā.
Lai saņemtu minēto atalgojumu, šiem sociālajiem darbiniekiem ir jābūt atbilstošai izglītībai sociālajā darbā, piemēram, otrā līmeņa profesionālajai augstākajai vai akadēmiskajai izglītībai, vai arī jāmācās atbilstošā studiju programmā.
Mērķdotācijas apjoms vienam sociālajam darbiniekam plānots 124, 09 lati mēnesī, tajā skaitā 24,09 lati ir valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas.
Rast iespēju piešķirt sociālajiem darbiniekiem daļēju atalgojumu mērķdotācijas veidā no valsts budžeta pamudinājusi situācijas apzināšana pašvaldībās. Par galveno iemeslu, kas traucē sociālā darba attīstību pašvaldībās, tās minējušas nespēju nodrošināt konkurētspējīgu atalgojumu sociālajiem darbiniekiem.