Šogad rajona lauku attīstības speciālistu konkursā par labāko vērtēšanas komisija atzinusi Līgo pagasta lauku attīstības speciālisti Ziedīti Skangali.
Konkurss notiek trešo gadu un ir veltīts lauku attīstības speciālistu darba izvērtējumam. Uzvarētājs saņem naudas balvu.
“Ziedītei uzvarēt palīdzēja viņas ievērojamā profesionālā izaugsme, pagasta lauksaimnieku atsauksmes un pašas interese par lauksaimniecības aktivitātēm. Viņa pati cītīgi apmeklē visus mācību kursus un seminārus, organizē informatīvās dienas pagastā. Pagasts ir nomaļš un neliels, tomēr speciāliste mudina cilvēkus rosīties,” saka rajona lauksaimniecības konsultāciju biroja vadītāja Vilhelmīne Gargurne.
Pati Z.Skangale atzīst, ka uzvara bijusi negaidīta un patīkama dāvana pirms Ziemassvētkiem.
“Veikt lauku attīstības speciālistes pienākumus reizē ir grūti un viegli. Paši lauki vien jau daudz ko izsaka. Manā pagastā ir četras salīdzinoši lielas zemnieku saimniecības – “Druvas”, “Upmalas”, “Līčupi” un “Vanagi”. To saimnieki paši ir gudri visos šodienas lauksaimniecības jautājumos. Uzskatu, ka neko nezina tikai tie, kas nevēlas neko zināt,” saka speciāliste.
Ar bažām par mazo zemnieku saimniecību nākotni viņa stāsta, ka šogad pagastā likvidējušās piecas mazās zemnieku saimniecības, ir pamats domāt, ka likvidēsies vēl.
“Zemniekiem grūtības sagādā grāmatvedība. Viņi bieži izsakās, ka dažādu dokumentu kļūstot arvien vairāk un neatliekot laika praktiskam darbam saimniecībā, tāpēc informatīvās dienas veltām grāmatvedībai.