Sestdiena, 20. decembris
Arta, Minjona
weather-icon
+2° C, vējš 0.45 m/s, D-DR vēja virziens

Dubultos piemaksu pie pensijas

Lai uzlabotu pensionāru situāciju, Labklājības ministrija ar 1.jūniju plāno dubultot piemaksu pie vecuma pensijas.

Piemaksa pie vecuma pensijas paaugstināsies no 19 līdz 40 santīmiem par katru apdrošināšanas stāža gadu, kas uzkrāts līdz 1995.gada 31.decembrim. Vidēji piemaksa palielināsies par 7,22 latiem mēnesī.

Piemaksu pie vecuma pensijas piešķir pensionāriem, kuru apdrošināšanas stāžs nav mazāks par 30 gadiem un pensijas apmērs mēnesī nepārsniedz 135 latus, kā arī pensionāriem, kuriem pensija piešķirta ar atvieglotiem nosacījumiem par darbu kaitīgos darba apstākļos, kuru apdrošināšanas stāžs ir vismaz 25 gadi un pensijas apmērs mēnesī nepārsniedz 135 latus, ja piemaksa jau nav piešķirta 2006.gadā.

Kopējo piemaksas apmēru katrai konkrētajai pensijai varēs aprēķināt, reizinot apdrošināšanas stāžu, kas uzkrāts līdz 1995.gada 31.decembrim, ar 40 santīmiem.
Piemaksa tiks palielināta automātiski, pensionāriem nebūs jāvēršas Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā.

Grozījumi vēl jāapstiprina valdībā.

Komentāri

Dzirkstele.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.